20 Mayıs 2012

Elma Diyeti

Her derde deva elma fazla kilolarınızdan da kurtulmanızı sağlıyor. Elma diyeti ile kısa sürede fazla kilolarınıza son.

Son zamanlarda hazır besinlere olan düşkünlüğümüz nedeniyle toplumdaki aşırı kiloya sahip olan kişilerin sayısı hızla arttığı için başlıca başvurulan diyetler arasında yer alan elma diyetinden söz edeceğiz. Bu durum da diyetisyenlerin yeni stratejiler geliştirmesine olanak tanımakta. Bu stratejilerin sonuncusu da elma diyeti. Bu adından da anlaşıldığı üzere elma ağırlıklı beslenme ile oluşan bir şekli. Hatta gün içerisinde elma dışında başka hiç bir şey tüketmiyorsunuz dersek herhalde yanılmış olmayız. olarak ta adlandırılan bu diyet tipi fazla kilolarınızı vermeniz adına oldukça ideal.

Elma diyetine başlamadan önce herhangi bir sağlık problemi ile karşılaşmamanız için öncelikle bir doktora başvurmanız en sağlıklı yol olacaktır. Sonrasında ise elma diyetini uygulamaya başlayabilirsiniz. Elma diyeti son zamanlarda çok kişi tarafından konuşulduğu için her geçen gün daha da çok artmaktadır. Fakat unutmamanız gereken bir şey var ki o da; elma diyeti diğer diyetlere nazaran oldukça ağır bir diyettir. Gün içerisinde sadece yeşil çay içebilir, bir kaç dilim kepekli ekmek yiyebilir ve açlık hissettiğinizde ise elma yiyebilirsiniz.

elma diyeti Elma DiyetiElma diyeti yapanların bu diyetin en fazla 6 gün uygulanabileceğini unutmaması bu diyetin en önemli kısmını teşkil ediyor. Daha fazla bu ağır diyete devam etmek sağlığınız için olumsuz etki oluşturabilmektedir.
Elma diyetinde dikkat etmeniz gereken bir başka husus da gün içerisinde sadece yeşil çay ve elma tüketiyor olmanız nedeniyle vücudunuzun direncinin düşeceğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Bu yüzden fazla hareketli olan işler yapmaktan sakınmanız sizin için daha iyi olacaktır. Bunun dışında mide asidinizde bir anormallik hissettiğinizde bunu yine elma ile dengelemeyi unutmamalısınız. Eğer midenizdeki mide asidi düşmüşse yeşil ekşi elma, eğer mide asidiniz artmışsa kırmızı tatlı elma tüketmelisiniz. Elmayı tüketirken ne tür de tükettiğiniz konusunda da bir sınırlama bulunmamaktadır. Elmayı ister doğrudan yer, ister rendeleyerek, ister fırınlayarak da tüketebilirsiniz

Elma Diyeti Programı:
Elma diyetinde serbest olan tek şey yeşil çay.İstediğiniz zaman yeşil çay tüketebilirsiniz.

Elma Diyeti Kahvaltısı: Kahvaltıda 2 dilim kızarmış ekmek, yağsız peynir ve domates, salatalık tüketebilirsiniz.Elma diyetinde kahvaltıya önem gösterin.Zira gün içerisinde başka öğününüz yok.

Elma diyetinde 1 ve 2. gün 1 kilo elma, 3 ve 4.gün 2 kilo elma, 5 ve 6. gün ise yine 1 kilo elma tüketeceksiniz.Bu program ile haftada 4-5 kilo verebilirsiniz.Ancak bu diyeti 1 haftadan uzun süre yapmayınız.Daha önce belirttiğimiz gibi herhangi bir sağlık sorununuz var ise önce doktorunuza başvurup, tavsiyelerine göre diyete başlayınız..

Elma diyeti yapanların yorumlarını aşağıdaki yorum sayfamızda bulabilirsiniz. Elma diyeti tecrübelerini paylaşmak isteyenler yorum bırakarak katkıda bulunabilirler.

Son zamanların modası Dez Diyet

Bayanlara yönelik bir önceki Dez Diyet başlıklı yazıda "dez diyet listesi, dez diyet ürünü ve dez diyeti nedir" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarelma diyeti,elma diyeti yapanların yorumları,Elma Diyeti Yorumları,Elma Diyeti Yapanlar,yeşil elma diyeti,yeşil elma diyeti yorumları,kırmızı elma diyeti,elma diyeti yorumlar,elma diyeti ile zayıflayanlar,ekşi elma diyeti yorumlar

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. öznur diyor ki:

    Diyet yapın yapmayın günde bir elma mutlaka tüketin ve çocuklarınıza da bu meyveyi mutlaka sevdirin.

  2. burcu kova diyor ki:

    elma diyetiyle birlikte kiraz sapı cayı icsem bi sıkıntı olurmu

YORUM YAZ