Etiket arşivi: evlilik kredisi

Ev Hanımlarına Kredi

hakkında internette bir çok araştırma bulunmaktadır. Kimileri, bankaların bu konudaki tavırlarının olumsuz yönde olduğunu söylese de gerçek bu şekilde değildir.

Elbetteki ev hanımlarına kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Sırf bunun için hazırlanmış web siteleri de bulunmaktadır. Bu yazımızda size biraz da bu sitelerden bahsetmek istiyoruz. Bu sitelerin en başında, sadece bu krediler hakkında bilgi veren www.evhanimlarinakredi.com sitesi gelmektedir.

Bu web sitesinde, ev hanımlarına kredi hakkında detaylı bilgilendirmeler yapılmaktadır. Genel olarak bankaların tutumu ve her bankanın ayrı ayrı bayanlar için kredi tutumları incelenmektedir. Kadınların kredi isteme nedenleri genel olarak; , kefilsiz ihtiyaç kredisi, ya da iş kurma kredisi şeklinde değişiklik göstermektedir.

evlilik kredisi 300x273 Ev Hanımlarına Kredi

Evlilik kredisi

Evlilik kredisi konusunu da işlemiş olan ilgili sitenin konusuna buradan ulaşabilirsiniz: Evlilik kredisiKefilsiz kredi hakkındaki bilgilere de ulaşabilirsiniz. Kefilsiz olarak kredi almak için neler gerekiyor, bu soruların cevabını bulabilirsiniz.

ev hanimlarina yeni is destegi Ev Hanımlarına Kredi

İş kurma kredisi

Ev hanımları için acil kredi hakkında da bir yazı paylaşılmış ona da yine bu siteden ulaşabilirsiniz…

Sitede işlenen konu başlıklarını özetlememiz gerekirse eğer;

 • Acil Kredi
 • Diğer Krediler
 • Ev Hanımlarına İş
 • Ev Hanımlarına
 • Ev Hanımlarına Kredi
 • Ev Hanımlarına Kredi Kartı
 • Evlilik Kredisi
 • Mortgage Kredileri

Eğer ev hanımıysanız ve kredi arıyorsanız, www.evhanimlarinakredi.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Krediler hakkında genel bilgilere ulaşmak için ise, en kapsamlı kredi sitesi olan http://kredi.bigpara.com sitesine giriş yapabilirsiniz.

Arananlarev hanımlarına iş kurma kredisi,ev kadınlarına kredi,ev hanımlarına kredi varmı,EV HANIMI KREDİSİ,ev hanıma kredi,ev kadınlarına iş kredisi veren bankalar,kaymakamlıktan ev hanımlarına kredi,bayanlara kredi veren bankalar,kaymakamlık ev hanımlarına kredi,evhanımlarına işfkri

Evlilik kredisi

Evlilik Kredisi

Evlilik ve ile ilgili birçok sıkıntı yaşanmaktadır. Bu sıkıntıyı yaşayanların en başında da yeni bir evlilik yapmak isteyen çiftler gelmektedir. Evlenecek çiftlerden de birisi çalışıyor, diğeri çalışmıyorsa, ev hanımlığına hazırlık yapılıyorsa, evlilik harcamalarının üstesinden gelmek çok daha zor olabilmektedir.

Kadınların ve erkeklerin, evlilik öncesi ve sonrası planlamalarını yapmalarında evlilik kredisi de büyük rol oynamaktadır. 40-50 bin liralık krediler bankalar aracılığıyla çekilebilmekte…

Bu tarz ihtiyaç kredilerini veren bankalar dışında, devlet de evliliği daha kolay kılabilmek için devlet destekli faizsiz evlilik kredisi vermektedir. Bu da çiftleri bankaların eline düşmekten kurtarabilmektedir.

Evlilik kredisi nedir?

Ülkemizin gelenek ve göreneklerini yaşatmayı hepimiz isteriz fakat bazen bu gelenek ve görenekler, gerçekten de ciddi bir külfet doğurmaktadır. Hal böyle olunca da bankalar, sırf bu işi için evlilik kredisi adı altında, evlenecek çiftlere kredi vermektedir.

Evlilik kredisi, yapılmak istenen düğün ve düğün masrafları göz önünde bulundurularak, 20,000 liradan 100,000 liralara kadar değişiklik göstermektedir.

evlilik kredisi 300x273 Evlilik Kredisi

Evlilik kredisi

Evlilik kredisi veren bankalar hangileridir?

Evlilik kredisi veren firmaları aşağıdaki gibi sınıflayabiliriz.

 • Türkiye Finans Bankası
 • ING Bank
 • Akbank
 • TEB
 • Finansbank

Devletin verdiği evlilik kredisinin şartları nelerdir? Ne kadardır?

Devlet de bu tarz krediler vererek vatandaşlarını rahatlatmak istiyor. Fakat bu kredilerin de bir takım şartları bulunmaktadır. Genç yaşlarda evlilik şartı getiriyor desek aslında yeridir.

Çünkü devletin vereceği 10,000 liralık krediden sadece 25 yaşın altındaki yeni evli çiftler yararlanabilmektedir. 5 yılda geri ödemeli şekilde verilecek bir kredidir. İlk 1 yıl geri ödemesiz, diğer 4 yılda geri ödemeli bir şekilde imkan sağlanacaktır.

evlilik kredisi Evlilik Kredisi

Evlilik kredisi

Bu çiftlerin üçüncü çocuklarının olması durumunda da 5000 TL gibi bir yardım yapılması ve gelir vergilerinden de %10 gibi bir indirim yapılması düşünülmektedir.

Evlilik kredisi almak gibi bir düşünceniz varsa lütfen hem bankaların hem de devletin kredi imkanlarını iyice inceleyiniz.

Sorularınız varsa, bu sayfadan cevaplayabiliriz…

Kaynak : mortgage

Arananlarevlilik kredisi,yeni evli çiftlere devlet yardımı,devletin ev yapanlara verdii kradi,evlilik kredisi devlet,evlilik kredisi veren bankalar,devlet onaylı evlilik kredisi,devlet onaylı evlilik kredisi veren bankalar,devlet evlenecek çiftlere kredi,devletten evlilik kredisi veren bankalar,devletten kız evlilik için geri odemeli para yardımı