27 Haziran 2014

Evlilikte Aşkı Öldüren Durumlar

Hayatımızın eşi karşımıza çıktığında müessesesine vardıysa son durum çok sevmiş,ve gerçekten aşık olmuşsunuz demektir. 

Şu bir gerçek ki flört dönemi çiftler için aşkı dinç tutmaya ve heyecanı, sevgiyi, tutkuyu kısaca aşkın tüm gerçekçi kılan özelliklerini koruduğu bilinmekte. Bu durumu artık çok iyi bilenler günümüzde çok seviyoruz deyip evlenenlerin kısa süre içerisinde boşanmaları göz önünde bulundurularak gençlerimiz evlilikten korkar hale geldiler. Hemen hemen bütün çiftler flört zamanındaki heyecanın evlenince yok olduğunu ve maraton bir hayat sürdürdüklerini belirtmekte eskiye dair özlem çektiklerini ifade etmektedir.

Mutlu evlilik Evlilikte Aşkı Öldüren Durumlar

Evlilikte aşkı öldüren durumlar nelerdir?

Akıllardaki soru,”Evlilik Aşkı Öldürür Mü ?

Evlilik çok kutsal bir müessesedir. Emek ister, kıymet ister, sevgi-saygı ister.
Aşk evliliğin temelidir. İçinde istek, arzu, tutku büyük bir bağlılık bulundurur. Aynı bir vücut un uzvu gibidirler. Karşındaki insanı eksiğiyle noksanıyla kabullenmektir.

Evlilik konusunda aceleci davranmamak gerekir. Bir ömür boyu aynı yastığa baş koymak ve her evlilikte olduğu gibi acı tatlı zor günleri mutlaka olacaktır. Her gün normalde de gül gülistan olmadığına göre bu durum çok normaldir.

Evlilik aşkı öldürmez, her şey sizin elinizde. Nasılsa evlendik diyerek kendimizi koyvermeyelim.Eşinizi ihmal etmeyin. Küçük hediyeler, tatlı aşk sözcükleriyle sevgi dolu sarılmalar ve flört dönemindeki aşk dolu bakışınızı anımsatan bakışınız bile sevdiğinizi mutlu edecektir.

evlilik1 Evlilikte Aşkı Öldüren Durumlar

Sürekli sevdiğinizi dile getirmeyin

Gerektiği yerlerde söylemeniz daha anlamlı olacaktır. Kendiniz olun, doğal gerçekçi ve yalanlardan uzak bir evliliğiniz olsun. Öyle ki eşiniz her daim sizi sınırsız güvenmelidir. Emin olun size sadakatle bağlanacaktır.

Karşılıklı yardımlaşma olmalı ben işte çalıştım yorgunum diyen bir eş varsa karşınızda bu bir kaytarmadır. Sevmek kıyamamaktır. Ne kadar erkek işte çalışıyorsa ev hanımı da aynı şekilde. Görünüşte kolay görünen ev işleri ve çocuklar aynı şekilde yorgunluğa sebep olmaktadır.

Anlayışlı ve yardımsever olun. Özel bakımınızı muhakkak yapın. Saygı sevgi evliliğin aşı, tuzu gibidir. Bunu hiç yitirmeyin.

 

Bayanlara yönelik bir önceki 2014 YAZINDA MAKYAJ TRENDLERİ başlıklı yazıda "2014 makyaj trendleri, 2014 yazında makyaj trendleri ve makyaj" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarevlilik doğal bir müessemidir

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ