29 Kasım 2012

Ev Hanımlarına El Uzatın!

ev hanimlarina el uzatin Ev Hanımlarına El Uzatın!Ev hanımlarının işi zordur denilir ya hep. Evet zordur gerçekten de. Bütün gün bulaşık, çamaşır, ütü, temizlik,yemek,bir de çocuk varsa bu zorluk katlanarak büyür. Fakat kimsenin göremediği başka bir sorun daha var.

Günümüzde pek çok ; aile içindeki huzursuzluktan, karı-koca geçimsizliğinden, eşinden baskı görmekten hatta aşağılanmaktan dolayı mutsuz, umutsuz.

Fiziksel şiddet görmüyor belki ama duygusal açıdan gördüğü psikolojik şiddetten kurtulamıyor, kimseye anlatamıyor, derdine çare bulamıyor.

Etrafınıza şöyle bir bakın; yüzü, gözü yediği dayaktan morarmış kadınları görürsünüz.

Ya yürekleri kırılmış, incinmiş, duyguları hasar görmüş kadınları görebilir misiniz?

Yürek morarmaz,kanamaz ki göresiniz. Duygularını inciten bu erkeklerden başka dayanağı olmayan bu kadınlar hele çocukları da varsa her türlü zulme,baskıya boyun eğmek durumundadırlar. Diyeceksiniz ki; çekmesin, bıraksın, kurtulsun vs. Bu o kadar da kolay değil işte. Psikolojik şiddete maruz kalan kadınlar da aynı fiziksel şiddet görenler gibi; umutlarını, hayallerini, öz güvenlerini, kendilerine ve diğer insanlara olan sevgilerini, saygılarını kaybetmişlerdir. Değersizlik duygusu işlenmiştir beyinlerine. Tek başına varolamayacaklarına inandırılmışlardır. Cesaretleri kırılmıştır.

Bu yazıyı okuyunca,kendinden bir şeyler bulacak ne çok kadın vardır şu anda.

Bu sitede evinden çalışmak isteyen, iş kurmak isteyen kadınlarımızın tek derdi aile ekonomisine katkı sağlamak mıdır sizce? 

Hayır! 

Ayakları üzerinde durabilmek,çocuklarına bakabilmek,baskıdan,zulümden kurtularak, huzurlu,sakin bir dünya kurabilmektir çoğunun amacı. Kadınlara ve ev hanımlarına el uzatalım! Onların fırsat tanındığında yapamayacağı hiçbir iş yoktur. Onlara güvenelim…

Bayanlara yönelik bir önceki Mutlu Bir Evlilik İçin Neler Yapılması Gerekir başlıklı yazıda "mutlu bir evlilik de yapılması gerekenler, Mutlu Bir Evlilik İçin Neler Yapılması Gerekir ve mutlu evliliğin sırları" hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ