15 Ocak 2014

Etol Yapılış Şekli

Etol Yapılış Şekli

ETOL YAPILIŞI

Etol, özellikle kış gecelerinin vazgeçilmez aksesuarlarından biridir. Kıyafetlerimize hem şıklık katar, hem de değişik renkleriyle, her ortam da göz alıcılığını üstünüze çeker.
Son yıllarda, kış gecelerini süsleyen renk renk etolleri bayanlarımızın üzerlerinde görebilirsiniz. Sade bir elbise üzerine alacağınız değişik renklerdeki etol, kıyafetinizin daha da canlı görünmesini sağlayacaktır. Kolay da yapılacak bir etol yapılışı anlatmak istiyorum sizlere.yeni renkli orgu sal modelleri kirmizi sal ornegi yapilisi 4 219x300 Etol Yapılış Şekli

Etole 80 ilmek atarak ve bir ters bir düz lastik yaparak başlıyoruz. Bir karış olana kadar da bu lastiği örüyoruz. Bir karış olana kadar selanik örgüsüne devam ediyoruz etolümüzde.

Aralara gene yaklaşık iki parmak lastik koyarak, beş kez selanik örgüsünü tekrarlıyoruz. Bir karışlık lastik örgüyle bitiriyoruz.

Bağlama ipini zincir çekerek ve örgülerin arasından yapıyoruz. 3 katlı çiçek motifi yapıp, ortalarına, ipliğin rengine göre değişik şekillerde boncuk dikerek süslüyoruz. Boncuklara kendiniz şekil vererek, istediğiniz modeli yapabilirsiniz.

Not: Lastik örgü olan kısımları 2,5 numara şiş ile selanik olan kısımlara geldiğimizde ise 5 numara şiş kullanarak örüyoruz.

İpi tek kat kullanıyoruz. Zaten 5 numara ile selanik yapıldığından, örgü oldukça genişliyor. Çünkü selanik kendini salan bir örnektir.

Lila, kahverengi ve vazgeçilmez beyaz renklerle yapacağınız etollerinizi güle güle giymeniz dileklerimizle.

etol modelleri 9 300x249 Etol Yapılış Şeklidcepf8 223x300 Etol Yapılış Şekli

Bayanlara yönelik bir önceki Puantiyeli Kıyafet Modası başlıklı yazıda "elbise modelleri, Puantiye ve Puantiyeli elbiseler" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlaretol modelleri,etol modelleri ve yapılışı,kolsuz etol yapılışı,tatalı yapllş,ev hanimlarina etol modelleri,etol yapılışı,etol yapılış tarifleri,ETOL TARİFLERİ,etol modelleri yapılışı,etol modeli tarifleri

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ