30 Eylül 2012

El İşi Oya Örnekleri

Eğer sizde oya yapmayı baş örtüsü kullanmayı seviyorsanız yada yakınlarınıza aile büyüklerinize hediye etmek isterseniz birbirinden güzel ve hoş olan  El İşi Oya Örnekleri  modellerimize bir göz atın.

Sizde kendi elinizle oyaladığınız baş örtünüzle katılacağınız bir yakınınızın yada komşunuzun mevlit cemiyetinde dikkatleri üzerinize çekmek istemez misiniz?

Ayrıca hoş bir fular olarak da kullanabileceğiniz oyalı yemeniniz çok farklı bir aksesuar olacaktır. Sizler için birbirinden güzel yemeni örnekleri buldum . El İşi Oya Örnekleri modellerinin yapımı kolay ve çok zevkli inanın.

Öncelikle sizlere bir tavsiyede bulunmak istiyorum oya yapacağınız yemeninin , örneğinin yemeni üzerinde bulunan desenlere uyumlu olmasına , ikinci olarak oya için kullanacağınız iplerin yemeninizde bulunan renklere uygun olmasına dikkat edin. Ayrıca şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Oya yapımına başlamadan önce yemeninin kenarlarını kıvırmalısınız. Nasıl mı?

Oya kenarı nasıl kıvrılır?

İşaret ve baş parmağınızla , parmağınızı dilinizle hafif ıslatarak yemeninin kenarını tutup yemeninin ters tarafına doğru yuvarlayın çok ince bir şekilde. Şimdi ip ve tığınızla kıvırdığınız bölümün herhangi bir yerinden batın iki zincir örüp 3 mm ileri tekrar batın ama ilmeksiz olarak.

Tekrar iki zincir örün yine 3mm ileri batın bu şekilde yemeninin etrafını dikkatle kıvırarak oya tabanını hazırlayın .Bu işlem olmazsa hem oyanız kötü olur hem yemeninin dokuması dağılır.  Eğer çıkartamadığınız her hangi bir oya örneği olursa yorum bölümüne yazın sizler için zevkle anlatımlı olarak yayınlarız.

İşte sizler için özenle seçtiğim El İşi Oya Örnekleri modellerimiz

el işi oya ornekleri 1 El İşi Oya Örnekleriel işi oya ornekleri 21 El İşi Oya Örnekleriel işi oya ornekleri 3 El İşi Oya Örnekleriel işi oya ornekleri 41 El İşi Oya Örnekleriel işi oya ornekleri 51 El İşi Oya Örnekleriel işi oya ornekleri 61 El İşi Oya Örnekleriel işi oya ornekleri 71 El İşi Oya Örnekleriel işi oya ornekleri 81 El İşi Oya Örnekleri

Bayanlara yönelik bir önceki İğne Oya Örnekleri başlıklı yazıda "iğne oya örnekleri, iğne oya örnekleri nasıl ve iğne oya örnekleri resimli" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarelii oya rnekleri,elişi örnekleri,elişi oya örnekleri,el işi oyalar,el işi oya modelleri,elişi oyaları,el işi oya örnekleri,el işi oya,el işleri oya örnekleri,elişi oyalar

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ