Kategori arşivi: Dantel Modelleri

Ev hanımlarına dantel modelleri… Bayanlar için en güzel uğraşlardan biri olan danteller ve dantel modelleri.

Sehpa örtüsü nasıl örülür?

Desenli Sehpa Örtüsü Nasıl Örülür?

DESENLİ DANTEL SEHPA ÖRTÜSÜ

MALZEMELER:

Anchor 6 katlı dantel ipliği, 50 no. beyaz (200 gr.), Beyaz boncuk, pamuk

UYGULAMA:

Desen iki aşamada örülür; önce A noktasından başlayarak ok yönünde örülür. Her iki uçtaki üçgen parçalar için, B noktasından başlayarak her iki taraftan çizimde gösterildiği gibi eksiltme yaparak tek bir kafes kalıncaya dek örülür. Örtünün ucunda yer alan toplar sık iğneden ve içleri pamuk doldurularak oluşturulur. Son sırada; örtü sık iğne ile, boncuklarla süsleyerek çevrelenir.

carpeta079mz4 216x300 Desenli Sehpa Örtüsü Nasıl Örülür? dantel60 300x233 Desenli Sehpa Örtüsü Nasıl Örülür? indir2 Desenli Sehpa Örtüsü Nasıl Örülür? kelebek desenli sehpa ortusu 300x210 Desenli Sehpa Örtüsü Nasıl Örülür? oval21 221x300 Desenli Sehpa Örtüsü Nasıl Örülür?

Arananlariğneden dantel örnekleri,gösterişli oval dantel örnekleri,Dantel uc,kare oda takımı dantel modelleri,oval sehpa dantelleri,oderin dantel vitrin takimi,selma dantel sehpa,dantel sehpa vitrin modelleri,20014 şık gösterişli dantel örnekleri,igneden farkli ORNEKLER

Kenar Dantel Modelleri

kenar dantel ornekleri Kenar Dantel ModelleriBu yazımızda size göstermek istedik. Bir örtünüze dantelle kenar mı yapmak istiyorsunuz yada dantel yapıyorsunuz fakat kenarına karar veremediniz mi bu farklı modeller (mesela ince kenar ) ile aklınızda kesin bir fikir oluşacağına inanıyorum.

Araştırdık ve sizler için en güzel ni bir araya getirdik ,  Aşağıdaki ile sizinde dantelleriniz artık hanımlar arasında göz kamaştırıcı kıskanılır olabilir. Farklı modelleri bir araya getirerek ince kenar dantel örnekleride var kalınlarıda mevcut. Çiçekli vs. farklı motiflerde mevcut.

El emeği göz nuru bu unutulmaya yüz tutmuş geleneğimizi sürdürdüğünüz için sizlere ayrıca teşekkür ediyoruz ve sizlere hizmet etmekten ev hanımları ekibi olarak mutluluk duyuyoruz yorumlarınızı bizden esirgemeyin buyrun sizin için topladığımız 12 adet örnek

Arananlarpike kenar danteli,kenar dantelleri,dantel pike örnekleri,ince kenar danteli,kenar dantel modelleri,ince dantel kenar örnekleri,Ínce kenar dantelleri,dantel kenar modelleri,ince dantel kenarı,ince dantel modelleri

Dantel Mutfak Takımları

Geçmişten günümüze kadar gelmiş  evlerimizin olmazsa olmazları Dantel Mutfak Takımları . Tabi ki sadece mutfakta değil evimizin her yerinde kullanabileceğimiz  çok hoş aksesuarlardır danteller.

Sizler için çok hoş  ve bir okadar da  gösterişli bir mutfak takımı seçtim örmek isteyen hamarat hanımlar için tarifini de veriyorum. Bu modeli ördüğünüz de iki ayrı mutfak takımına sahip olmuş olacaksınız.Çünkü bu modelin bir özelliği de çift  taraflı kullanılabilmesi.

Dantel Mutfak Takımları modelimiz için gerekenler;

  • 22 numara dantel tığı
  • Gelincik 50 numara ( tavsiye ederim )
                                                                                                    dantel mutfak takimlari Dantel Mutfak Takımları

Mutfak takımınızı dantelinizin örneğini sığdıracak uzunlukta zincir çekerek örmeye başlayın.Zincirin üzerine tam 59 tane kafes yapın bu kafesleri üç sıra örün. Dördüncü sırada 11 kafes örün 12. kafesin köşelerine bir kez ortasına iki kez ilmekli batıp  üç kerede çekerek doldurun. 19  kafes örüp ikinci çiçeğin ilk dolgusunu yapın. Sonraki sırada 23. kafesi doldurun üç kafes örüp ilk dolguyu onun sağ ve solundaki kafesleri de doldurun üç kafes örüp sıradaki kafesi doldurun 9 kafes örüp dolgu yapın üç kafes yine ilk dolgu ,sağı ve solunu doldurun. Bu şekilde resmi takip edip sayarak çiçeği oluşturun.

Dantel Mutfak Takımları modelimizin  Çiçeğinin orta bölümünü anlayamayan arkadaşlar için tarif etmeye devam edeceğim. Modelde çiçeğimizin tam ortasına geldiğinizde 7 zincir çekin tığınıza iki ilmek sarın dört kerede çekerek uzun bir çubuk örün tekrar 7 zincir örüp devam edin.Sonraki sırada çiçeğin ortasına gelince 5 zincir çekin önceki zincirin içine ilmek almadan sık iğne şeklinde üç kez batıp çekin uzun çubuğun ucuna ve diğer zincirin içine de aynı şekilde sık iğne örün. Bu şekilde uygulamaya devam edin.

Çiçeğiniz tam yarı olduğunda bir sıra daha örüp çiçeklerinizi ördükten sonraki  kafeslerden 12 tane örüp 6 kafese dolgu yapın diğer desene bu şekilde başlamış olun. Dantel Mutfak Takımları örneğimizin tek peçetede bulunan ikinci desenin delikli bölümüne gelince yapmanız gereken şu ilk karenin bitiminde ikinci karenin dolgusunu yaptıktan sonra üç zincir çekin ilk karenin üzerine iki dolgu ucu atlayarak sık iğne şeklinde batın tekrar üç zincir örün ilmekli olarak iki dolgu ucu atlayıp çubuk yapın üç zincir örün  sık iğne şeklinde batıp üç zincir  çubuk  ve yine üç zincir sık iğne  son olarak üç zincir örüp kafese geçin. Diğer sıraya geçtiğinizde 5 yada 6  zincir  örün çubuğun üzerine ilmekli batıp çubuk yapın yine 5-6 zincir örün diğer çubuğun üzerine batın son alarak 5 zincir örüp dolgu şekline geçin bu şekilde sayarak devam edin.

Dantel Mutfak Takımları örneğimizi tamamladığınızda kenarlarının oyası için köşenin üç kafes gerisinden başlamanızı öneririm. Köşeden sayın dördüncü kareye çubuk dolgu yapın tığınıza iki kez ilmek alın dört yada beş kerede çekip uzun bir çubuk oluşturun ilk olarak 4 adet çubuk dolgu yapın üç zincir çekip sık iğne şeklinde zincire batın ve zinciri sık iğne yaparak doldurun.kenar çiçeğinin ikinci tomurcuğu için 6-7 zincir çekin ilk tomurcuğun uç köşesine ilmeksiz batın 4 zincir çekin üç çubuk örün üç zincir çekip sık iğne şeklinde batın ve zinciri doldurun bu şekilde modelimizde olduğu gibi örüp Dantel Mutfak Takımları örneğimizle mutfağınızda farklı bir hava yaratın konuklarınız hayran kalsın. İyi günlerde kullanın.

Arananlardantel mutfak takm,mutfak dantel modelleri,dantel mutfak takımları modelleri,mutfak takımı dantel,dantel mutfak takımı,danteller,satılık dantel mutfak takımları,mutfak dantelleri modelleri,mutfak takımı dantel modelleri,anlatımlı dantel modelleri

Dantel Oda Takımları

Dantel oda takımları hiç şüphesiz çeyizlerin baş tacı.Şık bir o kadar anlamlı dantel modellerini sizler için paylaşıyorum.

Benim ikiz kızlarım var 17 yaşındalar ama el işine hiç ilgileri yok ne kadar zorlasam da olmuyor  maalesef. Bana ise annem öğretmişti, Allah ondan razı olsun. Bu sayede gün geldi ekmek parası kazandım. Şimdi kızlarımın çeyizi için danteller örüyorum. Sadece benimkiler değil tabii  artık günümüzde gençler pek el işi yapmıyor ama onların çeyizleri için de anneler anneanneler babaanneler  vs. aile yakınları  örüyorlar ya da para karşılığında ördürülüyor.

Ben kendimden biliyorum el işi yapmak çok büyük bir zevktir (Bir nevi rahatlama yöntemidir, sadece o işe odaklanıp sorunlar bir nebze olsun unutulur.) bu işi bilenler boş duramazlar. Hele hoş bir model görsünler onun örneğini çıkarmadan edemezler.

Dantel yılların eskitemediği asla modası geçmeyecek bir el işidir.Sadece Dantel Oda Takımları değil dantelin kullanıldığı alanlar o kadar çokki bilmem hatırlarmısınız eskiden okul önlükleri siyahtı yakalar ise beyazdı.Rahmetli annem benim için bir çok modelde dantel yakalar örmüştü . Görenler hatta öğretmenlerim bile hayran kalırdı. Şimdi ise buluzlarda, elbiselerde, havlularda, perdelerde, yemenilerde, mutfak takımlarında, kanepe örtülerinde  vs. kullanılıyor.

Size sunduğum Dantel Oda Takımları modellerinde gördüğünüz gibi bu dantellerin bazıları eskiden olduğu gibi sadece beyaz değil çok hoş renkler kullanılmış. Siz de mobilyanıza ya da zevkinize göre farklı renklerde örüp kullanabilirsiniz.

Birbirinden güzel ve gösterişli oda takımlarının içinde sehpa veya tepsileriniz için de kullanabileceğiniz konuklarınızı hayran bırakacak çok güzel örneklerde var. İçlerinden bir kaçının zevkinize hitap edeceğini tahmin ediyorum.

Şimdiden kolay gelsin ve iyi günlerde kullanın. Ayrıca Ara , Dantel Havlu Kenarı ve Dantel Mutfak Takımları modellerinede bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Dantel oda takımları için birkaç örnek modelin resmini aşağıda görebilirsiniz…

dantel oda takimlari Dantel Oda Takımları

dantel masa ortusu Dantel Oda Takımları

dantel oda takimi modelleri Dantel Oda Takımları

dantel oda takimi ornegi Dantel Oda Takımları

dantel oda takimi ornekleri Dantel Oda Takımları

dantel takimlari Dantel Oda Takımları

yuvarlak dantel oda takimi Dantel Oda Takımları

Arananlardantel oda takm modelleri,mutfak dantel örnekleri,dantel mutfak takımları,oda takımı dantel modelleri,dantel oda takımları,dantel mutfak takımı modelleri,kolay dantel mutfak takımı örnekleri,dantel oda takımı örnekleri,anlatımlı dantel örnekleri,dantel oda takımı modelleri

Ara Dantel Örnekleri

Değerli okurlarımız sizde güzel ve  gösrerişli  Ara arıyorsanız tam yerine geldiniz. Muhteşem danteller bunlar hepsi birbirinden güzel ve gösterişli ayrıca kullanışlıda.

aradantel1 Ara Dantel ÖrnekleriAranızda bilenler vardır mutlaka köylerde düğünden bir hafta önce baba evine  çeyiz serilir hiç gördünüz mü? Ben gördüm hemde çok çünkü ben köyde büyüdüm. Köyde o kadar çok ki Ara Dantel Örnekleri  genç kızların maharetli ellerinden çıkmış o kadar çok şey var ki görülecek inanın hayran kalırsınız.

Köyde bütün kızlar çocukluktan başlayarak evleneceği zamana kadar çeyizini kendi elleriyle hazırlar. Örneğin her çeşit danteller örer, nakışlar işler, kaneviçe yatak takımları ,etaminler,  pike takımları, yemeniler oyalar, çetikler ,patikler, kazaklar yelekler  vs… saymakla bitmez   aklınıza ne gelirse kendi elleriyle hazırlarlar çeyizlerini . Ara Dantel Örnekleri  harikadır en ağır en zor olanları örerler ki  gören hayran kalsın . Düğün tarihi belli olunca da bunların hepsi tertemiz yıkanır gelin kız ve arkadaşları tarafından kolalanıp ütülenir.

Düğünden bir hafta önce Sıra çeyiz sermeye gelir. Bir kenara gelin kızın yatak, yorgan, yastık, battaniye her ne alındıysa hepsi güzelce dizilip yüklük yapılır onların üzerinde  işlemeli yatak yastık örtüleri sergilenir. O odanın içinde tek boş yer kalmayana kadar dolar zaten her şey kapıdan görülecek şekilde yerleştirilir. Çeyiz görmeye gidenler içeri giremez sadece kapıdan bakabilirler. İnanın o muhteşem bir görüntüdür hepsi birbirinden güzel hangisine bakacağınızı şaşırırsınız.

Tabi  çeyiz toplanıp düğünden 3 gün önce artık yeni yuvasına götürülür  kendi el emeği ve göz nuruyla hazırladığı çeyizini haklı gururuyla yerleştirir ve kullanır.Neyse sizlerde kendinize ,kızınıza,yada bir yakınıza dantel örmek istiyorsanız çeşit çeşit Örnekleri modellerimizden sizin zevkinize hitap eden mutlaka vardır . Hemen seçin örün ve iyi günlerde kullanın.

 

Arananlarara danteli rnekleri,dantel ara rnekleri,ara dantel örnekleri,ara dantelleri,ara dantel,figen gundogdu orguleri,aratantellerı,ara dantel örnekleri resimli,cok agir dantel pike örnekleri,aradantelornekleri