Kategori arşivi: Ev Hanımlarına Hobiler

çiçek

Evde Bulundurulması Gereken Mucize Çiçekler

Hemen hemen bütün hanımlar çiçekleri çok severiz.O kadar ki evde çiçeklerimizin isimlerini bile tam olarak bilmediğimiz olur. Onlara gözümüz gibi bakar birde uzun uzun muhabbet ederiz hiç yargılamayan eşsiz canlıyla…

Evde toz, kir, rutubet, sigara dumanları, meteryallerden yayılan kimyasal kirlilikler her yerde sağlık yönünden bizi çok fazla etkilemektedir. Hergün zehir soluyoruz diyebilirim. Görüntüsüyle eve renk katan çiçeklerimiz aslında bizim kurtarıcılarımız. Bende çiçekleri çok sevdiğim için bu hakkında araştırma yaptım.

İşin özü çok şaşırdım. İş yerinizde, balkonumuzda, evimizde koyacağımız bir kaç köşeyle tamamen oksijen ve sağlık solumaya davet ediyorum sizi. İşte size bir kaç mucize ev çiçeği hakkında bilgi

evde çiçek Evde Bulundurulması Gereken Mucize Çiçekler

Evimizde bulundurdğumuz bazı çiçeklerin bize faydaları nelerdir ?

Peygamber Kılıcı

En başta neredeyse bir çok evde bulunan (peygamber kılıçı) diğer adıyla paşa kılıncı diyede bilinir. %87 oranında oksijen yaydığı ve uyku sorunu çekenlerin yatak odalarında bulundurduğu taktirde rahat bir uyku ve kendini daha dingin hissedeceği söylemektedir.

Kaktüs Çiçeği

Özellikle radyasyon yayan teknolojik aletlerin yanında bulundurulması halinde radyasyon etkisini en aza düşürdüğü kanıtlanmıştır.

Peru Mumu (ceverus peruvianüs)

Bol ışığı çok seven bir bitkidir. Sadece havayı temizlemekle kalmayıp kanser tedavisinde ilaç olarak ve kanserli hastaların evlerinde muhakkak bulundurulması mucize bir çiçek türüdür. Sulama sıklığı en az olan bir bitkidir.

Aloe Vera

Bu çiçekte güneşi çok sever. Yaprak suyu insan vücudundaki yaraların tedavisinde kullanılır. Havayı %95 oranında temizler.

Çin Herdemyeşili (ağlaonema commutatum)

Tropikal bir çiçek türüdür. Evlerinizde bol oksijen solumamıza yardımcı bir türdür.

Evet hanımlar ve beyler

Beyleri de söylüyorum çünkü hanımlar nasıl evde geçiriyorsa zamanının büyük bir kısmını beylerde aynı şekilde iş yerlerinde geçiriyorlar zamanlarını.

Sağlığınızı ihmal etmeyin. İş yerlerinizde, evlerinizde muhakkak bulundurmalıyız. Temiz hava için saksı çiçek en iyisi. Bahsettiğim ev çiçekleri sadece bir kısmıydı daha birçok çiçek var size hem hayat yoldaşı olacak, hem vücudunuza oksijen salgılayacak.

 

Arananlarperu mumu,kaktüs çiçeginin faydalari,peru mumu çiçeği,peru mumu bitkisi,evde bulunması gereken çiçekler,evde kaktüs bulundurmak,peru mumu kaktüsü,kaktüs çiçeği faydaları,KAKTÜSÜN FAYDALARI,evde bulundurulmaması gereken çiçekler

Ev hanımlarına kurslar

Ev Hanımlarına Yönelik Kurslar

Çoğu zamanını evde geçiren kadınlara yönelik Türkiye genelinde ücretsiz meslek edinme kursları var. Kendini geliştirmek isteyen, artık çalışmaya karar veren, meslek sahibi olmak isteyen ev hanımları için güzel imkanlar. Peki bu kurslar hangileridir işte size bazı örnekler. Şunu da hatırlatalım ki, aşağıda bahsedeceğimiz kurs branşları şehrinize göre değişiklik gösterebilir.

ev hanımlarına yönelik kurslar Ev Hanımlarına Yönelik Kurslar

Türkiye’nin birçok yerinde belediyenin açmış olduğu bu kursla vardır.

Takı Aksesuar

Takı takmayı seven kadınlar için güzellik bir fırsat olabilir. Boş zamanlarınızı renklendirebilirsiniz hatta kazanç bile sağlayabilirsiniz.

Kimilerin çok güzel sonuçlar çıkardığı bu cam süsleme sanatında sizde evinizin bir köşesinde bunu sergileyebilirsiniz.

Günümüz teknoloji çağı. Buna ayak uydurmak isteyen hanımlar için güzel bir fırsat olabilir.

Kurs süreci tamamlandıktan sonra öğrendiklerinizi yaptıktan sonra satıp ciddi paralar kazanabilirsiniz.

 

 

Arananlarev hanimlari icin hobiler,özel gün ve nikah şekeri hazırlama modülü,ev hanımlarına kurslar,ev hanımlarına kurs,izmirde ev hanımlarına kurs,ev hanımlarına hobiler,hanımlara yönelik kurslar,belediyenin kursları ev hanımlsrı icin,ev hanımlarına iş veren kurslar,ev hanımlarının gidebileceği kurslar

Ev Hanımlarına Sanat Kursları Açılıyor

 

Emlak ararken artık eskisi kadar yorulup zaman harcamanıza gerek yok trabzonda satılık daire ilanlarını tek bir sayfada rahatlıkla görebilme ve inceleme olanağına sahipsiniz. İsterseniz kendi daire arsa dükkân ilanınızı verin isterseniz araştırarak uygun fiyata kiralık ya da satılık ilanları inceleyin. Bırakın zamanınız size kalsın bizler sizin için araştırdık ve Trabzon’da kiralık daire ilanlarını birleştirdik. Trabzon satılık arsa sahibinden ilanları sayesinde aracı kurumlara ekstra para ödemeden direk alıcı ile muhatap olarak almanız daha kolay olacak.
Trabzon’da satılık daire benzerleriyle karşılaştırarak resimleri ile birlikte tek tek inceleyebileceksiniz. Uygun fiyatlarla dilerseniz birikiminizi değerlendirmek amacıyla alın dilerseniz kendiniz oturmak için resimleriyle ve adres tarifleri ile benzer özellikteki evleri karşılaştırın kararınızı belirleyin.
trabzonda kiralık daire ilanlarını inceleyerek bütçenize en uygun olan konutu rahatlıkla seçin zaman kaybetmeden evinize yerleşin. Site sayesinde kendinize ait olan ev arsa dükkân ilanlarını yayınlayabilir daha çok alıcıya ulaşabilirsiniz. Kişisel bilgisayarınızdan emlak sitesine giriş yaparak Trabzon emlak ilanlarının hepsine ulaşabilirsiniz. Emlak firmalarına ekstra para vermeden ilan sahibi ile direk iletişime girerek trabzon satılık arsa sahibinden ilanları ile paranızı değerlendirebilir fazla para harcamamış olursunuz. Sitemizi incelediğiniz anda sizlere sunulan imkânlara bayılacaksınız. Aracı kurumlar olmaksızın ister kendinize ait gayrimenkul için ilan verin isterseniz kiralık daire satılık daire ilanlarını öğrenin. Binanın yaşı kaçıncı katta olduğu oda sayısı ısıtma özellikleri adres ve ulaşım bilgileri hepsine anında ulaşacaksınız.

Arananlartrabzon da ev hanımlarını gide bilecegegi kurslar

Ev Hanımlarına Aerobik, Step ve Pilates Kursları

Antalya’nın Kepez ilçesinde  kadınlara yönelik  yapılan ücretsiz aerobik, step ve pilates kurslarına en büyük ilgiyi ev hanımları gösteriyor.

Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yaptığı konuşma da, hem temel belediyecilik hizmetleriyle, hem de sosyal ve kültürel projelerle Kepez ‘i her geçen gün daha yaşanır bir yer haline getirip geliştirdiklerini söyledi.

Ev Hanımlarına Aerobik Step ve Pilates Kursları Ev Hanımlarına Aerobik, Step ve Pilates Kursları

Dengeli ve sağlıklı bir yaşam için gerekli olan sporu halkın ayağına getirdiklerini ifade eden Tütüncü, ücretsiz aerobik, step ve pilates kurslarına boş zamanı olan bütün kadınların, ev hanımlarının katılmasını beklediklerini belirtti. Bu kursların bu yıl ikincisi olduğunu söyledi.

Kursa katılan kursiyerlerin uzman antrenörler eşliğinde, Şafak, Varsak, Beşkonak, Kanal mahallelerindeki  çadır tarzı spor salonları ve Kepez Belediyesi Spor Salonunda aerobik, step ve pilates yaptıklarını söyledi.

Tütüncü, “Hafta içi her gün sabah saat 9.00 ile 10.00 arasında step, aerobik ve pilates derslerine katılan bütün ev hanımları, egzersiz yaparak  hem kilo veriyor hem de sağlıklı bir vücuda sahip oluyorlar. Ayrıca spor yapmayı alışkanlık haline getirerek, sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralamış oluyorlar. Kurslar, kişi sınırlaması olmadan yıl boyu devam edecek” dedi.

Arananlarev hanımlarına ücretsiz kurslar,ev hanımlarına ücretsiz kurslar antalya,kapsamlı pilates anatomi kursu

Etimesgut Belediyesi’nden Ev Hanımlarına Kurs Müjdesi

 tarafından daha çok ev hanımlarının dikkatini çeken  kuaför ve cilt bakımı kursları açıldı. (etiSEM) Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi bünyesinde merkez binada açılan kurslara büyük ilgi oldu.

Etimesgut Belediyesinden Ev Hanımlarına Kurs Müjdesi1 Etimesgut Belediyesinden Ev Hanımlarına Kurs Müjdesi

Liseyi bitiren ve yüksek öğrenimine devam etmeyen ve zamanının pek çoğunu evde geçirmek zorunda kalan ev hanımları,kısa yoldan meslek sahibi olmak için kursları tercih ediyor.   Kursa katılan ev hanımları, uzman öğreticilerle beraber  modern dersliklerde teorik ve uygulamalı dersler alıyor. Daha önce kuaför ve cilt bakımı eğitimini yarıda bırakmış olan kursiyerler olduğu gibi,  ilk defa bu meslekle tanışan kursiyerler de mevcut.

Etimesgut Belediyesi’nin, Gazi Üniversitesi Ankara MYO Müdürlüğü ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile yürüttüğü bu kursları başarıyla tamamlayanlar MEB onaylı sertifika alacaktır. Aldıkları bu sertifikalar sayesinde meslek edinerek iş imkanları çoğalacaktır.

Ev hanımları  “Böyle bir eğitim projesi Etimesgut için gerçekten bir ihtiyaçtı.  Kurslar açıldı, biz de geçerli bir meslek edinerek hayatımızı kazanıp kendi ayaklarımız üzerinde durabilmek için buraya geldik. Çok mutluyuz. Herkesin, ilgi alanına göre bu kurslara katılmasını öneriyoruz.” dedi.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel de özellikle kadınların dört duvar arasından evlerinde tıkanıp kalmamaları, çıkıp kendilerini geliştirmeleri ve bir meslek sahibi olmaları amacıyla birçok kurs açtıklarını söyleyerek, “ev hanımlarına “bu kurslardan, bu imkanlarımızdan yararlanın, kendinizi her alanda geliştirin.” diye konuştu.


Arananlarev hanimlarina kuafor belgesi,kuaför cilt bakım kursu,ev hanimlarina is kredisi etimesgut belediyesi,etimesgut belediyesi çalışan hanımların çocuk larına bakımı,etimesgut belediyesinin kursları,etimesgut belediyesi kurslarınin iş olanakları,etimesgut kuaför kursu,etisem kuaför kuslar,ev hanımları için evde is imkanları etimesgut belediyesi,etimesgut belediyesi kurslar