08 Nisan 2014

Evde Manikür ve Pedikür Nasıl Yapılır ?

Evde Manikür ve Pedikür Nasıl Yapılır ?

Tırnak bakımı önemlidir. Çünkü hem tırnak sağlığı hem de güzel tırnaklar için bakım yapmalıyız. Bazen ilk gördüğümüz insanların tırnaklarına, ellerine bakarız çünkü biliriz ki tırnakları güzel olan insanlar bakımlı insanlardır.

manikür Evde Manikür ve Pedikür Nasıl Yapılır ?

Tırnağınızın şeklinin nasıl olmasını istiyorsanız ona göre kesin

Kuaföre gitmeden evden ve yapımını anlatacağım sizlere.

Manikür

İlk olarak tırnaklarımızı eşit boyutlarda kesip ardından törpüleme işlemine başlamalıyız. Eğer tırnağınızın şeklini kare şeklinde istiyorsanız kenarlardan keskin dik bir şekilde törpü işlemini yapın. Yuvarlak istiyorsanız ise üst taraflara  doğru yapın ve işlemi tamamlayın.

Daha sonra ise sıcak bir suyun içine birazcık krem atın ve 15 dakika bekletin. Tırnaklarınızın ve tırnak etlerinizin yumuşamasını sağlayacaktır. Daha sonra ise tırnak etlerinizi kesin ve pamuk yardımıyla itin.

En son işlem olarak ise nemlendirme işlemini yapın,  tırnaklarınızın altına beyaz tırnak kalemi sürerek daha doğal bir görünüm yakalayabilirsiniz.

manikür ve pedikür Evde Manikür ve Pedikür Nasıl Yapılır ?

Tırnaklarınızı düz keserek tırnak batmasını önleyebilirsiniz.

Pedikür

Tırnak batmasını önlemek için ilk önce kesinlikle düz kesin ve ardından törpü işlemini yapın.

Ayaklarınızın yumuşaması için kremli sıcak bir suda 15 dakika bekletin ve manikür de yaptığınız tırnak eti işlemlerinin aynısını ayak tırnaklarınıza uygulayın.

En son işlem olarak ise nemlendirin. Vazelin sürerseniz çatlamış ayaklarınıza iyi gelebilir.

Bayanlara yönelik bir önceki Cildimizi Nasıl Yenileyebiliriz ? başlıklı yazıda "cildimizi nasıl yenileyebiliriz, cilt bakımı ve sütlü domates maskesi" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarevde manikür pedikür nasıl yapılır,/evde-manikur-pedikur-nasil-yapilir,2014 bayan çanta modelleri,bal kabaklı pasta,evde manikür nasıl yapılır,manikür medikür evde nasıl yapılır,manikur pedikur nasil yapilir,manikür pedükür nasıl yapılır,Manikür Pedükür Nasıl Yapılır2014

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ