13 Mayıs 2014

Evde Bulundurulması Gereken Mucize Çiçekler

Evde Bulundurulması Gereken Mucize Çiçekler

Hemen hemen bütün hanımlar çiçekleri çok severiz.O kadar ki evde çiçeklerimizin isimlerini bile tam olarak bilmediğimiz olur. Onlara gözümüz gibi bakar birde uzun uzun muhabbet ederiz hiç yargılamayan eşsiz canlıyla…

Evde toz, kir, rutubet, sigara dumanları, meteryallerden yayılan kimyasal kirlilikler her yerde sağlık yönünden bizi çok fazla etkilemektedir. Hergün zehir soluyoruz diyebilirim. Görüntüsüyle eve renk katan çiçeklerimiz aslında bizim kurtarıcılarımız. Bende çiçekleri çok sevdiğim için bu hakkında araştırma yaptım.

İşin özü çok şaşırdım. İş yerinizde, balkonumuzda, evimizde koyacağımız bir kaç köşeyle tamamen oksijen ve sağlık solumaya davet ediyorum sizi. İşte size bir kaç mucize ev çiçeği hakkında bilgi

evde çiçek Evde Bulundurulması Gereken Mucize Çiçekler

Evimizde bulundurdğumuz bazı çiçeklerin bize faydaları nelerdir ?

Peygamber Kılıcı

En başta neredeyse bir çok evde bulunan (peygamber kılıçı) diğer adıyla paşa kılıncı diyede bilinir. %87 oranında oksijen yaydığı ve uyku sorunu çekenlerin yatak odalarında bulundurduğu taktirde rahat bir uyku ve kendini daha dingin hissedeceği söylemektedir.

Kaktüs Çiçeği

Özellikle radyasyon yayan teknolojik aletlerin yanında bulundurulması halinde radyasyon etkisini en aza düşürdüğü kanıtlanmıştır.

Peru Mumu (ceverus peruvianüs)

Bol ışığı çok seven bir bitkidir. Sadece havayı temizlemekle kalmayıp kanser tedavisinde ilaç olarak ve kanserli hastaların evlerinde muhakkak bulundurulması mucize bir çiçek türüdür. Sulama sıklığı en az olan bir bitkidir.

Aloe Vera

Bu çiçekte güneşi çok sever. Yaprak suyu insan vücudundaki yaraların tedavisinde kullanılır. Havayı %95 oranında temizler.

Çin Herdemyeşili (ağlaonema commutatum)

Tropikal bir çiçek türüdür. Evlerinizde bol oksijen solumamıza yardımcı bir türdür.

Evet hanımlar ve beyler

Beyleri de söylüyorum çünkü hanımlar nasıl evde geçiriyorsa zamanının büyük bir kısmını beylerde aynı şekilde iş yerlerinde geçiriyorlar zamanlarını.

Sağlığınızı ihmal etmeyin. İş yerlerinizde, evlerinizde muhakkak bulundurmalıyız. Temiz hava için saksı çiçek en iyisi. Bahsettiğim ev çiçekleri sadece bir kısmıydı daha birçok çiçek var size hem hayat yoldaşı olacak, hem vücudunuza oksijen salgılayacak.

 

Bayanlara yönelik bir önceki 2014 YAZINDA MAKYAJ TRENDLERİ başlıklı yazıda "2014 makyaj trendleri, 2014 yazında makyaj trendleri ve makyaj" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarperu mumu,peru mumu çiçeği,kaktüs çiçeginin faydalari,peru mumu bitkisi,evde bulunması gereken çiçekler,peru mumu kaktüsü,evde kaktüs bulundurmak,kaktüs çiçeği faydaları,KAKTÜSÜN FAYDALARI,evde bulundurulmaması gereken çiçekler

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ