19 Ekim 2013

Facebook’tan Para Kazanmak

Facebook’u günlük hayatta çokça kullanıyoruz fakat zaman geçirmek dışında henüz bir yararını göremedik, bu yazıyı okuduktan sonra fikriniz değişebilir. Facebook bazı insanlar için çoktan ek gelir kapısına dönüşmüş vaziyette.

Peki Facebook’taki Gelir Kapıları Nelerdir bu sorunun cevabı için size aşağıda sıraladık işte

Facebook’tan para kazanma yolları

-Sayfanızda reklam yayınlamak (Web sitesi reklamları yada başka sayfaların reklamları)
-Sayfa geliştirip satmak
-Sayfanızdan yada profilinizden ürün satmak

facebook para 300x128 Facebooktan Para Kazanmak   Hatta günümüzde fb’deki çoğu sayfalar bu amaca hizmet etmeye başladı ne güzel sayfaymış diye takip etmeye başladığımız sayfalar bile reklam yayınlar oldu. Eğer daha önce sayfa açtıysanız ve tutturamadıysanız, bir aralar facebook sayfa birleştirmeye izin veriyordu 4-5 tane tutmamış sayfanızdaki üyeleri birleştirip büyük bir sayfa yapabilirsiniz. İlk etapta sayfanız tutsun diye üye satın alabilirsiniz. Sayfanızı rastgele bir konuda değilde reklam verilebilecek bir konuda açarsanız ve insanları sayfanızda kalmaya ikna edebilirseniz yani öyle bir konu bulabilirseniz o zaman sayfanızı daha iyi paraya çevirebilirsiniz. Yada çok iyi paylaşımlar yapıyor insanları doğal yollarla sayfanıza çekebiliyorsanız (yada web siteniz var ve buradan facebook üyesi çekebiliyorsanız) sayfa yapıp satmayı tercih edebilirsiniz.

Bir amaca hizmet eden bir sayfa yapıp orada ürün satabilirsiniz hangi ürünleri satacağım derseniz satış yaparak para kazanmak yazımızı okuyabilirsiniz (bu yazıya ek olarak zanox, xticaret tarzı siteleride araştırabilirsiniz). Mesela ev hanımlarına bir sayfa oluşturup (gerçi ev hanımları facebook nüfus yoğunluğu nedir bilmem ama) orada ev aletleri temizlik eşyaları vs. satabilir, ya da araba modifiye gibi sayfalar açıp erkeklere araba gereçleri aksesuarları satabilirsiniz.

Facebook sayfası tutturmak emek isteyen bir iş uğraşmanız gerek, güncel olmanız gerek, biraz güzel tespitler, biraz mizah ve özgün içeriğiniz oldumuydu sayfayı tutturabilirsiniz. Güncel yaşantınızda içinde bulunduğunuz bir grubun sayfasını kurarak o konuyla ilgili daha geniş bir sayfa ile insanlara ulaşabilirsiniz. Tabi ürünü sadece kendi sayfanızda değil başka sayfalara ve gruplarada yazabilir, başka sayfalara reklam vererek satışınızı arttırabilirsiniz.

Bunların hepsinin twitter içinde geçerli olduğunu unutmayın, hatta facebook & twitter uyumlu çalışırsanız belki şansınızı arttırabilirsiniz. Bu yöntemleri aynı zamanda twitterdan para kazanmanın yolları olarak düşünebilirsiniz. Yazının başlığıda oluyor bu durumda.

Yazımızı sabırla okuduğunuza göre artık facebook’u paraya dönüştürmeye başlayabilirsiniz sıradaki hamleniz facebook sayfalarına reklam alıp satacağınız bir platform bulmak olacak. İyi Şanslar Bol Kazançlar..

Bayanlara yönelik bir önceki Ev Hanımlarına İş Fikirleri başlıklı yazıda "ev hanımlarına evde iş fikirleri, ev hanımlarına evden para kazanma yolları ve " hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarfacebook evden para kazanma,facebook da sayfa acip urun satma,facebokta ürün satmak,facebok üzerinde ürün satmak,facebok ev hanimlari grupu,evde ev hanımlarına para kazanma,ev hanımları için hangi siteden sayfa açılıyordu,EV hanımları için el işi konya,ev hanımları fesbuk,sosyal ağlarla para kazanmak

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
YORUM YAZ