23 Mayıs 2012

Ev Hanımlarının Sorunları

Ev hanımı olmak çalışan bayanlara göre çok daha kolay gibi görünmekte. Ancak durum hiç de görüldüğü gibi değil.Ev hanımlarının sorunları aldı başını gidiyor.

Ülkemizde bir çok aile alt ve orta seviye ekonomik geçim düzeyine sahip.Bu ekonomik koşullarda çalışarak aile bütçesine katkıda bulunan ev hanımları oldukça şanslı.Gerek kendi kişisel ihtiyaçları, gerekse aile bireylerinin ihtiyaçlarını karşılamada her daim bir adım önde çalışan bayanlar. Ev hanımları ise herhangi bir ekonomik gelir yaratamadıklarından dolayı tek yapabildikleri tasarruf etmek. Öncelikle kendi kişisel ihtiyaçlarından yani; giyiminden,kuşamından ve yemesinden feragat eden ev hanımları bu konuda mecburi bir fedakarlık yapmak zorunda.Çünkü kendi harcamalarından yaptığı tasarruflarla çocuklarının ihtiyacını karşılayacak, mutfak giderlerine katkıda bulunmaya çalışacak ya da aile borçlarından birini finanse etmeye çalışacaktır.Maalesef çalışmayan ev hanımlarının sorunlarının en başında ekonomik olumsuzluklar geliyor.

ev hanimlarinin sorunlari Ev Hanımlarının SorunlarıEv hanımlarının sorunları pek tabi ekonomik koşullar ve yaşam standartları ile ilgili değil. Ev hanımlarının yemek, temizlik ve çocuk bakımı gibi konularda da sorunları bulunmakta.Çalışmadığı yani ev hanımı olduğu için bu işler büyük oranda ev hanımlarına aittir.İstatistikler ve yapılan araştırmalar göstermektedir ki çalışmayan ev hanımları bu konuda büyük oranda yalnızdır.Çalışmadıklarından dolayı eşlerinden bu konuda yardım göremeyen ev hanımları bu konudan oldukça muzdarip durumda. Hiç bir ev hanımı  eşim çalışsın hem de yemek yapsın demiyor şüphesiz, ancak biraz destek bekledikleri de aşikar.

Ev hanımlarının sorunları bitti mi?

Maalesef bitmedi.Pek çok ev hanımının daha nice sorunları bulunmakta.Biz evhanimlarina.com olarak ev hanımlarının sorunlarının başlıcalarından bir kaçını yazdık sadece.Gerisi siz değerli ev hanımlarına kalmış….

Eğer siz de ev hanımıysanız ve yaşadığınız sorunları dile getirmek istiyorsanız haydi klavye başına.Yaşadığınız sorunları sayfamıza yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Sağlıcakla Kalın..

Bayanlara yönelik bir önceki Meşhur Sütlaç Tarifi başlıklı yazıda "en güzel sütlaç tarifi, en pratik sütlaç tarifi ve kolay sütlaç tarifi" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarev hanimlarinin sorunlari,evdeki sorunlar,ev sorunları,ev hanımlarının karşılaştığı sorunlar,evimizdeki sorunlar,ev kadınının sorunları,ev sorunlar,ev hanımlarının sıkıntıları,Ev kadinlarinin sorunlari,ev hanımına sorular

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. cansu diyor ki:

    Biz ev hanımlarının evet pek çok sorunu var ama en önemli sorunumuz ekonomik özgürlüğümüzün olmaması, sitenizi sürekli takip ediyorum gerçekten bizler için yaptıklarınız çok güzel, emeğinize sağlık..

YORUM YAZ