13 Aralık 2013

Ev Hanımlarına Sigorta

Ev Hanımlarına Sigorta

Kıs sürede SK sorgulamalarını gerçekleştirme yapısı

Öğretmen, mesleğinin gerektirdiği toplumsal rolleri daha sonra öğrenir. fıtri hâkim, doğuştan doktor yahut müzisyen ne denli az ise fıtri hoca (öğretmenliğe gani yetenekli) da o derece azdır. sosyal hayatta rollerin öğrenilmesi tâ çocukluktan itibaren başlar. Çocuklar evvel başkalarının bu rolleri kesinlikle oynadıklarına bakarlar, sonra beğendiklerini taklit ederler; buradan giderek kendi davranım biçimlerini geliştirirler. bazen eğilimlerin gelişmesi de, çocukları kimi sosyal rolleri benimsemeye sevk eder. Bu, mesleksel sosyalleşmeye kadar devam eder. elan sonra gördüğü iş eğitimi ve ekol önemli onun eğilimlerine ne kadar şunca uyuyorsa, sgk prim ödeme o da mesleğin rollerini o derece derinden benimser.  İnsanın toplumsal hayatta üstlendiği roller ancak gayrı insanlarla karşılıklı içtimai ilişkiler zarfında gerçekleştirilebilir; öğretmenlerin içtimai rolleri bile ancak dershane çalışması s ırasında ortaya çıkar., Onun gösteriş arkadaşları da öğrencilerdir; amma muallim arkadaşları, meslek idaresi, meslek dışındaki toplum, uğraş örgütleri, anne-babalar, müfettişler vs. de öğretmenin sosyal rolü gereği “öğretmen” olarak ilişkilerde bulunabileceği kimselerdir.

Okul dışında birtakım bağ ve çıkar grupları öğretmenin zikzak haberleşme ve etkileşim pozisyonlarına ve durumlarına etkide bulunabilirler. eğer hoca bu dış grupların beklentilerine uymuyorsa gösteriş çatışmaları ortaya çıkar. Bu elan okkalı eğitim politikacılarının hedeflerini öğretmenin ikrar etmediği, dersin muhteva ve şeklini kendi isteğine göre düzenlediği görüşünü anlatması, kaide şuh not verme ve cezalandırma, öğüt yapmama, boykot vs. gibi durumlarda da sosyal rol çatışmaları ortaya çıkar.  Öğretmenlerin ölçüsüz bir şekilde otoriter olmaları, öğrencilerle sosyal iletişim ve etkileşimi oflaz kuramamaları yüzünden olmaktadır.http://www.sgkhizmeti.com/sgk-sicil-no-sorgulama/  Öğretmenin kendini mebzul giranbaha bulması veya bayağı duygusuna düşmüş olması, kendi benliği ile öğreti benliğini bir intibak içine getirememesi, kendisinin yahut öğrencilerinden bazılarının mahsus problemleri olmaları ciddi mesele ve çatışmaların çıkmasına niye olabilir. Bu gibi bağlam da derslik ve meslek zarfında uyumsuzluklara, talim kalitesinin düşmesine ve öğrencilerin şahsiyet gelişimlerinde değişik aksaklıklara niye olmaktadır.  Öğretmenlerin mesleksel sosyalleşmesi  Öğretmenlerin mesleksel sosyalleşmesi, onların, meslekleri ve sosyal rolleri ile müntesip ve davranışları öğrenmeleri ve enikonu benimsemeleridir.

Mesleğe ilk bidayet günlerinde aşkın ciddi değişmeleri olmaktadır (uygulama şoku). Öğretmenlerin meslekleri ile dayalı öğretmeni olacakları meslek seviyesine ve bilgi dallarına nazaran değişmektedir. Öğretmenlerin davranışlarını ve hareketlerini izah etmede en yoğun kullanılan yollar içtimai psikolojide öğretmenlerin, sosyolojide de öğretmenlerin sosyal statüleri ve içtimai rolleri hakkındaki görüşlerdir.  insanların bili ve görgülerine bakılırsa değişir. yalnız bu değişme kifayetli hazırlık, köklü bilgelik ve olayların etkisiyle olmaktadır, yoksa nispeten muhkem ve uzun müddet devam fail tutumlardır. Bunlar, insanların şifresiz sgk sorgula idea ve hareketleri üzerine çok etkilidir, anca ki insanların algılarına da hüküm etmektedir. Öğretmenlerin öğrencilerine huzur, onların öğrencilerle ilişkilerini, derste ve ibret dışındaki davranışlarını, not vermelerini vs. etkilemektedir.  Öğretmenlerin kapasite ve yatkınlık hakkındaki, veraset kuralları hakkındaki veri ve fikirleri, ders tesviye Stili, nikbin ve bedbin olmaları, düzen bağı ve öğrencileri yönetim ika hakkındaki öğretmenlik mesleği için son basamak önemlidir. Bu arada öğretmenin sosyete yapısı, demokrasi, dernekler, partiler, spesiyal mülkiyet, sendikalar vs. hakkındaki umumi görüş ve tutumları da mesleğin icrasında aşkın önemlidir.

Arananlarev hanımlarına sıgorta,ev hanımlarına sigorta nasıl yapılır,ev hanımı sigortası,ev hanımı sigortası nasıl yapılır,Ev Hanımları İçin Sigorta,ev hanmlarna sigorta,ev hanımına sigorta,ev hanımları sigortası,ev hanımlarına ssk,türkiye de ki ev hanımları sayısıEtiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. oya diyor ki:

    Konunun başlığıyla yazılanlar ne alaka arkadaşım.. ev hanımlarına sigorta demişsiniz başlıkta ama içerikte öğretmenlerle ilgili saçma sapan şeylerden bahsetmişsiniz. Öğretmenmisiniz yoksa milletle dalgamı geçiyorsunuz…………..

  2. Kadriye diyor ki:

    Ev hanımlarına sigorta ile ilgili en son çıkan yasa 2008’demi.Sonradan bir düzenleme oldu mu?

YORUM YAZ