Kategori arşivi: Evlilik

Ev hanımlarına evlilik hakkında bilgiler. Evlilik ve bayanların yapması gerekenler nelerdir? Evlilikte neler lazım olacaktır? Ne gibi noktalara dikkat etmek gerekir?

Ev Hanımı Nasıl Olmalı?

isimli çok geniş katılımlı bir anket yayınlayacağız. 20 Aralık 2016 itibarı ile yaklaşık 240 kişi çalışmamıza katıldı. İdeal ev hanımı, ve ev hanımlığının nasıl olması gerektiğine dair yorumların bir kısmını da aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Bu geri bildirimler neticesinde, en kutsal görevlerden birisi olan ev hanımlığı ile ilgili güzel bir derleme yayınlamış olacağız. Nasıl daha iyi bir ev hanımı olabilirim, sorusunun cevabını arayanlara, yol gösterebilecek bir yazı meydana gelmiş olacak.

Bir düşünce;

Her şeye rağmen, her şeye bedel gülücükler saçmalı…

– Öncelikle ev hanımı olmanın altın kuralı İSLÂM. Yani İslami konuları bilmek ve uygulamaktır. Çünkü islamı bilen bir anne altın nesil yetiştirir, bilirsiniz ki bir nesil bin nesildir. Ondan sonra çalışkan olmak gerekir ki hem eşine hem çocuklarına hem de etrafa faydalı olmaktır. Becerikli olmak, temiz tertipli, güleryüzlü olmaktır…

Anket ile ilgili sonuçları, yorum ve analizleri bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. (Katılım ve başvuru beklediğimizden fazla oldu. Bu sayfa sürekli güncellenecektir.)

Ev hanımı nasıl olmalı sorusuna gelen cevaplar;

 1. Sevgi, saygı, bir aile olmayı başarabilmek.
 2. İyi bir anne, iyi bir eş, iyi bir aşçı aynı zamanda kendine de iyi davranan biri iyi bir ev hanımıdır.
 3. Eşine sadık olmalı, çocuklarıyla ve eşiyle güzel bir iletişimi olmalı, anlayışlı olmak eşler arasındaki en büyük huzurdur…
 4. Sabırlı, temiz, titiz, nezaketli, güler yüzlü, uyumlu, disiplinli, orta yolu bulunmalı beraberce. Sorunlara akılcı çözümler bulunmalı, besmeleyle başlanmalıdır her işe ve en önemlisi kendini yetiştiren birey olmalı ki çocuklarına güzel örnek rol model olabilmeliyiz.
 5. Sadık.
 6. Eşine yardımcı olmalı.
 7. Eşine çocuğuna huzur veren biri.
 8. Yaratıcı.
 9. Evine katkıda bulunan.
 10. Evladın gülüşüyle uyanmak her gün yeni bişiler öğrenen bebeğim tatlı dili beni çok heyacanlandırıyor.
 11. Okuyan gezen…
 12. Ailesine destek olan.
 13. Hayatımızda her ne yaşarsak yaşayalım olumlu veye olumsuz yine de gülümsemek.
 14. Üreten, sabırlı, en önemlisi sevgi dolu olmalı hoşgörü olur ise her şey ćok güzel oluyor.
 15. Anlayışlı olmak, güler yüzlü sevgı dolu aile bıreylerının ne olursa olsun, yanlarında oldugunu hıssettırmek guven vermek.
 16. Aile.
 17. Temiz, her şeye yetişen,ve ev içinde sıcaklık huzur veren ev hanımıyım.
 18. Düzendir. Evde anne, baba ne kadar evine düzen gösterirse mutlulukları daha çok artar. Tabii bu düzeni saygı ve sevgi artırır. Maddi ihtiyaç sadece yuvayı perçinleştirir. Saygılar.
 19. Sevgi ve saygı
 20. Evine düşkün olmalı.
 21. Evinde tasarrufu sağlayıp, ek iş yapmalıdır.
 22. Öncelikle ev hanımı olmanın altın kuralı İSLÂM. Yani İslami konuları bilmek ve uygulamaktır. Çünkü islamı bilen bir anne altın nesil yetiştirir, bilirsiniz ki bir nesil bin nesildir. Ondan sonra çalışkan olmak gerekir ki hem eşine hem çocuklarına hem de etrafa faydalı olmaktır. Becerikli olmak, temiz tertipli, güleryüzlü olmaktır…
 23. Benim için çocuklarım ve eşimle birlikte keyifle oturup tv izlemek, en güzel olaydır.
 24. Ev hanımlığı bana göre dünyanın en zor mesleğidir, sorumluluğu da bir o kadar ağırdır. Sadece yemek yapıp, ev işi tutmaktan ibaret görenler için kolay iştir. Ama dışarıdan yorularak gelen eşi ve çocukları güleryüzle karşılamak en önemli görevidir. Onlara emek ve sevgi vermek, karınlarını ve gönüllerini doyurmak, ihtiyaçlarını gözetmek, yemeyip yedirmek, mükemmel anne ve eş olmaktır.
 25. Ev hanımı felsefe yapmalı. Niçin çalışıp kendi ayakları üzerinde durmak varken, evin tüm sorumluluğunu üzerine alıp, ütü, çamaşır, bulaşık ve yemek gibi zahmetli işlerle uğraşıyorum diye düşünmeli en başında. Sonra bir iş bulmalı kendine. Eşine bilmiyorsa, evde ne iş yapması gerektiğini öğretmeli ve kadın erkek değil de cinsiyet gözetmeden yaşamalı hayatını. Böylelikle hayatından bezmiş, çocuklarına nasıl davranması gerektiğini bilmeyen, ev hanımları olmaz.
 26. Her şeye rağmen, her şeye bedel gülücükler saçmalı…
 27. Hamarat.
 28. Önce insan olmalı.
 29. Esaret
 30. Beklenen bir şey yok, zaten insan gerekenleri yapıyor.
 31. Bıkmış
 32. Akıllı, çağdaş, pozitif ve sosyal.
 33. Sabırlı olması gerekir evi temizlerken.
 34. Fedakar ve affedici olmalı.
 35. Ailesine ve kocasina bagimli eve her turlu yardımı sağlamalı.
 36. Sabırla her şeyi üstesinden gelmeye çalışmalı ve sevgi ve sabır dolu olmalı
 37. Kadın isterse her şeyi başarır, bunun bilincinde olmalı.
 38. Tartışma sırasında susmalı.
 39. Karşılıklı anlayış ve empati
 40. İdeal eş ,temiz titiz anlayisli yerine göre otoriter, olmalı. Her şeye koşabilecek güçte, yardımcı olabilecek güçte olmalı. Kendini bilmeli.
 41. Kadının mutlak bir uğraşı olmalı ve hoşgörüyle çerçevelenmiş anlayış gözlüğüne sahip olması=HUZUR
 42. Sorunları yerinde çözebilen ailede herkesin seviyesine inebilen hayır kelimesini kullanmayan doğal olanı tercih eden, hazırcı olmayan. Güven verebilen (Ya da iyi ki varsın dedirtebilen)
 43. Eşiniz sevgi ve saygi ile her sekilde yaninizdaysa ve sizde ona bu acidan destekseniz ac bile olsaniz huzurlu olursunuz. Siz ikiyken bir oluyorsunuz. O nedenle onun huzursuzlugu yada huzuru sizinki oluyor.
 44. Güleryüzlü hoşgörülü, olduktan sonra mutlulukta huzurda anlayısta beraberınde gelır bunlar olmazsa huzur olmaz ve evde bırlık beraberlık sart bendelık olmazsa hersey daha kolay olur bız demek evlılıgın butununu olusturur budur.
 45. Ev hanımı olmak, eve kapanmak değil kendini geliştirmek ve her konudan ders almak birşeyler kazanmaktır.

İyi bir ev hanımı olmanın püf noktaları nelerdir, becerikli ev hanımı nasıl olunur, becerikli ev hanımları, temiz ev nasıl olur, , bir kadın evde nasıl giyinmeli, günlük ev temizlik planı, ev hanımları nasıl sosyalleşir gibi soruların yanıtlarını da bulabilirsiniz gelecek cevaplara göre…

Arananlarbecerikli ev hanımı nasıl olunur,iyi ev hanımı olmanın sırları,el yapımı oya,ev kadını nasıl olmalı,ev hanımı nasıl olmalı,sigara mail,kirmizi ispanyol paca modasi cocuk,asik kalp,dantel örnekleri salon takımı,nişan kıyafeti

Erkeğin Hanımlamına Karşı Görevleri Nelerdir?

Kadınların eşlerine karşı görevleri olduğu gibi eşlerinde hanımlarına karşı görevleri vardır.
Bu hususlar sevginin devamlılığını ve evinizdeki huzuru,mutluluğu daim eder. İşte bunlardan bir kaçını size sıralamak istiyorum.

aile1 Erkeğin Hanımlamına Karşı Görevleri Nelerdir?

Erkeğin Hanımlamına Karşı Görevleri

 • Hanımının kusurlarını, ayıplarını kimseyle paylaşmamalıdır.
 • Onun kötü huylarına sabredip, kendi kabahatinin de olduğunu düşünmelidir.
 • Hanımını dövmemeli zulüm etmemelidir.
 • Evde çocuk terbiye etmede ona yardımcı olmalıdır.
 • Her şeyde gönlünü almalıdır.
 • Üzüntülü görünce halini sormalıdır.

  aile 2 Erkeğin Hanımlamına Karşı Görevleri Nelerdir?

  eşinizin mutlu olmasını sağlayın

 • Ona sevdiğini söylemeli, mutlu olmasını sağlamalıdır.
 • Ona her zaman yumuşak davranmalıdır.
 • Bir günden fazla dargın kalınmamalıdır
 • Ev ve dış işlerinde, onun da fikrini almalıdır.
 • Mutfak ve ev işlerinde elinden geldiğince eşine yardımcı olmalıdır.
 • Ağır zahmetli işlerde elinden tutmalı yardımcı olmalıdır.
 • Sevgisini gösterecek şekilde ufak hediyeler ile sevindirmelidir.

  aile hediye Erkeğin Hanımlamına Karşı Görevleri Nelerdir?

  eşinizi ufak hediyeler ile sevindirin

      Peygamberimiz (sav) de eşine ağır işlerde yardımcı olmuş hep hoş görü ile yaklaşmıştır ve insanlarında böyle yapmaları hususunda hadiste bulunmuştur…

Arananlarerkeğin hanımına karşı görevleri,erkeklerin hanımlara gorevleri,erkeğin hanımına karşı görevleri nelerdir,erkeğin hanıma görevleri,erkegin hanimina gorevleri,erkeğin hanımına görevlerini,erkeğin eşine karşı görevleri nedir,erkeğin kadına karşı gorevleri,erkeğin kadınına karşı görevleri,erkekklerin hanimlarina
Nikah Kurabiyleri

Gelin ve Damat Şeklinde Kurabiyeler

Yaz aylarına girerken evlilik sezonu da açılmış bulunuyor. Bu yaz evlenmeyi planlayanlar düğün hazırlıklarına başlamışlardır eminim.

Bu dönemde mobilya, beyaz eşya, gelinlik, damatlık derken tam anlamıyla bir koşturmaca söz konusudur. Bu yoğunluk ve koşuşturmaca içerisinde bir şeyleri unutmamak, atlamamak adına çeşitli listeler yapmakta fayda var. Mesela eve alınacaklar listesi, düğüne ve nikaha davet edilecek kişiler listesi ve buna benzer listeler, işinizi fazlasıyla kolaylaştıracaktır.

Nikahınızda davetlilere dağıtılmak üzere yaptırılan de unutulmaması gereken en önemli şeylerden birisidir. Nikah şekerleri konusunda bir çok çeşit ve alternatif var. Mesela çeşitli biblolar, çiçekler, magnetler nikahınızda misafirlerinize dağıtmak üzere tercih edebileceğiniz alternatifler arasındadır. Eğer bu özel günde, farklı ve değişik nikah şekerleri dağıtmak istiyorsanız, size bu kurabiyeleri önerebilirim. Davetlilerinize tatlı bir sürpriz yaparak, gelin ve damat şeklindeki bu kurabiyeleri nikah şekeri olarak kullanabilirsiniz. Kalp şeklinde hazırlanan bu kurabiyelere, gelin ve damat deseni işleniyor. Bu lezzetli kurabiyeler, eminim misafirleriniz tarafından da çok beğenilecektir. Nikahınızda bu ve buna benzer kurabiyeler dağıtmak isterseniz nsnbaby ile irtibata geçebilirsiniz.

 

598534 404793486278182 897366415 n 225x300 Gelin ve Damat Şeklinde Kurabiyeler

Nikah Kurabiyeleri

Arananlarevde gelin damat kurabiyesi tarifi,gelin damat kurabiyeleri,gelin damat kurabiyesi modelleri,gelin ve damat şeklinde kurabiye,nikah kurabiyeleri tarifi,NİKAH KURABİYESİ MODELLERİ
mutlu evlilik

Mutlu Evliliğin Şartları

Mutlu bir evliliğe sahip olmayı hepimiz isteriz. Sahip olmasını istediğimiz şey için ise bazı şeylere dikkat ederek ulaşabiliriz. Peki ya bu  hususlar neler olabilir? Çoğu kadın aslında biliyordur haberimizde verdiğimiz tavsiyeleri fakat bizimkisi sadece küçük hatırlatma.

mutlu evliliğin sırları Mutlu Evliliğin Şartları

Mutlu bir evliliğin şartları nelerdir ?

1) Yatağınızı ayırmayın

Yatağınızın ayırmamaya dikkat edin her ne olursa olsun. Günümüzde küçük bir tartışma sonrasında bile salonda yatan bir erkek oluyor bunu yapmayın. Ayrı yerlerde yatmayı birbirinize alıştırmayın. Eşler aynı anda yatağa girmeli ve uyumadan önce ise birbirilerine sarılmalı güzel sözler söylemelidir.

2) Birlikte duş alın

İkinci şart ise birlikte duş almak, banyo yapmaktır. Mutlu olabilmek için öncelikle çiftlerin ruhsal ve bedensel olarak birbirilerine yakın olması gerekmektedir. Bunun için ise birlikte duş almalısınız. Uzun zaman birbirileriyle banyo yapmayan çiftlerin birbirilerinden uzaklaştığı uzmanlarca belirlenmiş.

3) Birbirinizle sohbet edin

Belki en önemlisidir sohbet etmek, göz temasında, gönül temasında bulunmak. Yani bir erkek karısının elini tutacak gözünün içine bakacak sadece  ona konsantre olarak gönülden onu en az bir yarım saat dinlemelidir.

4) Seks yapın

Sevişen ve seks yapan çiftlerin yapmayanlara göre daha mutlu oldukları görülmektedir. Yapmayanlar daha çok kavga ve çatışma yaşamaktadır.

5) Evlenirken verilen sözlere sadık kalın

Evlenirken verilen sözlere  sadık kalınması gerekmektedir ve birbirilerini düşünsel ya da sanal olarak aldatmamalıdırlar. Sadakat yeminine mutlak bağlı kalınmalıdır.

Arananlarbirlikte duş alan çiftler,evli ev hanımı twitter,birlikte duş almak,evliliğin şartları,ikinci evliliğin şartları,mutlu ev hanımları,mutlu evliliğin şartları,yeni evlenen çiftlerin birbirilerine söylemesi gereken güzel sözler
gelin saçı

En Güzel Gelin Saçı

Tüm gözlerin üzerinde olacağı o büyük günde her şey ile mükemmel olmak tüm kadınların hayalidir. Güzelliğimizin en önemli tamamlayıcısıdır gelin saçı… Düğünden önce yapılan saç provaları bizi biraz daha heyecanlandırmaya yeterlidir.

hangisidir? Gelin saçı modellerinden hangilerini yaptırabilirim?” gibi sorularınıza cevap olabilecek bir yazı…

 

Peki nasıl bir saç modeli bize yakışır ? Herkesin beğenebileceği gelin saçı modellerini sizler için topladık.

gelin saçı 1 En Güzel Gelin Saçı

Uzun süredir modasını kaybetmeyen model: ‘Dağınık topuz modeli’

 

gelin duvagı ve gelin sacı aksesuarı025 En Güzel Gelin Saçı

Gülü seven hanımlar için sade ve şık model. Gül detayı ile farklı bir stil yaratmış olabilirsiniz

 

düğün En Güzel Gelin Saçı

Sade saç modelinizi, duvağınızla renk katabilirsiniz.

 

düğün saçı En Güzel Gelin Saçı

Hafif örgü modeli ve topuzun bir arada bulundurarak modern bir görüntü elde edebilirsiniz.

 

gelin duvag ve gelin sac aksesuar 023 En Güzel Gelin Saçı

düğün saçi En Güzel Gelin Saçı

gelin En Güzel Gelin Saçı

Arananlarderya baykalın evi,gelin gulu modelleri,turkiyenin heryerinden iyne oya orneknekleri,en guzel gelin saci,googledantel salon takımı modelleri,saçlar nasıl parlatılır,bebeklerde burun tikanikligini negecirir,cildim nasıl daha parlak gözükür,gösterişli abiye türban modelleri,güzel gelin saçları