18 Nisan 2013

En Şifalı Bitki Çaylarını Biliyor musunuz?

sifali bitki caylari En Şifalı Bitki Çaylarını Biliyor musunuz?Doğanın mucizevi ve şifalı bahçelerinde çeşit çeşit tat ve kokularda pek çok bitki bulunmakta.  Hele bazıları var ki bir fincanı ile bizlere şifa kaynağı olabiliyor. Bu şifa kaynaklarını gelin hep beraber görelim.

Kuşburnu

100 gr. kuşburnu bir kasa portakal kadar C vitamini barındırıyormuş biliyor muydunuz? Kan temizleyici özelliği vardır. Çok iyi bir göz dostudur. Raşitizme iyi gelir. Mide kramplarına ve sindirim sistemine faydalıdır. Bağırsak yumuşatıcıdır. Basur tedavisine iyi gelir. Romatizma ağrılarını giderir.

Adaçayı

Hazmı kolaylaştırır. Mide bağırsak gazlarına iyi gelir. Göğsü yumuşatır. Boğaz, bademcik ve diş eti iltihaplarına iyi gelir. Astım sıkıntılarını hafifletir. İdrar söktürücüdür.

Ihlamur

Kan dolaşımını düzenler. Göğüs yumuşatıcı ve balgam söktürücüdür. Balla karıştırılıp içildiğinde mide ülserine iyi gelir.

Melisa

Hafıza zayıflığına iyi gelir. Baş dönmesi ve kulak çınlamasını giderir. Baş ağrısı ya da migrende de faydalıdır. Yaprakları terletici ve antiseptik özelliğe sahiptir. Sıkıntıları giderir.

Papatya

İdrar söktürücü, iştah açıcı ve yatıştırıcı etkileri vardır. Basur ağrılarına iyi gelir.

Bayanlara yönelik bir önceki Çayın Bilinmeyen Faydaları başlıklı yazıda "çayı daha çok içeceksiniz, çayın faydaları ve çayın yararları" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlaren şifalı çaylar

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ