30 Ekim 2012

Etimesgut Belediyesi’nden Ev Hanımlarına Kurs Müjdesi

 tarafından daha çok ev hanımlarının dikkatini çeken  kuaför ve cilt bakımı kursları açıldı. (etiSEM) Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi bünyesinde merkez binada açılan kurslara büyük ilgi oldu.

Etimesgut Belediyesinden Ev Hanımlarına Kurs Müjdesi1 Etimesgut Belediyesinden Ev Hanımlarına Kurs Müjdesi

Liseyi bitiren ve yüksek öğrenimine devam etmeyen ve zamanının pek çoğunu evde geçirmek zorunda kalan ev hanımları,kısa yoldan meslek sahibi olmak için kursları tercih ediyor.   Kursa katılan ev hanımları, uzman öğreticilerle beraber  modern dersliklerde teorik ve uygulamalı dersler alıyor. Daha önce kuaför ve cilt bakımı eğitimini yarıda bırakmış olan kursiyerler olduğu gibi,  ilk defa bu meslekle tanışan kursiyerler de mevcut.

Etimesgut Belediyesi’nin, Gazi Üniversitesi Ankara MYO Müdürlüğü ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile yürüttüğü bu kursları başarıyla tamamlayanlar MEB onaylı sertifika alacaktır. Aldıkları bu sertifikalar sayesinde meslek edinerek iş imkanları çoğalacaktır.

Ev hanımları  “Böyle bir eğitim projesi Etimesgut için gerçekten bir ihtiyaçtı.  Kurslar açıldı, biz de geçerli bir meslek edinerek hayatımızı kazanıp kendi ayaklarımız üzerinde durabilmek için buraya geldik. Çok mutluyuz. Herkesin, ilgi alanına göre bu kurslara katılmasını öneriyoruz.” dedi.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel de özellikle kadınların dört duvar arasından evlerinde tıkanıp kalmamaları, çıkıp kendilerini geliştirmeleri ve bir meslek sahibi olmaları amacıyla birçok kurs açtıklarını söyleyerek, “ev hanımlarına “bu kurslardan, bu imkanlarımızdan yararlanın, kendinizi her alanda geliştirin.” diye konuştu.


Arananlarev hanimlarina kuafor belgesi,kuaför cilt bakım kursu,ev hanimlarina is kredisi etimesgut belediyesi,etimesgut belediyesi çalışan hanımların çocuk larına bakımı,etimesgut belediyesinin kursları,etimesgut belediyesi kurslarınin iş olanakları,etimesgut kuaför kursu,etisem kuaför kuslar,ev hanımları için evde is imkanları etimesgut belediyesi,etimesgut belediyesi kurslar

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ