07 Mayıs 2012

Ev Dekorasyonu mu ?

Dekorasyona önem verenler için ev dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenleri sizler için araştırdık.

Şahane bir ev aşırı pahalı malzeme ve işçiliklerin kullanıldığı anlamına gelmemelidir. Evi güzelleştiren hangi mobilyanın ve hangi malzemenin nereye konulacağı ve yerleştirileceğidir. İşte bu noktada yapılan işlem dekorasyon işlemdir ki buna ev dekorasyonu denir. Bizim toplumumuzda ev ailenin aynasıdır. Her topluma göre de ev kültürü ve dizaynı farklılık gösterir. Bazı evlerde sadelik öne çıkarken, bazı evlerde ise aksesuarlar göze çarpmaktadır. nda evin küçük ya da büyük olması önemli değildir. Önemli olan ev dekorasyonunun sizin yüreğinizi ferahlatacak şekilde mükemmel yapılmasıdır.
yapılırken mobilya seçimi çok önemlidir. Kullanışlı ve sağlam olmalıdır.

Ev Dekorasyonu örneklerinde önemli hususlar:

Ev dekorasyonunda birinci öncelik mobilyadadır. Mobilya seçiminde birinci faktör, sağlam rahat ve kullanışlı olmalıdır. Diğer kullanılan malzemelerle uyum içinde olmalıdır. Dar alanlara aynalar konularak daha ferahlatıcı bir görünüm sağlayabilir. Mobilyadan sonra ev dekorasyon’unda en önemli faktör bilinçli yapılan aydınlatmadır. Yeterli ışık almayan yerlere duvarlara yapılacak lambalarla bir yansıtma alanı oluşturularak yeterli ışık almaları halinde daha farklı görsellik olacaktır. Kullanılmayacak malzemelerden kaçınılmalıdır. Çoğunlukla açık renkler kullanılmalı zihni yoracak görüntü ve renklerden uzak durulmalıdır. (hardal sarısı gibi) kullanılacak kumaşlar temizlenebilir ve kir tutmayan cins olmalıdır. Ev dekorasyonunda tavan ve zemin renk uygunluğu da mekânın ferahlığı açısından çok önemelidir. Mümkün olduğunca büyük ve hantal koyu renkli dolaplar yerine daha küçük açık renkli dolaplar tercih edilmelidir. Ev dekorasyonun modellerinde tercih edilen önemli noktalardan biride aile bireylerinin yaşam tarzına göre ve isteğine göre dekore edilmesidir. Çok ağır renklerin bir yerde olması sıkıcı ve insanı daraltan bir etki yapar. Renk kullanımında açık renkleri daha çok tercih edebiliriz. Ancak renk seçerken abartıdan kaçınılmalıdır. Bitkiler her zaman aydınlık yerlerde daha çok ışık alan yerlere konulmalıdır.

Sizler için derlediğimiz bazı ev dekorasyonu örnekleri;

ev dekorasyonu Ev Dekorasyonu mu ?

ev dekorasyonu 1 Ev Dekorasyonu mu ?

ev dekorasyonu 3 Ev Dekorasyonu mu ?

ev dekorasyonu 4 Ev Dekorasyonu mu ?

ev dekorasyonu 5 Ev Dekorasyonu mu ?

ev dekorasyonu 6 Ev Dekorasyonu mu ?

ev dekorasyonu 7 Ev Dekorasyonu mu ?

ev dekorasyonu 8 Ev Dekorasyonu mu ?

Bayanlara yönelik bir önceki Dekorasyon Sihirbazı başlıklı yazıda "dekorasyon, dekorasyon 2012 ve dekorasyon 2013" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlardubleks ev nasıl temizlenir,ev dekorasyonumu nasıl yapmalıyım,çok ışık almayan evlerde dekorasyon,dekorasyon,dubleks ev dekorasyonu,ev dizaynı nasıl yapılır,ışık almayan oda dekorasyon

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ