05 Nisan 2013

Ev Hanımları Neden Kilo Alır?

ev hanimlari neden kilo alir Ev Hanımları Neden Kilo Alır? neden kilo aldığınız hiç düşündünüz mü? 

Ev hanımlarının en büyük sorunlarında biri de alınan kilolar.Teknolojik gelişime paralel olarak hanımların iş yükünü alan cihazlar beraberinde hareketsizliği getiriyor.

Çok değil bundan 20 yıl kadar önce pek çok evde bulaşık, çamaşır, halı süpürme yıkama işleri ev hanımlarının maharetli ellerine bakıyordu.Ancak günümüzde bu işleri tek tuşa basarak yapmak mümkün.Bu durum ev hanımlarına büyük kolaylık sağlasa da, hareketsizliğin getirdiği deaktivite kilo probelmlerine yol açıyor.

Bu konuda araştırma yapan South Carolina Üniversitesi çok çarpıcı sonuçlara ulaştı.1965 yılında bir ev hanımı ev işleri için haftada 27 saat harcarken, günümüzde 13.3 saat harcıyor.Aradaki bu farkın getirdiği ise yakılamayan 360 kalori.

1965 yılında ev işlerini halletmek için haftada 27 saat harcayan ev hanımları günümüzde 13.3 saat ile işlerini halledebiliyor. Bu sebeple 360 kalori daha az yakmış oluyorlar.Sonrası ise hızla alınan kilolar.

Peki modern hayatın bu dezavantajını nasıl lehimize çevirebiliriz?

Bunu yapacağınız ilk şey dengeli beslenmek. Peki dengeli beslenmek nedir?.Dengeli beslenmenin ilk adımı gidip gelip buzdolabından bir şeyler atıştırmamakla başlar.Mutlaka öğünlü yemek yemelisiniz.Öğünlerinizde kalori hesabı yapmaya da özen gösterin.Çünkü kilo almanız için hazırda bekleyen zaten 360 kaloriniz fazladan bulunmakta.

İkinci olarak yapmanız gereken egzersiz.Hareketsiz bir hayat kilolara adeta davetiye çıkartmakta.Hiç bir şey yapamasadınız da en azından akşam yemeklerinden sonra yarım saat yürüyüş yapın.

İşte hem modern hayatın tadını çıkartmak hem de fazla kilolardan uzak durmak bu kadar basit.

Bayanlara yönelik bir önceki Tok Tutan Mucize Besinler başlıklı yazıda "hangi besinler tok kalmamızı sağlar, tok kalmamızı sağlayan besinler ve tok tutan besinler" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarev hanimiyim ve kilo aliyorum,ev hanımıyım spor yapamıyorum çok kilo

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ