09 Ağustos 2012

Evde Yapılan Yüz Maskeleri

Biz hanımların, ciltleri çok önemlidir. Evde yapılan yüz maskeleri, bu noktada imdadımıza yetişir. Evde yapılan , dışarıdan aldığımız kozmetik ürünlerine göre, çok daha az maliyete sahiptir. Cildimiz aslında tamamen dış etkenlere mağruz kalır. Evde yapılan yüz maskeleri ile, zararı en aza indirebiliriz. Hem ev ekonomimizi sarsmamış oluruz hemde, tamamen doğal ürünlerle cilt yapımızı bozmayız.

Herşeyde önce cildimize göstereceğimiz özen, hem estetik açısından hemde, sağlık açısında son derece önemlidir. Cildimizin en çok zarar gören kısmı, yüzümüzdür.Bu özene öncelikle, cildimizi temiz tutarak başlamalıyız. Temiz olmayan bir cilde, ne uygularsak uygulayalım, sonuç alamayız. Cilt yapımızın bozulmasına bir çok etken var. Sigara, stres, hava koşulları, uv ışınları serbest radikaller, makyaj ve tabiki, genetik. Cillt yapımıza zarar verecek bu kadar etken madde varken, onu korumak adına bir sürü kozmetik, üretilmektedir. Dermotolojik bir durum yoksa, evde yapacağınız yüz maskeleriye, cildinize destekte bulunabilirsiniz.

Cildizin sağlıklı olduğunu gösteren şeylerin başında, parlaklık gelir. Temiz ve bakımlı bir cilt parlar. Ergenlik çağının bitip, sivilce ve aknelerden kurtulduktan sonra, cilt yapısı olması gerektiği hali alır.20’li yaşlarda cildimizin görüntüsü, parlak diri ton farkı bulunmayan, ışıl ışıl bir cilttir. Ama zaman içerisinde, ince çizgiler, göz altı morlukları, ton farklılıkları, kırışıklıklar cildimizde oluşmaya başlar. İş işden geçdikten sonra, ne yaparsanız yapın asla eskiye dönemezsiniz. Herşeyin önlemi en baştan alınmalıdır. Ciltte 25 yaşından sonra hücre yenilenmesi azalır. Bu yüzden kurumalar ve dolayısıyla kırışıklıklar meydana gelir. Tabii bazen bizler o kırışıklıkların, yaşanmışlıklar olduğunu söyleriz. Birazı yaşanmışlık olsada, çoğu nemsizlikdir. Cildimizin nem oranı, 5.5 ph dır. Cildin asit ve baz dengeside önemlidir. Cildin yıpranmasının bir etkenide cilt yapısıdır. Öncelikle, cilt yapınızı iyi bir şekilde bilmeniz gerekmektedir. Bunu öğrendikten sonra, sorunun ne olduğu kesinleşmelidir. Örneğin;yağlı bir cildiniz varsa, siz yağ pigmentlerinizi harekete geçirecek bakım ve ya maske uygulaması yaparsanız, daha büyük sorunlar açarsınız. Bu cilt teşhizini yaptıktan sonra, yapacağınız uygulamalar da maksimum sonuç elde edersiniz.

evde yapılan yüz maskeleri Evde Yapılan Yüz Maskeleri

Yüzünüze yaptırabileceğiniz tonla uygulama var. Bunlardan bazıları; Ozon, buhar, yüksek frekans, ampul, peeling, vs… fakat bunların maliyetleri oldukça yüksek. Kimine ayda bir, kimine on beş günde bir gitmeniz gerekecek. Aile bütçenizden ciddi bir rakam ayırmanız gerekecek.Bu rakamlar herkesi zorlamasa da,yaşadığımız ekonomik şartlarda çoğu insanı zorlar. Ama bu bakımların, evde uygulanabilecek bir çok alternatif var.

İşte size hem kendiniz şımartmanız için, hemde güzelliğinize güzellik katmanın zamanı geldi. Ev işlerinden,sıyrılın. Çalışıyorsanız, hafta sonunda kendize birazcık vakit ayırın.İnanın hepimiz en az bu kadarını hak ediyoruz. İşte sizlere eviniz mutfağında olan çok düşük maliyetlere hazırlayabileceğiniz, yumurtanızla, balınızla, yoğurdunuzla, mayanızla uygulayabileceğiniz, evde yapılan yüz maskelerinden bahsetmek istiyorum.

Herkezin evinde yumurta ve bal vardır. Bir yumurtanın akı ile iki kaşık balı iyice karıştırın, temiz olan cildinize sürün yaklaşık 20 dk bekletin, ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Kırışıklıklarınızda ki değişimi fark edeceksiniz. Şimdi elimize bir kase yoğurt ve limon alalım. Bir limonun suyunu, yoğurdumuza sıkalım karıştıralım ve yüzümüze (göz çevresine maske uygulaması yapılmaz çünkü, göz çevresi derisi çok daha incedir. Buraya uygulanan tüm ürünler, göz çevresi adı altında alınıp uygulanmalıdır)sürelim 15 dakika bekledikten sonra yıkayalım. Yoğurt cildi nemlendirir, limon ise sivilcelerin kurumasına yardımcı olur. Un ve yarım kilo domatesi alın. Domatesin kabuklarını soyun ve robaottan geçirin. Suyunu iyice süzün ve unla karıştırarak, krem kıvamın getirin,yüzünüze sürün ve 5 dakikadan uzun bekletmeyin daha sonra, yine ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Haftada 3 kez tekrarlayın cildinizde ton sorunu oldukça azalacaktır. Umarım vermiş olduğum tarifleri uygularsınız. Güzel olmak ve güzel kalmak için çok para harcamaya asla gerek yok!

Bitkisel Cilt Bakımı ile sağlıklı bir cilde kavuşun.

Bayanlara yönelik bir önceki Yağlı Cilt Bakımı başlıklı yazıda ", yağlı ciltler için bal maskesi ve yağlı ciltler için limon maskesi" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarevde yapılan yüz maskeleri,yüz maskeleri evde yapılan kolay,evde yapılacak yüz maskeleri,yz maskeleri evde yaplan kolay,evde yapılabilecek yüz maskeleri,y?z maskeleri evde yap?lan kolay,evde yapılabilecek yüz bakım maskeleri,yüz maskeleri evde yapılan,EVDE YAPILAN YÜZ MASKESİ,evde cilt bakımı maskeleri

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. nejla diyor ki:

    Verdiğiniz doğal yöntemlerin birçoğunu denedim, gerçekten etkili sonuçlar aldım, bütün hanımlara tavsiye edebilirim.

YORUM YAZ