Kategori arşivi: Gebelik

Ev hanımlarına gebelik hakkında bilgiler. Bayanlar için oldukça zorlu bir süreç olan gebelik ve gebelik belirtileri hakkında güncel bilgiler.

Ağrısız Doğum

, kadınların hayatlarında yaşadıkları, en güzel anları ifade etse, de, işin kısmına gelindiğinde, birçok için, korkulu bir süreç başlamaktadır. Doğumdan önceki, gittikçe şiddetlenen sancılar nedeniyle, doğum korkusu yaşayan kadınlar için, geliştirilen yeni tekniklerle, günümüzde artık mümkün olmaktadır.

Ağrısız doğum uygulamalarının temelinde, ağrı kesiciler ya da ağıyı kesen operasyonel uygulamaların kullanılması bulunmaktadır.

Ağrısız doğum için geliştirilen yöntemler aşağıdaki gibi sıralanabilir.

  • Lokal anestezi ile ilgili bölgeye ağrı kesici enjekte edilmesi
  • Bölgesel anestezi ile geçici sinir durdurma işlemi ( epidural doğum yöntemi)
  • Genel anestezi yoluyla, doğum sırasında anne adayının uyutulması işlemi
  • Ağrı kesicilerin ve sakinleştiricilerin doğumdan önce anne adayına enjekte edilmesi ile gerçekleştirilen uygulamalar.

yeni doğan bebek Ağrısız Doğum

Arananlarhamileevhanımları,azgın hamile ev hanımı mp4evy24sk,ev hanımları hamile hakkı,hamile ev hanımına annelik sigortası,hamile ev hanımları resimleri,hamile ev hanımlarına sigorta

TÜP BEBEK UYGULAMALARI

Gelişen teknoloji, birçok alanda yenilikler ve değişimler meydana getirirken, bu teknolojik gelişmelerden nasibini alan alanlardan biri de, hiç kuşkusuz, tıp bilimidir. Her geçen gün, yeni buluşlar ve hastalıklara karşı uygulama ve çözüm yolları ile gelişen tıp biliminin, son gözdelerinden biri de, olmuştur.tüpbebek TÜP BEBEK UYGULAMALARI

, ya da erkeğin, bazı fizyolojik sorunlar nedeniyle, normal yollarla çocuk sahibi olamamaları nedeniyle, bebek sahibi olmak içi, geliştirilmiş alternatif yollardan biridir. Bu fizyolojik sorunlar, yumurta ya da sperm kalitesine yönelik ya da, spermlerin hareket kabiliyetlerinin zayıf olmasına bağlı olarak gerçekleşen, sorunlardan kaynaklı olabilmektedir. Tüp bebek uygulamaları, belirli yöntemlerle, kişilerin, çocuk sahibi olmalarını sağlamak amacıyla yapılmaktadır.

Tüp bebek uygulamaları, temel anlamda, kadından alınan yumurta ve erkekten alınan sperm hücrelerinin, döllenmesinin sağlanarak, hamilelik sürecinin başlatılmasına yönelik uygulamaları içermektedir. Bu anlamda, günümüzde, tüp bebek uygulamaları, 2 farklı şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu yöntemler, klasik tüp bebek yöntemi ve mikroenjeksiyon ile tüp bebek yöntemidir.

bebek3 TÜP BEBEK UYGULAMALARI

tüp bebek uygulamaları

Klasik tüp bebek uygulamalarında, kadından alınan yumurta hücresi ve erkekten alınan sperm hücrelerinin, laboratuvar ortamında, kapalı bir kapta bekletilerek, döllenmesi beklenmektedir. Bu döllenme sonucu, açığa çıkan döllenmiş yumurtanın içerdiği , belirli bir olgunluğa erişene kadar beklendikten sonra, kadının rahmine enjekte edilmekte, böylece hamilelik süreci başlamaktadır.

Mikroenjeksiyon ile tüp bebek uygulamaları, klasik yöntemden daha fazla rağbet gören bir uygulama olup, bu uygulamada, yalnızca, erkekten sperm alınarak, kadına doğrudan enjeksiyonu sağlanmaktadır. Burada, bu yöntem için, özel geliştirilmiş cihazlar kullanılmaktadır. Bu yöntem, geçmişte, sperm hareketliliğinin yeterli seviye de olmaması yada, sperm sayısının az olmasına bağlı olarak, çocuk sahibi olamayan çiftlerde kullanılmaktayken, şimdilerde, tüm tüp bebek adaylarında, rahatlıkla kullanılmaktadır.

Arananlartüp bebekte ev işi

Tüp Bebek Tedavisinde Aşılama Nedir Ve Nasıl Yapılır?

tüp bebek7 Tüp Bebek Tedavisinde Aşılama Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Tüp bebekte yöntemi nasıl olur ?

Tam olarak anlaşılamayan, kısırlık durumuna bağlı olarak, çocuk sahibi olamayan çiftler için geliştirilen, tedavisinde aşılama, ilk adım uygulaması olarak nitelendirilmektedir. Aşılama, erkekten alınan sperm hücresinin, kadının vajinasına enjekte edilmesi olarak tanımlanabilir. Diğer bir ifadeyle, erkek sperminin, cinsel ilişki olmaksızın, kadının rahim içine iletilmesidir.

Sperm yıkaması yöntemi kullanılıyor

Aşılama uygulamasında, sperm yıkaması yöntemi kullanılmaktadır. Bu yöntemin kullanım amacı, spermin kalitesini arttırmaktır. Yıkamadan kasıt, bazı kimyasallar ile spermlere müdahale edilmesi olmaktadır. Bu aşamadan sonra, spermler, uygulamaya özel olarak geliştirilen enjektörler yardımıyla, rahminin içine yerleştirilmektedir.

Aşılamanın etkili olabilmesi, bazı şartlara bağlıdır. Bu şartlardan ilki, kadında herhangi bir yumurtlama probleminin olmamasıdır. Bu sayede, spermlerin yumurtayı döllemesi sağlanacaktır. Aşılamanın başarısında, etkili olan diğer bir şart ise, rahim tüplerinin sperm ve yumurtayı birleştirecek kabiliyette olması gerekliliğidir. Bu nedenle, aşılama yapılmadan önce, rahim filmleri çekilerek, gerekli muayeneler yapılmaktadır.

Aşılamada, kadın yönünde olduğu kadar, erkek açısından da, spermlerde, sperm sayısı ya da hareketliliği açısından, bir sorun olmaması gerekmektedir. Bu kriterlerdeki bir olumsuzluk, döllenmenin gerçekleşmesini engelleyecektir. Ek olarak, aşılamanın yapılacağı, rahmin içinde bulunan zar yapısında, fiziksel açıdan bir sorun bulunmamalıdır.

hamilelik2 Tüp Bebek Tedavisinde Aşılama Nedir Ve Nasıl Yapılır?

hangi durumlarda kullanılır ?

Aşılama yöntemi hangi durumlarda daha başarılıdır ?

Aşılama yöntemi, çoğunlukla spermlerin hareket kabiliyetinin yetersiz olması, antisperm antikorların var olması, normal yolla cinsel ilişkinin mümkün olmaması hallerinde, daha etkin sonuçlar ortaya koymaktadır.

Aşılama yapmadan önce, çiftlerin her ikisi de, kısırlık açısından muayene edilmekte ve tüm testleri tamamlanmaktadır. Aşılama yapılmadan önceki 3 gün içerisinde, erkeğin, herhangi bir şekilde, ilişkiye girmemiş ve boşalmamış olması gerekmektedir. Aşılamanın yapılacağı gün, erkekten, mastürbasyon yoluyla, örnek alınmaktadır.

Alınan örnekteki spermler, daha önce bahsedilen, yıkama işleminden geçirilerek, aşılama için uygun duruma getirilir. Kadının, jinekolojik muayene pozisyonu alması sağlanarak, bu spermler, özel enjektörler yardımıyla, rahim içine iletilir. Aşılama, bu şekilde tamamlanmış olmaktadır.

Aşılama sırasında, kadın bir acı ve ağrı hissetmezken, yaklaşık 10 dakikalık bir dinlenme sürecinden sonra, gündelik hayatına dönebilmektedir. Aşılamadan sonraki 2 hafta içerisinde de, adet görülmemesine bağlı olarak, gebeliğin var olup olmadığına ilişkin testlerle, hamilelik sürecinin gözlemi yapılmaktadır.

Arananlar2 gün önce aşilama yapildi test yapsam çikar mi,EV HANIMI GEBELİK YARDIMI,tüp bebekte aşılama nasıl olur

Akupunktur İle Tüp Bebek Tedavisi

ya da erkekte bulunan, bazı fizyolojik sorunlar nedeniyle, normal yollarla çocuk sahibi olmak mümkün olmamaktadır. Bu durumlarda, çocuk sahibi olmak isteyen çiftler, ile tedavi uygulamalarından faydalanarak, çocuk sahibi olabilmektedirler.

akupuntur ile tüp bebek tedavisi Akupunktur İle Tüp Bebek Tedavisi

ile nasıl olur ?

Son zamanlarda, tüp bebek tedavisinde, yeni bir yöntem kullanılmaya başlamıştır. Akupunkturla tüp bebek tedavisi olarak bilinen bu yöntemde, çocuk sahibi olamayan anne adayları, akupunktur tedavisine tabi tutulmaktadır.

Akupunktur, genel olarak, birçok alanda kullanılabildiği gibi, tüp bebek tedavisinde de başarılı sonuçlar sağlayan bir yöntem olarak, karşımıza çıkmaktadır. Sağladığı yararları, bilimsel olarak ta kanıtlanmış olan akupunktur tedavisi, tüp bebek yöntemlerine bir alternatif olarak uygulanmamakta, aksine, tüp bebek tedavisinde, destekleyici ve etkinliği arttırıcı olarak kullanılmaktadır

Akupunktur tedavisi ile tıp dilinde endometriumun adı verilen, rahmin iç tabakasında, tüp bebek tedavisinde başarı sağlamaya yönelik olarak, kalınlaşma sağlamaya destek olmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu doğrultuda, tedavide yapılan transferler sonrasında, embriyoların, rahme daha güçlü tutunması ve şansının yükselmesi sağlanmış olmaktadır.

tüp bebek6 Akupunktur İle Tüp Bebek Tedavisi

Akupunktur, ayrıca, vücudun rahatlaması ve gevşemesi için, gerekli hormonların uyarılmasını sağlayarak, anne adayının, tüp bebek tedavisi sırasında, yaşaması muhtemel stres ve endişelerinin önüne geçilmesine de, yardımcı olmaktadır.

Tüp bebek tedavisinde, akupunktur yöntemi, embriyonun, anne rahmine transferinden önce uygulanmaya başlamakta ve transfer süreci bitiminde, kaygıları azaltmak adına, devam ettirilmektedir.

Arananlarakupunkturla bebek tedavisi,akupuntur ile bebek sahibi olunurmu,akupuntur ile çocuk hasreti bitti,AKUPUNTUR TEDAVİSİ İLE ÇOCUK SAHİBİ OLANLAR

Tüp Bebek Tedavisinde Kullanılan İlaçlar

, doğal yöntemlerle çocuk sahibi olamayan çiftlerin, çok sık başvurduğu yöntemlerden biri haline gelmiş olup, bu yöntem dâhilinde, birçok çift, çocuk hayallerini gerçekleştirebilmektedir.

tüp bebek5 Tüp Bebek Tedavisinde Kullanılan İlaçlar

tedavisinde kullanılan ilaçlar neledir ?

Temelinde, kadından alınan yumurta hücresinin, erkekten alınacak sperm örnekleriyle, laboratuvar ortamında, ya da doğrudan anne rahminde döllenmesinin sağlanmasıyla gerçekleştirilen, tüp bebek tedavi süreçlerinde, etkinliği artırmak ve sürecin başarılı olmasını sağlamak amacıyla, bazı ilaçlar kullanılmaktadır.

Tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaçlar ın nitelikleri nelerdir ?

Tüp bebek tedavisinde kullanılmakta olan ilaçlar, kloro topin adı verilen ve tıpkı beyin tarafından salgılanan hormonlar gibi çalışan nitelikte olan ilaçlardır. Bu ilaçlar, yumurtalıkları uyararak, folikül üretimini artırmakta ve bu sayede, hamileliğin oluşması için, gereken yumurta sayısının artışını sağlamaktadır. Bu amaçla kullanılmakta olan kloro topin türleri, genel olarak, rahme enjeksiyon yoluyla kullanılmaktadır.

Tüp bebek tedavisi için kullanılan ilaçlardan bir diğeri de, beyin tarafından salgılanan ve tüp bebek sürecine olumsuz etki sağlaması muhtemel olan hormonların, etkisini kontrol altına alan hipofiz bezi adonisleri olmaktadır. Bu ilaç türleri ile beynin salgıladığı hormonların, tüp bebek tedavisini uygulayanlar tarafından, kontrol altına alınması sağlanmaktadır.

Tüp bebek tedavisinde, ilaçların kullanımı, tedavi süreci öncesinde uygulanmakta ve böylece, süreç başlamadan önce, anne adayı, sürece hazır hale getirilmiş olmaktadır.

tüp bebek tedavisi Tüp Bebek Tedavisinde Kullanılan İlaçlar

Tüp bebek tedavisi süreci nasıl ?