31 Ekim 2012

Ev Hanımlarına 3 Kilo Verdiren Diyet

Ev hanımları zamanlarının büyük bir kısmını mutfakta geçirdikleri için sürekli atıştırmaktan şikayet ederler. Ayrıca yapılan hanım toplantılarında ve kabul günlerinde tüketilen hamur işleri, tatlılar da bunların ekstrası.

Ev Hanımlarına 3 Kilo Verdiren Diyet Ev Hanımlarına 3 Kilo Verdiren Diyet

Ev hanımları için bunun önüne  geçmenin en güzel formülü sağlıklı ve dengeli beslenmek. Günlük beslenme diyeti bütün  gıdalardan dengeli bir şekilde alarak ve altı ayrı küçük öğünden oluşursa  gereksiz atıştırmalar engellenmiş olur.

Bunun yanında günde en az 8 bardak su için ve ağzınıza attığınız her lokmayı uzun uzun çiğnemeyi de ihmal etmeyin. Bu diyet günlük 1600 kalori içermektedir.

Bu diyette dondurma, çikolata ve bisküvi gibi atıştırmalık gıdalardan ödün vermiyorsunuz ancak çok az miktarda tüketmeye özen göstermelisiniz. Bu uygulamalara dikkat ettiğinizde ayda 1 ya da  3 kilo kadar verebilirsiniz. Daha fazla kilo vermek istiyorsanız günlük ekmek miktarını daha aza (1 yada 2 dilime)  indirebilirsiniz.

Ev hanımları bu uygulamalara dikkat ettiklerinde yavaş yavaş kilo verdiklerinin farkına varacaklar.

Bayanlara yönelik bir önceki Unutulan Meslekleri Ev Hanımları Canlandırdı başlıklı yazıda "ev hanımları unutulan mesleklere can verdi ve unutulan meslekler ve ev hanımları" hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ