12 Ekim 2012

Ev Hanımları İş Kadını Oluyor

Erzurum’un Palandöken İlçe Kaymakamlığı ile Karsapanı Derneği’nin birlikte başlattıkları “Annemin Gizli Dünyası Projesi” ev hanımlarına iş kadını olma yolunu açtı.

Sosyal Destek Programı Kapsamında risk grubu içinde bulunan 60 ev hanımı takı tasarımı konusunda aldıkları eğitim ile iş dünyasına atılmak için önemli bir kapı araladılar.

ev hanimlari is kadini oluyor Ev Hanımları İş Kadını Oluyor

“Annemin Gizli Dünyası Projesi” Koordinatörü Süheyla Doğrudil projeye katılan 60 ev hanımının ekonomik olarak kendileri için bir şeyler yapabilmek adına takı tasarımı kursu alarak, önemli başarılar elde ettiklerini bildirdi. Ayrıca yaptıkları çalışmaları haziran ayında hem sergiye çıkarıp hem de satışa sundular dedi. Böylelikle küçük de olsa bir gelir elde ederek aile bütçesine katkıda bulunmuş oldular.

Doğrudil, bir yıldır süren proje sayesinde ev hanımlarının yaşadıkları çevrenin dışına çıkmasına olanak tanımış olduk, hem de onlara psikolojik olarak desteklerimiz oldu dedi. Bu proje kapsamında son yaptığımız etkinlik ise projede yer alan annelerimiz ile bu alanda başarılı iş kadınlarımızı bir araya getirerek, burdan alabilecekleri başarı hikayeleri sayesinde, kendi hikayelerini yazmalarını sağlamaktır.

Son olarak Psikolog Danışmanlık Merkezi Yöneticisi Özden Bilgen ve Seyahat Acentası sahibi Nurten Rollier, ev hanımlarına bu başarıyı yakalayana kadar hangi aşamalardan geçtiklerini anlattılar.

Bayanlara yönelik bir önceki Ev Hanımlarına Dikiş Eğitimi başlıklı yazıda "dikiş, dikiş eğitimi ve ev hanımlarına dikiş eğitimi" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarerzurumda ev hanımlarına iş imakı,erzurumda evde cocuk bakim is ilanlari,ev hanimi gzl ekm,ev hanımları için tasarımlar,ev hanımları tasarımları,evhanimların başarı öyküleri,gizli ev hanımları,gizli ev hanımları arşiv

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ