Kategori arşivi: İlişkiler Üzerine

Ev hanımlarına ilişkiler üzerine bir takım yaşanmışlıkları anlatan bölümümüz. İlişkiler üzerine sizler de söylemek istediklerinizi dillendirebilirsiniz.

Ev Hanımı Nasıl Olmalı?

isimli çok geniş katılımlı bir anket yayınlayacağız. 20 Aralık 2016 itibarı ile yaklaşık 240 kişi çalışmamıza katıldı. İdeal ev hanımı, ve ev hanımlığının nasıl olması gerektiğine dair yorumların bir kısmını da aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Bu geri bildirimler neticesinde, en kutsal görevlerden birisi olan ev hanımlığı ile ilgili güzel bir derleme yayınlamış olacağız. Nasıl daha iyi bir ev hanımı olabilirim, sorusunun cevabını arayanlara, yol gösterebilecek bir yazı meydana gelmiş olacak.

Bir düşünce;

Her şeye rağmen, her şeye bedel gülücükler saçmalı…

– Öncelikle ev hanımı olmanın altın kuralı İSLÂM. Yani İslami konuları bilmek ve uygulamaktır. Çünkü islamı bilen bir anne altın nesil yetiştirir, bilirsiniz ki bir nesil bin nesildir. Ondan sonra çalışkan olmak gerekir ki hem eşine hem çocuklarına hem de etrafa faydalı olmaktır. Becerikli olmak, temiz tertipli, güleryüzlü olmaktır…

Anket ile ilgili sonuçları, yorum ve analizleri bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. (Katılım ve başvuru beklediğimizden fazla oldu. Bu sayfa sürekli güncellenecektir.)

Ev hanımı nasıl olmalı sorusuna gelen cevaplar;

 1. Sevgi, saygı, bir olmayı başarabilmek.
 2. İyi bir anne, iyi bir eş, iyi bir aşçı aynı zamanda kendine de iyi davranan biri iyi bir ev hanımıdır.
 3. Eşine sadık olmalı, çocuklarıyla ve eşiyle güzel bir iletişimi olmalı, anlayışlı olmak eşler arasındaki en büyük huzurdur…
 4. Sabırlı, temiz, titiz, nezaketli, güler yüzlü, uyumlu, disiplinli, orta yolu bulunmalı beraberce. Sorunlara akılcı çözümler bulunmalı, besmeleyle başlanmalıdır her işe ve en önemlisi kendini yetiştiren birey olmalı ki çocuklarına güzel örnek rol model olabilmeliyiz.
 5. Sadık.
 6. Eşine yardımcı olmalı.
 7. Eşine çocuğuna huzur veren biri.
 8. Yaratıcı.
 9. Evine katkıda bulunan.
 10. Evladın gülüşüyle uyanmak her gün yeni bişiler öğrenen bebeğim tatlı dili beni çok heyacanlandırıyor.
 11. Okuyan gezen…
 12. Ailesine destek olan.
 13. Hayatımızda her ne yaşarsak yaşayalım olumlu veye olumsuz yine de gülümsemek.
 14. Üreten, sabırlı, en önemlisi sevgi dolu olmalı hoşgörü olur ise her şey ćok güzel oluyor.
 15. Anlayışlı olmak, güler yüzlü sevgı dolu aile bıreylerının ne olursa olsun, yanlarında oldugunu hıssettırmek guven vermek.
 16. Aile.
 17. Temiz, her şeye yetişen,ve ev içinde sıcaklık huzur veren ev hanımıyım.
 18. Düzendir. Evde anne, baba ne kadar evine düzen gösterirse mutlulukları daha çok artar. Tabii bu düzeni saygı ve sevgi artırır. Maddi ihtiyaç sadece yuvayı perçinleştirir. Saygılar.
 19. Sevgi ve saygı
 20. Evine düşkün olmalı.
 21. Evinde tasarrufu sağlayıp, ek iş yapmalıdır.
 22. Öncelikle ev hanımı olmanın altın kuralı İSLÂM. Yani İslami konuları bilmek ve uygulamaktır. Çünkü islamı bilen bir anne altın nesil yetiştirir, bilirsiniz ki bir nesil bin nesildir. Ondan sonra çalışkan olmak gerekir ki hem eşine hem çocuklarına hem de etrafa faydalı olmaktır. Becerikli olmak, temiz tertipli, güleryüzlü olmaktır…
 23. Benim için çocuklarım ve eşimle birlikte keyifle oturup tv izlemek, en güzel olaydır.
 24. Ev hanımlığı bana göre dünyanın en zor mesleğidir, sorumluluğu da bir o kadar ağırdır. Sadece yemek yapıp, ev işi tutmaktan ibaret görenler için kolay iştir. Ama dışarıdan yorularak gelen eşi ve çocukları güleryüzle karşılamak en önemli görevidir. Onlara emek ve sevgi vermek, karınlarını ve gönüllerini doyurmak, ihtiyaçlarını gözetmek, yemeyip yedirmek, mükemmel anne ve eş olmaktır.
 25. Ev hanımı felsefe yapmalı. Niçin çalışıp kendi ayakları üzerinde durmak varken, evin tüm sorumluluğunu üzerine alıp, ütü, çamaşır, bulaşık ve yemek gibi zahmetli işlerle uğraşıyorum diye düşünmeli en başında. Sonra bir iş bulmalı kendine. Eşine bilmiyorsa, evde ne iş yapması gerektiğini öğretmeli ve kadın erkek değil de cinsiyet gözetmeden yaşamalı hayatını. Böylelikle hayatından bezmiş, çocuklarına nasıl davranması gerektiğini bilmeyen, ev hanımları olmaz.
 26. Her şeye rağmen, her şeye bedel gülücükler saçmalı…
 27. Hamarat.
 28. Önce insan olmalı.
 29. Esaret
 30. Beklenen bir şey yok, zaten insan gerekenleri yapıyor.
 31. Bıkmış
 32. Akıllı, çağdaş, pozitif ve sosyal.
 33. Sabırlı olması gerekir evi temizlerken.
 34. Fedakar ve affedici olmalı.
 35. Ailesine ve kocasina bagimli eve her turlu yardımı sağlamalı.
 36. Sabırla her şeyi üstesinden gelmeye çalışmalı ve sevgi ve sabır dolu olmalı
 37. Kadın isterse her şeyi başarır, bunun bilincinde olmalı.
 38. Tartışma sırasında susmalı.
 39. Karşılıklı anlayış ve empati
 40. İdeal eş ,temiz titiz anlayisli yerine göre otoriter, olmalı. Her şeye koşabilecek güçte, yardımcı olabilecek güçte olmalı. Kendini bilmeli.
 41. Kadının mutlak bir uğraşı olmalı ve hoşgörüyle çerçevelenmiş anlayış gözlüğüne sahip olması=HUZUR
 42. Sorunları yerinde çözebilen ailede herkesin seviyesine inebilen hayır kelimesini kullanmayan doğal olanı tercih eden, hazırcı olmayan. Güven verebilen (Ya da iyi ki varsın dedirtebilen)
 43. Eşiniz sevgi ve saygi ile her sekilde yaninizdaysa ve sizde ona bu acidan destekseniz ac bile olsaniz huzurlu olursunuz. Siz ikiyken bir oluyorsunuz. O nedenle onun huzursuzlugu yada huzuru sizinki oluyor.
 44. Güleryüzlü hoşgörülü, olduktan sonra mutlulukta huzurda anlayısta beraberınde gelır bunlar olmazsa huzur olmaz ve evde bırlık beraberlık sart bendelık olmazsa hersey daha kolay olur bız demek evlılıgın butununu olusturur budur.
 45. Ev hanımı olmak, eve kapanmak değil kendini geliştirmek ve her konudan ders almak birşeyler kazanmaktır.

İyi bir ev hanımı olmanın püf noktaları nelerdir, becerikli ev hanımı nasıl olunur, becerikli ev hanımları, temiz ev nasıl olur, , bir kadın evde nasıl giyinmeli, günlük ev temizlik planı, ev hanımları nasıl sosyalleşir gibi soruların yanıtlarını da bulabilirsiniz gelecek cevaplara göre…

Arananlarbecerikli ev hanımı nasıl olunur,iyi ev hanımı olmanın sırları,el yapımı oya,ev kadını nasıl olmalı,ev hanımı nasıl olmalı,sigara mail,kirmizi ispanyol paca modasi cocuk,asik kalp,dantel örnekleri salon takımı,nişan kıyafeti

Boşanmaya Karar Verirken…

Son yıllarda boşanma oranlarındaki artışı göz önüne aldığımda, yanlış eş seçimi mi bizi bu noktaya getirdi yoksa tahammül sınırlarımız mı daraldı acaba diye düşünür oldum. Aslına bakarsanız yanlış eşe tahammül etmek gerçekten de çok zor. Fakat neye göre, kime göre yanlış orası da ayrı bir mevzu.

Neticede doğru ya da yanlış bir şekilde boşanma noktasına geldiyseniz ve çocuklarınız varsa bu kararı vermek oldukça güçleşiyor. Benim bahsetmek istediğim konu, boşanma kararınızı etkilemeli mi ya da ne kadar etkilemeli?

Bir zamanlar severek evlendiğiniz adam, şimdilerde hayatınızı cehenneme çeviriyor ve siz artık onun yüzünü bile görmek istemiyorsunuz. Her gün, bir önceki günden daha zor geçerken, siz hala bir şeylerin düzeleceği umuduyla yaşıyorsunuz. Çocuklarınızın mutluluğu için kocanıza katlanıyor ve evliliğinizi devam ettirmeye çalışıyorsunuz. Aslında içten içe siz de çok iyi biliyorsunuz ki, hiçbir şeyin düzeleceği falan yok.

b2e60d73e96dba80eb2829dd7801ad75 Boşanmaya Karar Verirken...

Siz kendinizi feda etmekten vazgeçtiğiniz anda ipler kopacak, bardak taşacak ve tabiri caizse kıyamet kopacaktır. Eğer bunun aksini düşünüyorsanız, eğer bir şeylerin düzeleceğine dair küçük de olsa bir umut var diyorsanız, yola devam… Ama böyle bir umut yok ise kendinizle birlikte çocuklarınızı da feda etmeyin. Onların her yönden sağlıklı bireyler olarak yetişebilmeleri için sağlıklı bir ortamında sevgi ve huzurla büyümeleri gerekir. Sürekli bir huzursuzluk ve kavga ortamında yetişen çocuklardan, sağlıklı birer birey olmalarını beklemek yanış olmaz mı? Bu çocuklardan derslerinde başarı, ilişkilerinde başarı beklemek ne kadar doğru olur? Büyüdüklerinde sizin yüzünüzden öyle oldu, böyle oldu demezler mi?

Bilmelisiniz ki, siz sevgiyle beslenen mutlu bir anne değilseniz, çocuğunuzu da mutlu edemezsiniz. Kendi sağlığınızla birlikte çocuklarınızın sağlığı ve geleceğini de düşünmek zorundasınız.

Bu nedenle geleceğin anne-babalarını yetiştiren bizler ileride pişman olacağımız bir karar vermeden önce çok iyi düşünmeli, artı ve eksileriyle her yönden değerlendirerek, kendimiz ve çocuklarımız için en sağlıklı kararı vermeliyiz.

 

Arananlarboşanma kararı verirken,kurabiye çeşitleri,seni seviyorum kurabiyesi tarifi

Erkeğin Hanımlamına Karşı Görevleri Nelerdir?

Kadınların eşlerine karşı görevleri olduğu gibi eşlerinde hanımlarına karşı görevleri vardır.
Bu hususlar sevginin devamlılığını ve evinizdeki huzuru,mutluluğu daim eder. İşte bunlardan bir kaçını size sıralamak istiyorum.

aile1 Erkeğin Hanımlamına Karşı Görevleri Nelerdir?

Erkeğin Hanımlamına Karşı Görevleri

 • Hanımının kusurlarını, ayıplarını kimseyle paylaşmamalıdır.
 • Onun kötü huylarına sabredip, kendi kabahatinin de olduğunu düşünmelidir.
 • Hanımını dövmemeli zulüm etmemelidir.
 • Evde çocuk terbiye etmede ona yardımcı olmalıdır.
 • Her şeyde gönlünü almalıdır.
 • Üzüntülü görünce halini sormalıdır.

  aile 2 Erkeğin Hanımlamına Karşı Görevleri Nelerdir?

  eşinizin mutlu olmasını sağlayın

 • Ona sevdiğini söylemeli, mutlu olmasını sağlamalıdır.
 • Ona her zaman yumuşak davranmalıdır.
 • Bir günden fazla dargın kalınmamalıdır
 • Ev ve dış işlerinde, onun da fikrini almalıdır.
 • Mutfak ve ev işlerinde elinden geldiğince eşine yardımcı olmalıdır.
 • Ağır zahmetli işlerde elinden tutmalı yardımcı olmalıdır.
 • Sevgisini gösterecek şekilde ufak hediyeler ile sevindirmelidir.

  aile hediye Erkeğin Hanımlamına Karşı Görevleri Nelerdir?

  eşinizi ufak hediyeler ile sevindirin

      Peygamberimiz (sav) de eşine ağır işlerde yardımcı olmuş hep hoş görü ile yaklaşmıştır ve insanlarında böyle yapmaları hususunda hadiste bulunmuştur…

Arananlarerkeğin hanımına karşı görevleri,erkeklerin hanımlara gorevleri,erkeğin hanımına karşı görevleri nelerdir,erkeğin hanıma görevleri,erkegin hanimina gorevleri,erkeğin hanımına görevlerini,erkeğin eşine karşı görevleri nedir,erkeğin kadına karşı gorevleri,erkeğin kadınına karşı görevleri,erkekklerin hanimlarina
Aşk Kurabiyeleri

Aşk Kurabiyeleri

Sevgilinizin yaklaşıyor mu? Ya da yakında yıl dönümünüz mü?

Özel günlerde, eşimize ya da sevgilimize olarak ne alacağımızı düşünmek oldukça yorucudur. Farklı ve değişik bir seçebilmek için bazen günlerce düşünürüz. Bizim için değerli olan kişiye, beğeneceği bir almak isteriz. seçerken dikkat edilmesi gereken bazı şeyler var. Mesela uygunsuz bir ortamda ve kalabalıkta, hediye paketinden bir iç çamaşırı çıkması hiç hoş olmayabilir:) Bu nedenle kişiye özel bu tür hediyelerin baş başa iken verilmesi gerekir ki paketi açan kişi mahcup ve pişman olmasın. Diğer bir konu ise karşımızdakini ne kadar iyi tanıdığımızla alakalıdır.

Uzun zamandır flört ediyorsak, sevgilimizin nelerden hoşlanabileceğini de biliyoruzdur. Ancak henüz çok iyi tanımıyorsak ve birlikteliğimiz çok yeni ise hediye seçimi çok daha yorucu olacaktır. Bu durumda sevgilimize, beğenilmeme ihtimali çok düşük olan  bir şeyler hediye etmeliyiz. Mesela :) Çeşitli şekillerdeki kurabiyeler, beğenilmeme ihtimali çok düşük olan hediyelerden biridir. Neticede bay, bayan herkes genelde sever. Sevdiğinize aşkınızı anlatmanın en tatlı yolu, bu aşk kurabiyeleri olabilir. Kırmızı kalp şeklinde hazırlanan aşk kurabiyelerinin üzerine isim ya da çeşitli notlar da yazılabiliyor. Diğer bir seçenek de harf şeklindeki kurabiyelerden oluşan ‘’’’ cümlesidir. Ona henüz bu iki kelimeyi izleyemediyseniz, bu kurabiyeler aracılığıyla aşkınızı dile getirebilirsiniz. Kırmızı kalpli, şık bir kutuda sunacağınız Aşk Kurabiyelerini sevgilinizin de çok beğeneceğinden eminim. çeşitlerini görmek için nsnbaby’yi ziyaret edebilirsiniz.

 

Aşk Kurabiyesi 300x225 Aşk Kurabiyeleri

Aşk Kurabiyesii 300x225 Aşk Kurabiyeleri

 Aşk Kurabiyeleri

Kalp Kurabiyeler 300x225 Aşk Kurabiyeleri

Arananlarkalp aşk,ask kalp,kalpli aşk resmi,aşk kalp resmi,kalplI ask resimleri,kalpli aşk resimler,iki kalp aşk,kalp resmi aşk,aşk kurabiyesi tarifi,iki kalp
Anlaşılamayan kadın

Ya Evren Beni Anlamıyor, Ya Ben Anlatamıyorum

Herkesin dilinde son günlerde. Evrene olumlu mesajlar yolla, pozitif düşün, isteklerini söyle, hemen her şey istediğin gibi olsun.

Hatta daha da ileri gidenler var. Doğrudan meleklerle iletişime geçip, isteklerimizi meleklere iletmemizin yeterli olduğunu söylüyorlar. İsteğimizi söyleyeceğiz ve bekleyeceğiz. Melekler bizim yerimize gerekli tüm girişimlerde bulunup, sorunu çözüp isteğimizi yerine getirecekler.

Sanırsın ki herkesin eline birer sihirli lamba vermişler. Herkes istediğine, istediği zaman kavuşacak. Dert yok, tasa yok, uğraşmaya, didinmeye, çalışmaya hiç gerek yok her şey bir anda güllük gülistanlık olacak.

Borcunuz mu var? Hemen ihtiyacınız olan miktarı içinizden geçirin, ödeme gününüz gelene kadar paranız hazır. Artık piyangodan para mı çıkar, hiç bilmediğiniz birinden miras mı kalır, birileri size bağış mı yapar orasını dert etmeyin.

Zayıflamak mı istiyorsunuz? Diyetti, spordu öyle lüzumsuz şeylerle uğraşmanıza hiç gerek yok. Olmak istediğiniz kiloyu söyleyin, yemeye içmeye devam edin, bekleyin. Sihirli değnek değecek ya, yaza kadar incecik olursunuz artık. Yaşasın! Bu sene plajlarda bikiniyle boy gösterecek olan sizsiniz elbette.

İş mi arıyorsunuz? Çalışmak istediğiniz pozisyonu ve maaşı belirleyin, gerisi çorap söküğü gibi gelecek. Zaten ortalık sizi işe almak isteyenlerle dolu. İş yerlerine CV bırakmanıza, sınavlara girmenize, araştırma yapmanıza gerek yok. İşiniz hazır, hemen gidip başlayabilirsiniz.

Evlenecek uygun bir eş bulamıyor musunuz? Sakin kafayla oturup pozitif, pozitif bir düşünün önce. Boyu posu, işi gücü, huyu suyu, katı yatı, aylık geliri nasıl olsun bir karar verin. Sabah kapıyı açtığınızda karşınızda elinde yüzükle sizi beklerken bulacaksınız.

Eşiniz size şiddet uyguluyor, bir de üstüne aldatıyor mu? Bunca sene boşuna çekmişsiniz vallahi. Hemen ilişkinizin nasıl olmasını, eşinizde değişmesi gereken özellikleri belirleyip akşamı beklemeye başlıyorsunuz. Eşiniz elinde çiçeklerle gelip dudağınıza ateşli bir öpücük konduruveriyor. Her akşam, daha kapıdan girerken ne pişirdin diyen adam bir de üstüne sizi o akşam yemeğe çıkarıyor.

Ne kadar kolay, ne kadar güzel bir hayat.!

Evet. Pozitif düşünmek hepimiz için çok iyi bir özellik. En çaresiz zamanlarımızda bile ümidi kesmemek gerek. En sevdiğim sözdür ”Gün doğmadan, neler doğar…”

Fakat hayat her zaman isteklerimiz doğrultusunda şekillenmiyor. Bir şeyleri elde etmek için önce biz elimizden geleni yapmalı, çalışıp çabalamalıyız.

Tabi ki dua edip, isteklerimizi Allah’tan dileyeceğiz.

Ama öncesinde kazıklarımız gayet sağlam olmalı. Eşeklerimizi sağlam kazıklara bağlayıp, sonrasında Allah’a bırakmalıyız.

 

 

Arananlarevrene olumlam