04 Ekim 2012

Ev Hanımlarına Konserve Eğitimi

Sonbahar geldiğinde biz  ev hanımları kendimizi  turşu, konserve,tarhana, erişte, vb. yapmaktan alıkoyamayız. Gerçekten emek isteyen fakat yapmaya değer bu hazırlıklar sağlıklı ve vitaminli besinleri soğuk kış günlerinde hazır yemek olarak tüketmemize olanak sağlar.

ev hanimlarina konserve egitimi Ev Hanımlarına Konserve Eğitimi

Adana’nın Kozan ilçesinde de yapılan bu güzelliklere bir yenisi eklenerek ev hanımlarına domates konservesi yapma eğitimi verildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Necati Doğanay yaptığı açıklama da ev hanımlarına domates konservesi yapımı eğitimi vermelerinin amacının yazın üretilen sağlıklı ve hormonsuz domateslerin, kışın gönül rahatlığıyla tüketilmesini sağlamaktır dedi. Kışın ev hanımlarının mutfakta hormonlu sera domateslerini kullanmak zorunda kalmadan  mevsiminde yaz aylarında yetiştirilen sağlıklı domatesleri satın alıp, uygun olarak yapıp,  saklayarak tüketmelerini sağlamak diye ekledi.

Konserve eğitiminde konserve yapımını öğrenen ev hanımları hem güzel bir uygulamanın içinde yer alıyor, hem de aile bütçesine önemli katkılar sağlamış oluyorlar.

İlçe Müdürü Necati Doğanay bu tür eğitimleri vermeye devam edeceklerini belirtti.

Bayanlara yönelik bir önceki Manisa Sarıgöllü Ev Hanımları Tarhana Yapıyor başlıklı yazıda "ev hanımları tarhana yapıyor, sarıgölde tarhana ve tarhana yapımı" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarev konservesi satan

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ