28 Haziran 2014

Ev Hanımları Emekli Oluyor

belirtilen durumları taşımak ve asgari ücretin yüzde 32′sini prim borcu ödeyerek isteğe bağlı emekli olabiliyorlar. Her ev kadının en büyük problemlerinden biri de . Son değişen kanunlarla birlikte ev kadınlarının da isteğe bağlı prim ödeyerek emekli olmalarının önü açıldı.

Sigortalı bir işte çalışmıyorsanız, 18 yaşını doldurmuşsanız ve Türkiye’de ikamet ediyorsanız hemen SGK’ya başvuru yapıp isteğe bağlı emeklilik işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Ödemeniz gereken primi ise siz belirliyorsunuz. Ödemeniz gereken primin alt limiti ise asgari ücretin yüzde 32′si. 2014 yılının ilk 6 ayı için belirlenen brüt asgari ücret 1.071 lira. Bunun yüzde 32’si ise 342 lira 72 kuruştur. Bu miktar en düşük ödenecek rakamdır.

ev hanımları emekli oluyor Ev Hanımları Emekli Oluyor

Ev hanımları nasıl emekli oluyor ?

Çokça duyduğumuz bir uygulama var, bu konuda da uyarmak istedim. Özellikle ev kadınları, bazı tanıdık şirketlerde çalışmadıkları halde hatır olarak sigortalı gösteriliyor. Bu uygulama tamamen yasa dışıdır ve büyük cezalarla karşılaşma riski vardır. Ceza bir tarafa, eğer tespit edilirse ödediğiniz tüm paralar ve sigortalılık zamanları boşa gider. Bizden hatırlatması…

Bayanlara yönelik bir önceki 2014 YAZINDA MAKYAJ TRENDLERİ başlıklı yazıda "2014 makyaj trendleri, 2014 yazında makyaj trendleri ve makyaj" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarev hanımı emekliliği nasıl olur,ev hanımlarına asgari ücret,ev hanımları nasıl emekli olacak,ev hanımları nasıl emekli olur,evhanımları tarım koparatifinden nasıl emekli olur,yutdısında oturan bıresel ev hanımları emeklılık ıcın kac dolar odemek lazım

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ