Kategori arşivi: Saç Bakımı

Ahenkle dans eden sağlıklı saçlara sahip olmak için gerekli olan saç bakımı kürleri.Görselliğin en tamamlayıcı unsuru saçlarımız hiç şüphesiz.Sağlıklı ve güzel görünen saçlar her yaştaki insanın en büyük arzusu.
Peki sağlıklı saçlara nasıl sahip olabiliriz? Tabi ki etkili saç bakım yöntemleriyle. Etkili bir saç bakım yöntemi saç problemlerinin en başında gelen saç dökülmesi,saç kepeklenmesi, kuru saç, yağlı saç gibi sorunları bertaraf etmekte.
Gerek bitkisel saç bakım kürleri, gerekse saç bakım ürünlerini kullanarak saç problemlerinin yok edilmesi olanaklı.Ancak öncelikle kişinin kendi saç tipini tanıması ve kendi saç tipine uygun saç bakım kürlerinden faydalanması gerekmekte.Bu noktada ilk önce yapılması gereken bir saç bakım uzmanına saç tahlilinizi yaptırmak atılacak ilk ve en doğru adım olacaktır.

Saçların yağlanmaması için

Saçlarınızın Çabuk Yağlanmaması İçin Ne Yapılmalı?

Ertesi gün saçınızı yıkamak zorunda kaldığın bir saça mı sahipsin? Çabuk yağlanan saçların bakımının zor olduğunu tahmin edebiliyoruz. Peki eninde sonunda yağlanacak olan saçınızın sadece bir kaç gün daha sağlıklı durması için neler yapabilirsiniz sizlerle bunları paylaşacağız.

çabuk yağalanan saç Saçlarınızın Çabuk Yağlanmaması İçin Ne Yapılmalı?

Çabuk yağlanan saçlar için yapılması gerekenler

Saçımızın çabuk yağlanmasına sebep olan bazı nedenler vardır. Size bu yazımızda bu nedenlerinden bahsedeceğiz. İşte sizde bunlara dikkat ederek saçınızın yağlanmasını geciktirebilirsiniz.

Duş alırken sıcak suyla yıkamamaya özen gösterin. Ilık suyu tercih edin. Sıcak su saç derisini kurutur ve daha fazla yağ üretmeye başlar.

Sık sık maşa ya da düzleştirici kullanmayın. Hem saçta yağın artmasına hem de saçı yıpratmaya neden olur.

çabuk yağlanan saçlar Saçlarınızın Çabuk Yağlanmaması İçin Ne Yapılmalı?

Saçını çok sık taramayın ve oynamayn.

Saçınıza krem kullanıyorsanız eğer bunu saç uçlarınıza sürünüz. Diplerine kesinlikle uygulamayın.

Saçınızı çok sıkı bir şekilde toplamayın, sıkı at kuyruğu yapmayın. Daha çok gevşek, saçınızı sıkmayan modelleri tercih edin.

Saçlarınızı çok sık ellemeyin, oynamayın ve taramayın. Bunlar saçınızın çok fazla yağlanmasına sebep olurlar.

Sağlıklı güzel saçlara !

 

 

 

Arananlarsaçların çabuk yağlanmaması için neler yapılabilir,saçın yağlanmaması için ne yapılmalı,saçların yağlanmaması için,ssaçlaarn çabuk yağalanmmamassı için ne yapılmalıdır,saçların yağlanmaması için yapılması gerekenler,saçların çabuk yağlanmasını önlemek için,saçın çabuk yağlanmaması için ne yapmalı,çok sık yağlanan saçlar,saçların yağlanmaması için ne yapmalı,saçın yağlanmaması için ne yapmalıyız

evde saç boyama

Evde Saç Boyama Nasıl Yapılır?

Her ay kuaföre gitmek hem maddi açıdan hem de zaman açısından sıkıntılı bir süreç olabilir. Saçınızın dip boyasını evde yaparken, bazı noktalara dikkat ederek daha olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Saçınızı boyamaya hazırsanız, başlayabiliriz !

Boyamaya başlamadan önce…

Boyama aşamasına geçmeden önce ilk olarak üzerinize eski kıyafetler giyin yoksa çok sevdiğinizden kıyafetlerinizden olabilirsiniz. Ve kesinlikle seçmiş olduğunuz renkten emin olun. Geri dönüşü zor olabilir.

Daha sonra ise yüzünüze, boynunuza, kulaklarınıza herhangi bir krem sürün. Bu boyama işlemi bittikten sonraki lekelerin çıkmasını kolaylaştıracaktır.

evde sac boyama Evde Saç Boyama Nasıl Yapılır?

Özellik geniş ağız tarak tercih edin.

Boyama esnasında

Boyama esnasında özellikle saçlarınızın altlarından başlayayın ve geniş ağızlı bir tarak tercih edin. İnce ince saçlarınızı alarak boyamayı bitirebilirsiniz. Boyama işlemine kaçta başladığınızı unutmayın sakın saçınızın yanmasına neden olabilirsiniz.

Kesinlikle eldiven kullanın. Boya kutularının içinde kolaylıkla bulabilirsiniz. Kutunun içinde yazan talimalatları okumayı ihmal etmeyin.

Şimdiden kolay gelsin hanımlar!

Arananlarevde saç boyama teknikleri,evde dip boyası nasıl yapılır,evde saç boyama nasıl yapılır,saç nasıl boyanır,evde saç nasıl boyanır,evde komple saç boyama nasıl yapılır,kilo almak için yenmesi gerekenler,evde saç boyama,evde dip boyama teknikleri,şekerle saç boyama nasıl yapılır

Saçlarda Elma Sirkesiyle Gelen Güzellik

Saçlarınıza gereken önemi vermezseniz , cansızlaşır ve zamanla parlaklığını yitirerek mat bir görüntü alır. Bu istenmeyen görüntüden kurtulmak, saçlarınızı tekrar eski güzelliğine kavuşturmak için elma sirkesini hiç denediniz mi? gerçekten bir mucize…

Saçlarınızı yıkadıktan sonra, son durulama işlemini yarım çay bardağı elma sirkesi ile yaparsanız, içerdiği asit nedeniyle saçınızda asit baz dengesini sağlayacaktır.

Elma sirkesi anti bakteriyel bir özellik taşıdığından, saç diplerindeki bakterileri yok eder bu da saç dökülmesini yavaşlatır.

sac sirke 300x225 Saçlarda Elma Sirkesiyle Gelen Güzellik

Saç dökülme şikayetiniz varsa, elma sirkesi ile arı sütü kapsülünü karıştırıp, saçların azalan bölgelerine sürerek 1 gece beklemelisiniz, zamanla iyi sonuç verdiğini göreceksiniz.

Elma sirkesinin saçlarda yumuşatıcı etkisi yaptığını biliyor muydunuz? Bu özelliği sayesinde son durulama suyunuza elma sirkesi kattığınızda saçlarınız yumuşacık olacak ve saçlarınızı rahatça tarayabileceksiniz. Elma sirkesi saçlarınızı kepekten de kurtaracak harika bir ilaçtır.

Elma sirkesi kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta:

Elma sirkesi asit içerdiği için hassas ciltler sulandırarak kullanmalıdır aksi halde ciltte tahriş meydana gelebilir.

Arananlaralma sirkesi ile sac yaxalamaq,alma sirkesinin sac durulama,alma sirkesiyle sac bakimi,elma sirkesiyle sac durulamak,elma sirkesiyle saci durulama,saci iksusla yaxalamaq,uzun sirkesiyle saci yaxalamaq

Saçlarınızı Gürleştirmek Sizin Elinizde

Yazın sıcaktan kışın da soğuktan saçlarımız oldukça bozulur. Bu gereksiz jöle kullanımları da etkiler. Saçlarımız bizleri gösterişli kılar.Onlara iyi bakmalı ve haftada bir de olsa maske yapmalıyız. Bunun için yapılacak maskeler;

saça dolgunluk veren maskeler: 1 yumurta sarısı ve 1 kahve fincanı zeytinyağı ve bir miktar çörekotu yağını karıştırıp saç diplerine masaj yaparak sürün ve 1 saat saçınızda bekletin. Daha sonra güzelce yıkayın.

saç diplerini beslendiren maskeler: Yumurta sarısının içine bir kaşık tatlı badem yağı ve 1 kaşık zeytinyağı ekleyip iyice karıştırın. Daha sonra ısırgan otu suyu koyun ve bunu saç diplerinize sürüp bir saat bekletin.Isırgan otlarını demleme yolu ile haşlayıp malzemenin içine katıyoruz.

Saçları güçlendiren formuller;

saçlarınızı asla aşırı sıcak su ile yıkamayın,

özellikledoğal şampuanlar kullanmaya çalışın,

geceleri saçlarınızı masaj etkisi yapacak şekilde fırçalayın,

ve çok sıkı toplamayın saçlarınızı; ayrıca saçlarınızı sirke ile son durulama suyunda yıkarsanız hem parlar hem saçlarınız güçlenir. Bu işlemi alışkanlık haline getirirseniz saçlarınız daha güzel uzayacak ve sağlıklı da kalacaktır.

gursac 300x150 Saçlarınızı Gürleştirmek Sizin Elinizde

Arananlaradalet elişi dantel örnekleri,basit oya örnekleri anlatımlı,moda hakkinda bilgi,saç beslendiren maskelr,saç beslendirme,saci beslendiren ev maskeleri

Saçlarınıza Dolgun Görünüm Kazandırma Yöntemleri

Saçlarınıza dolgun görünüm kazandırma yöntemlerini açıklıyoruz;

Saçlarımızın güzel olmasını ne kadar çok isteriz değil mi? Kimine göre güzellik uzunluktur kimine göre kısalıktır. Fakat kadınlar olarak ortak istediğimiz bir şey var ki o da saçlarımızın sağlıklı görünmesi.
Hani bazı saçlar vardır onlar her haliyle güzeldir ister düz ister kıvırcık ister kısa ister uzun. İşte böyle saçlar sağlıklı olduğundan ne şekilde olursa olsun göze güzel görünürler. Onlar içten beslenmişlerdir. Ama siz ne yaparsanız saçlarınız canlanmıyorsa bir de bunları deneyin. Bu şekilde saçlarınız olduğundan daha dolgun bir görünüm elde edecektir.
Saçlarımız için bu sefer içten değil dıştan bazı çözüm önerileri vereceğim. Bunlardan ilki saç modeliyle ilgili… Doğru yani size uygun saç modeli saçlarınızı daha dolgun bir şekilde gösterecektir.
Saçlarınızın omuz hizasında ya da biraz daha uzun ise katlı kesimler saçlarınıza daha hacimli gösterecektir. Fakat katların sayısı önemlidir katlar fazla olursa saçınız bunu kaldıramayacak ve daha da cansız, sönük durmasına neden olacaktır.
Kısa koyu renkli saçlarda daha kalın telli görünür, açık sarı ise daha ince gözükür. Eğer saçınız ince ve açık sarı ise, bazı saç ürünler ile parlaklık ve boyut kazandırabilirsiniz.
Ve son olarak saç kurutma makinası ile daha dolgun bir görünüm elde etmek mümkündür. Saçlarınıza ısısı yüksek ve kısa sürede tutun. Düşük ayarda uzun süre kurulamak doğru değildir.

dolgun saclar icin oneriler 300x173 Saçlarınıza Dolgun Görünüm Kazandırma Yöntemleri

Arananlarev hanımlarına saç modelleri,dolgun ev hanımı,dolgunhanımlar,twitter ev hanımı dolgun,kisa sac modeli,ev hanımı saç modelleri,ev hanımı ifşa,en güzel ev hanımı ifşa twitter,dolgun ev hanımları ifşa twitter,dolgun ev hanımları