05 Kasım 2012

Ev Hanımlarına Engellilerden İstihdam Desteği

Türkiye Sakatlar Derneği Kastamonu Şubesi tarafından açılan tekstil atölyesinde 49 ev hanımı kursiyer olarak çalışmaya başladı.  Hiçbir engeli bulunmayan ev hanımları engelli derneğinin başlatmış olduğu bu güzel çalışma ile hem evlerine ek gelir sağlamaya başladılar hem de bir meslek sahibi olma yolunda adımlar atmış oldular.

Tekstil atölyesinin kurulması Engelli Derneğinin öncülüğünde başlatıldı ve Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR’da bu çalışmaya destek verdi. Halk Eğitim Merkezi tarafından eğitmenler ve kurs programlarının düzenlemesi yapıldı. İŞKUR çalışanların maaş ve sigortalarının karşılanmasına destek verdi, geriye kalan bütün giderler de Engelliler Derneği tarafından karşılandı.

Ev Hanımlarına Engellilerden İstihdam Desteği Ev Hanımlarına Engellilerden İstihdam Desteği

Tekstil atölyesinde kursiyer olarak çalışmaya başlayan 49 ev hanımı haftanın 5 günü çalışarak ayda 400 lira ücret almaktadırlar. Ayrıca başarı gösteren kursiyer ev hanımlarına 4,5 ay sonra kurs bitimde tekstil atölyesinde sürekli çalışma olanağı sağlanacaktır.

Ev hanımları tarafından dikilen kıyafetler Bursa da özel bir firmaya gönderilmektedir Ancak Sakatlar Derneğinin amacı ise dikilen ürünleri “moni” adıyla tanınan bir marka haline getirebilmektir.

Türkiye Sakatlar Derneği Kastamonu Şube Başkanı Serhat Yolasığmazoğlu (37), bunun bir başlangıç olduğunu, asıl amaçlarının Kastamonu’daki istihdam sıkıntısını gidererek, birçok aileye geçim kaynağı sağlamaktır dedi.

Ayrıca “engelli engelsiz herkesin, sadece ev işleriyle hayatlarını geçirmek zorunda olan ev hanımlarından, kahvede oturan vatandaşlarımıza kadar herkesin birlik sağlayarak neler yapabileceğini gösterip, Kastamonu da moni markasıyla yurtiçi ve yurtdışına ürün  satışlarını sağlayacağız” diyerek konuşmasını tamamladı.

Bayanlara yönelik bir önceki Ev Hanımlarına 3 Kilo Verdiren Diyet başlıklı yazıda "3 kilo verdiren diyet, ev hanımları ve diyet ve ev hanımlarına diyet" hakkında bilgiler verilmektedir.

ArananlarBursa da ev hanımlarına destek derneği 2015,ıspartada çalışmaya başlayan ev hanımları,kastamonu ev hanımlarına,kastomonuda ev hanımlarına iş 2015

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ