13 Kasım 2012

Ev Hanımları Sosyal Yaşamın İçinde Olmalı

Türk Kadınlar Birliği (TKB) Söke Şube Başkanı Seyda Azbazdar, hem sosyal yaşamın gelişmesi için hem de ev hanımlarının sosyal hale gelerek kendilerini geliştirmeleri için evden çıkmalarının gerekli olduğunu söyledi.

Ev Hanımları Sosyal Yaşamın İçinde Olmalı Ev Hanımları Sosyal Yaşamın İçinde Olmalı

Azbazdar, Söke Kadın Kolları Başkanı Yeşim Sümeri  ziyaret etti. Söke ‘de en büyük problemin, ev hanımlarının evlerinden çıkmayarak sosyal yaşama katılmaması olduğunu söyleyen Azbazdar, “Ev hanımları sosyal yaşama çekilmeli. Ev hanımlarını evden çıkarabilirsek  ilçemiz ‘deki sosyal yaşamın hareketleneceğini ve böylelikle kadınlar arası dayanışmanın da sağlanarak, ev hanımlarının bu olanaklardan en güzel şekilde yararlanmalarını sağlamış olacağız” diye konuştu.

Söke Kadın Kolları Başkanı Sümeri,  ziyaretten çok memnun olduğunu dile getirerek, şunları söyledi:

“Eğer kadını sosyal yaşamın içine katamazsak, sosyal yaşamdan da söz edemeyiz. Bir şekilde ev hanımlarını evden çıkarıp toplumun içine katmalıyız. Kadınsız bir sosyal yaşam düşünülemez. Kadınların birbirlerine destek olmaları gerekir. Kadınlar arasında dayanışmanın hiç vakit kaybetmeden bir an evvel hayata geçirilmesi gerekiyor.”

Son olarak TKB ile Kadın Kolları’nın düzenleyeceği gezilere karşılıklı katılım gerçekleştirilmesi kararı alındı.

Bayanlara yönelik bir önceki Ev Hanımlarının El Emekleri Ön Plana Çıkıyor başlıklı yazıda "ev hanımlarının el emeği işleri, Ev Hanımlarının El Emekleri Ön Plana Çıkıyor ve yalovada ev hanımlarının el emeği" hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ