Kategori arşivi: Dekorasyon

Ev hanımlarına dekorasyon önerileri… Evinize şıklık katacak dekorasyon fikirleri ile ev, salon ve mutfak dekorasyonu.

çiçek

Evde Bulundurulması Gereken Mucize Çiçekler

Hemen hemen bütün hanımlar çiçekleri çok severiz.O kadar ki evde çiçeklerimizin isimlerini bile tam olarak bilmediğimiz olur. Onlara gözümüz gibi bakar birde uzun uzun muhabbet ederiz hiç yargılamayan eşsiz canlıyla…

Evde toz, kir, rutubet, sigara dumanları, meteryallerden yayılan kimyasal kirlilikler her yerde sağlık yönünden bizi çok fazla etkilemektedir. Hergün zehir soluyoruz diyebilirim. Görüntüsüyle eve renk katan çiçeklerimiz aslında bizim kurtarıcılarımız. Bende çiçekleri çok sevdiğim için bu hakkında araştırma yaptım.

İşin özü çok şaşırdım. İş yerinizde, balkonumuzda, evimizde koyacağımız bir kaç köşeyle tamamen oksijen ve sağlık solumaya davet ediyorum sizi. İşte size bir kaç mucize ev çiçeği hakkında bilgi

evde çiçek Evde Bulundurulması Gereken Mucize Çiçekler

Evimizde bulundurdğumuz bazı çiçeklerin bize faydaları nelerdir ?

Peygamber Kılıcı

En başta neredeyse bir çok evde bulunan (peygamber kılıçı) diğer adıyla paşa kılıncı diyede bilinir. %87 oranında oksijen yaydığı ve uyku sorunu çekenlerin yatak odalarında bulundurduğu taktirde rahat bir uyku ve kendini daha dingin hissedeceği söylemektedir.

Kaktüs Çiçeği

Özellikle radyasyon yayan teknolojik aletlerin yanında bulundurulması halinde radyasyon etkisini en aza düşürdüğü kanıtlanmıştır.

Peru Mumu (ceverus peruvianüs)

Bol ışığı çok seven bir bitkidir. Sadece havayı temizlemekle kalmayıp kanser tedavisinde ilaç olarak ve kanserli hastaların evlerinde muhakkak bulundurulması mucize bir çiçek türüdür. Sulama sıklığı en az olan bir bitkidir.

Aloe Vera

Bu çiçekte güneşi çok sever. Yaprak suyu insan vücudundaki yaraların tedavisinde kullanılır. Havayı %95 oranında temizler.

Çin Herdemyeşili (ağlaonema commutatum)

Tropikal bir çiçek türüdür. Evlerinizde bol oksijen solumamıza yardımcı bir türdür.

Evet hanımlar ve beyler

Beyleri de söylüyorum çünkü hanımlar nasıl evde geçiriyorsa zamanının büyük bir kısmını beylerde aynı şekilde iş yerlerinde geçiriyorlar zamanlarını.

Sağlığınızı ihmal etmeyin. İş yerlerinizde, evlerinizde muhakkak bulundurmalıyız. Temiz hava için saksı çiçek en iyisi. Bahsettiğim ev çiçekleri sadece bir kısmıydı daha birçok çiçek var size hem hayat yoldaşı olacak, hem vücudunuza oksijen salgılayacak.

 

Arananlarperu mumu,kaktüs çiçeginin faydalari,peru mumu çiçeği,peru mumu bitkisi,evde bulunması gereken çiçekler,evde kaktüs bulundurmak,peru mumu kaktüsü,kaktüs çiçeği faydaları,KAKTÜSÜN FAYDALARI,evde bulundurulmaması gereken çiçekler

beyaz eşya

Beyaz Eşya Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Beyaz eşya üreten yüzlerce firma arasından seçim yapmak artık zorlaştı. Şık tasarımlarıyla ve renk seçenekleriyle göz dolduran bir çok model tüketicininde kafasını karıştırıyor.

Beyaz eşya, beyaz olmaktan çıkalı çok oldu. Beyaz yerine gri, siyah, pembe, kırmızı ve daha bir çok istek doğrultusunda renk mevcut. Tüketicilerin burada dikkat etmesi gereken, renk ya da modelden ziyade işlevselliğidir. Çünkü beyaz eşya aslında bir evin işini kaldıran parçalardan oluşur. Doldurursunuz çamaşırınızı, bulaşığınızı kaldırır, doldurursunuz yiyeceklerinizi depolar.

beyaz eşya Beyaz Eşya Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Beyaz eşya seçerken nelere dikkat edilmelidir ?

Beyaz eşyalara her geçen gün daha çok iş düşmektedir. Bu işlerle doğru orantılı olarakta alınacak beyaz eşyanın kapasite ve tabiiki kullanım kolaylığı, enerjiden tasarrufu ön planda tutulmalıdır. Göz zevkinizi sonraki palana atmalı ve beyaz eşya seçiminde bu belirtilen hususlara dikkat etmelisiniz.

Çamaşır makinalarında tercih yapılırken, kilogram olarak ne kadar çamaşır aldığı, deterjan haznesinin ve dış yüzeyinin temizliğinin kolay olması, çamaşır kurutma fonksiyonunda içinde bulunması ve aynı zamanda da sürekli çalışacağını düşünerek tasarruflu cihazlar tercih edilmelidir.

Bulaşık makinalarında ise yine tasarruf ön planda tutulmalı, iç haznesinin çok bulaşık alabilmesi için genişliğine önem verilmelidir.

Buzdolabı seçerken; saklama haznelerinin bizim yaşam tarzımıza uygun ve kullanışlı olması, aparatlarının kolay takıp çıkarılabilir ve hatta makina da bile yıkanabilir olması, dondurucu kısım hazne ve genel buzdolabınızın içinin geniş, koku engelleyici havalandırma sistemi olmasına önemle dikkat etmek gerekir.

Beyaz eşyalarınızı alırken bu sayılanlara dikkat ettiğinizde, aldığınız ürün size kolaylık ve uzun ömürlülük sağlayarak evinizin yükünü hafifletir. Aksi halde sadece şık olsun benim olsun derseniz ve bu özelliklere dikkat etmezseniz de işiniz zorlaşacak ve ev işinden şikayetleriniz başlayacaktır. Buna bağlı olarakta ömrü dolmadan bile yeni beyaz eşyalar almak zorunda kalabilirisiniz. Bu tarz sorunlarla kafanızı meşgul etmek istemiyorsanız lütfen beyaz eşya alırken tasarımından ziyade iş kolaylıklarını düşünüp tekrar bir değerlendirme yapınız.

Arananlarbeyaz eşya seçerken nelere dikkat edilmeli,eve eşya seçerken neye dikkat etmeli,beyaz eşya seçerken nelere dikkat etmeli,beyaz eşya seçerken neye dikkat etmeli,beyaz eşya seçiminde nelere dikkat edilmeli,beyaz esyada neye dikat edilmeli,beyaz eşyayı üreten firmada almak istemiyorsa ne yapmalıyız
Mutfak dekorasyon örneği

Ferah Bir Mutfak İçin Neler Yapılmalı?

Ev hanımlarının zamanın çoğunun geçtiği yerdir mutfak. Bu yüzden ferah bir mutfak ev hanımlarını daha çok mutlu edecektir. Zamanın çoğunun geçtiği bu yerden belki de hiç çıkmak istemeyeceksiniz. İşte size birkaç püf nokta.

ferah mutfak için neler yapılmalı Ferah Bir Mutfak İçin Neler Yapılmalı?

Mutfağınızın ferah olmasını istiyorsanız eğer beyaz rengi tercih edin.

Beyaz ve doğal renkler tercih ediniz, bu mutfağınız daha ferah olmasını sağlayacaktır.

Dört duvarı aynı renge boyamak yerine bir tarafı farklı renge boyayabilirsiniz. Örneğin, yemek masasının olduğu yer faklı bir renk olabilir.

Baharatlıklar gibi eşyaları mutfak tezgahından tutmak yerine kapalı dolaplar içinde ya da üst raflara koyun. Bu mutfakta iş yapma alanınızı genişletecektir.

Beyaz tonlarda sade bir şekilde olan mutfağınıza küçük birkaç renkli süs eşyaları koyarak birazcık canlandırma yapabilirsiniz.

Mutfakta televizyon kullananlardansanız, kesinlikle televizyonunuzu yukarı monte edin.

Buzdolabınızı cam kenarlarına koymayın, bu durumun mutfağınızın ışık almasını engelleyecektir.

Sizin için bazı seçtik. İşte bunlardan bazıları.

en güzel mutfak dekorasyonları Ferah Bir Mutfak İçin Neler Yapılmalı?

kitchen Ferah Bir Mutfak İçin Neler Yapılmalı?

ferah mutfak Ferah Bir Mutfak İçin Neler Yapılmalı?

mutfak dekorasyonu2 Ferah Bir Mutfak İçin Neler Yapılmalı?

 

 

Arananlarferah hanım mutfagı,güzel kıymalı börek tarifi

Çocuk Odası Nasıl Dizayn Edilir

Günümüzde birçok mağazada çok farklı şekillerde malzemeleri ve ilginç tasarımlı mobilyaları rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Tabii ki bu ilginç tasarımlar en çok çocuklar için yapılıyor. Erkek çocuğunuz varsa arabalar büyük ihtimalle ilgi duyuyordur. Araba oyuncakları oynamakta büyük keyif alıyordur. Bir erkek çocuğu için her dönem bu tarz araba şeklindeki hayal olmuştur. Birçok erkek çocuğu böyle bir yatağın hayalini kurar ve bu yataklarda yatmak ister.Kız çocukları içinde geliştirilmiş bir çok farklı şekilleriyle odalara şimdiden güzel havalar yaratacağı kesin.

Sevimli ve bir o kadar da rahatlığın bir arada olduğu, çok da lükse kaçmayan büyük kanepeler, yumuşak sandalyeler adeta içlerine gömülmek için tasarlanmış yataklar kullanabilirsiniz. Cilasız mobilyalar, geleneksel kokulu antika objeler, çeşit çeşit sehpalar, masalar country tarzı ev dekorasyonunda bolca kullanılıyor. Yatak odası mobilyalarında bu tarz tercihler yapabilirsiniz.
Perde, yatak örtüsü, minder, yastık gibi bir evin olmazsa olmazlarındandır. Country için; pamuklar, ketenler, yün ve diğer doğal kumaş seçenekleri tercih edebilirsiniz. Desenlerde bol bol , dallar, güller, meyveler ve tabi ki kareli örtüler arka planda country tarzını tamamlıyor. Patchwork yatak örtüleri de bu dekorasyonu tamamlayabilir.

Çocuğun oturabileceği bir sandalye olmalı ama yumuşak olmamasına özen gösterilmeli. Yumuşak oturaklar, öğrencinin ders çalışmasını olumsuz etkiler, hatta uykusunu bile getirebilir. Küçük bir kütüphane çalışma odasının temel eşyalarındandır. Ayrıca çalışma sırasında kullanacağı müsvedde kağıtlar ve diğer malzemeler de kütüphanede bulunmalı. Ders çalışma masasının üstü ise çok sade olmalı. Belki sadece bir ışık olmalı.Ayrıca oturakların arkasına konacak olan bel destekleriyle de çocuğunuzun sağlığını koruyabilirsiniz.

Çalışma odalarında mavi ya da yeşil en ideal renklerdir. Çünkü bu tonlar düşünme alanlarını etkiliyor ve insanı zinde tutuyor. Bu şekilde renklendirilmiş odalarda çok daha verimli çalışmak mümkünmüş yapılan araştırmalara göre artık ne derece doğrudur ben bilemem.Ama her şeyden önemlisi çocuğunuzun istekleri ve mutluluğu olmalı.Beyaz ise ışığı en fazla yansıtan renk olduğundan bilinenin aksine gözü yoruyor. Kırmızı ve tonları da gözü yorar. Öyle ise çalışma odasının rengi yeşil ve mavinin açık tenleri olabiliyor; ya da krem, fildişi gibi daha açık renklerle çalışma odası boyanabilir.Koyu renklerin insanları depresif yaptığı düşünülürse renk seçiminizi kremden yana kullanarak odada daha sonradan değişebilecek eşyalara uyumu da kolaylaştırmış olabilirsiniz.

cocuk odasi dekorasyonu 1 300x300 Çocuk Odası Nasıl Dizayn Edilir çocuk odası tasarımları 300x199 Çocuk Odası Nasıl Dizayn Edilir modern bebek odasi tasarimlari 7 253x300 Çocuk Odası Nasıl Dizayn Edilir Pembe çocuk odası dizaynı 300x211 Çocuk Odası Nasıl Dizayn Edilir cocuk odasi dekorasyonu 300x300 Çocuk Odası Nasıl Dizayn Edilir

Arananlargen odas nasl renk olmal,COCUK odası dizaynı nasıl olmalı,bir çocuk odası nasıl dizayn edilmeli,cocuk odasi nasil dizayn edilir,cocuklara kanepe tarifleri,oda nasıl dizayn edilir,genç odası nasıl dizayn edilir,yatak odasi rengi nasil olmali,çoçuk odası dekoru,Çocuk nasıl

Duvarlarınıza Farklı Boyalar ile Desenler Verin

Teknoloji değiştikçe, eşya ve aksesuarları da farklılaşmakta ve bizleri farklı düşüncelere götürmeye neden olmaktadır. Artık bir çoğumuz, duvarları tek renk yerine onlara renk tonları katarak, farklı uyumlar da yakalamak istiyor.images 3 Duvarlarınıza Farklı Boyalar ile Desenler Verin Bunlardan biri de duvarlarımızı, çizgilerle renklendirmek. Bu işlemi kendiniz de yapabilirsiniz. İsterseniz duvar kağıtlarından destek alarak değişik çizgi boyları evinizde yaratabilirsiniz. Kalınlığına, yatay ya da dikey oluşuna da kendiniz karar verirsiniz. Çizgiler kendi ruh halinizi yansıtacağı için, hayal gücünüzü kullanın.
Açık renk bir koltuk ya da eşya takımı ağırlıktaysa eviniz de, duvarlarınızda ki çizgileri daha da ince tutarak her renkte yapabilirsiniz. Çizgili duvar boyası yapacaksanız, eşyalarınızın tüm rengine göre değil de, mesela koltuklarınızın üzerindeki farklı renk tonlarına göre yapmanız, evi daha da ferah gösterecektir. Mutfaklarınızda bu çizgili duvar boyamasını seçecekseniz, mutfak sandalyelerinize uygun renk tonlarıyla duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Çizgileri daha da kalın yaparak , eve farklı havada yaratmak mümkün…
Çizgileri yaparken, bir renk tonuna ağırlık vermeniz ve diğer çizgiyi sade yapmanız, evin görsel şölenini daha da güzel gösterecektir. Unutmayalım, evimizin rahatlığına ufak dokunuşlarla ulaşmak sizlerin elinde…

EFEKT DESEN DUVAR BOYAMA RULOSU 7 AYRI MODEL  69686735 2 300x300 Duvarlarınıza Farklı Boyalar ile Desenler Verin

Arananlarbebek odası boya renkleri,ÇOCUK ODASI DUVAR BOYASI,evin boya renkleri desenler,bebek odası boya rengi,bebek odası için dekorasyon önerileri,cift renk cocuk odasi boyasi,boyaya desen vermek,oda boyarken küçük desen ler yapmak,bebek odası duvar boyama,bebek odasi boyama modelleri