12 Ocak 2013

Evlilikteki Sorunlar

Evliliker, iyi günde ve kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta, zenginlikte ve fakirlikte birlikte olmak için verilmiş sözler üzerine kurulmuştur.  Ancak ilerleyen zamanlarda küçük büyük bazı sorunların ortaya çıkması ne yazık ki verilen sözleri unutturmakta.

Evlilikteki Sorunlar Evlilikteki Sorunlar

Her evlilikte küçük tartışmalar ve ufak tefek sorunlar yaşanabilir hiç şğphesiz. Bunlar evliliğin tuzu biberi olarak adlandırılır. Ancak bu tartışmalar ve sorunlar büyüyerek onarılmaz sorunları da beraberinde getirebilir.

İşte uzmanlara göre bu sorunlardan bazıları; şiddet, alkol, kumar, madde bağımlılığı, sürekli yaşanan  maddi sıkıntılar, sorumluluk sahibi olmama, aldatma, aldatılma, cinsel uyumsuzluk, çocuk sahibi olamama,  eşlerin birbirinden farklı yaşam tarzları ve iletişimsizlik evlilikleri tehlikeye sokuyor ve boşanma sebebi haline getirebiliyor.

Evlilikte bu tip sorunları aşmanın en önemli noktası ise eşler arası iletişim.Sağlıklı bir evlilik için  eşler arasındaki  iletişimin çok güçlü olması,iki tarafın empati yapabilmesi ve karşılıklı anlayış evlilik sorunlarının adeta panzehiri gibi.

Bayanlara yönelik bir önceki Balıkesir Belediyesi'nden Ev Hanımlarına İş İmkanı başlıklı yazıda "Balıkesir Belediyesinden Ev Hanımlarına İş İmkanı, balıkesir belediyesinden ev hanımlarına iş sahası ve ev hanımlarına iş sahası" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarbalıkesir belediyesi ev kadınları para yardım,evlilikte en büyük sorunlar,evlilikteki iletişim sorunları,evlilikteki sorunlar

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ