10 Ekim 2012

Ev Hanımları Yemek Yapıp Para Kazanıyor

Ev hanımları hünerli elleriyle lezzetli yemekler yaparak günde 20 Tl kazanıyorlar.

Muğla’nın Ula ilçesinde Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezinin birlikte düzenledikleri “yöresel yemekleri hazırlama kursunda ev hanımları hem bildikleri yöresel yemekleri yapıyorlar, hem bilmedikleri yemekleri öğreniyorlar, hem de günde 20 lira kazanarak aile bütçesine ciddi katkılar sağlıyorlar.

Ev hanimlari yemek yapip para kazaniyor Ev Hanımları Yemek Yapıp Para Kazanıyor

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İlyas Sarıyerli bu imkanı ev hanımlarına sunmalarının ve bu kursu açmalarının asıl amacının meslek edindirmek ve ev hanımlarının aile bütçelerine katkıda bulunmalarına olanak sağlamaktır dedi. Ayrıca çoğunun zaten bildikleri yemeklerin çeşitlerini artırarak ve yeni şeyler öğrenerek kendi işlerini kurup, kendi dükkanlarını işletecek seviyeye getirip, ev hanımlarımızın koluna mesleki bileziği takmayı amaçladıklarını söyledi.

Sarıyerli, kursları düzenli olarak takip edip başarıyla tamamlayan ev hanımlarına belge verildiği dile getirdi. Kurslara katılan ev hanımlarından Songül Karaaslan, bu kurslara katılmasından en çok eşinin memnun olduğunu söyledi. Çünkü farklı yemekler ve farklı meze hazırlama teknikleri öğrendiğini ve öğrendiklerini evde eşine her gün değişik menü olarak sunduğunu ve bu durumun da eşini sevindirdiğini dile getirdi.

Karaaslan hedeflerinin büyük olduğunu, öğrendikleri yeni lezzetler ile önümüzdeki dönemlerde arkadaşlarıyla beraber  kendi iş yerlerini açmayı planladıklarını söyledi.

Bayanlara yönelik bir önceki Oktay Usta Ev Hanımlarının Pasta Yarışmasında başlıklı yazıda "ev hanımlarının pasta yarışması, kumlucada pasta yarışması ve pasta yarışmasına oktay ustada katıldı" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarev hanimlari meslek gunde 20lira para

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. hatice diyor ki:

    İsterseniz görebileceğiniz mutfağımızda her yörenin çeşitli yemekleri içli köfte mercimekli köfte sarma dolma her çeşit zeytin yağlı çeşitleri mezeler çiğ köfte su böreği ve tatlı çeşitleri baklava vs arzunuza göre hijyenik ortamda yapılır irtibat kanatsan@hotmail.com CEP:0535 891 28 61 NOT:SİPARİŞLER BİR GÜN ÖNCEDEN VERİLMELİDİR

YORUM YAZ