12 Ekim 2012

Ev Hanımlarından “Güvenilir Gıda Projesi”

Konya’nın Hüyük ilçesinde “Köyümde Güvenilir ve Tam Gıda” projesinin tanıtımı yapıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nce hazırlanan ve Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen projede Hüyük Belediyesi Kültür etkinlikleri salonunda gerçekleşti.

ev hanimlarindan güvenilir gida projesi Ev Hanımlarından Güvenilir Gıda Projesi

Hüyüklü ev hanımları proje kapsamında aldıkları eğitim sonunda üretmiş oldukları tarhana, konserve, meyve marmelatı, erişte, yoğurt, peynir gibi yöresel lezzetleri programa katılanların ve hüyüklülerin beğenisine sundular.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yücel Doğan proje kapsamında bölgedeki ev hanımlarına eğitimler vererek, kendi ürettikleri ürünleri değerlendirip, aile bütçesine katkıda bulunma fırsatı yarattıklarını söyledi.

Doğan, törene katılanlar arasında bulunan , Hüyük Kaymakamı, Yasin Yunak, Konya Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bülent Alparslan, Hüyük Belediye Başkanı Nusret Akgümüş’e teşekkürlerini sunarak konuşmasını bitirdi.

Bayanlara yönelik bir önceki Ev Hanımları İş Kadını Oluyor başlıklı yazıda "erzurumda ev hanımlarıiş kadını oldu, ev hanımları iş kadını oldu ve ev hanımlarına takı tasarım" hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ