27 Nisan 2012

Gebelik Belirtileri

her anne adayında ortak olarak görülen bazı rahatsızlıklar şeklinde kendini göstermektedir. Bu rahatsızlıklardan kısaca bahsedecek olursak her zaman bir düzen şeklinde olan adet kanamalarının gecikmesi durumu en önemli olanları arasındadır. Adet kesintisi bir belirtisidir. Bunun dışında anne adayının sürekli midesinde bulantı ve bu bulantı nedeniyle kusmaların başlaması da bir diğer olarak sıralanır. Bunun dışında anne adayının göğüslerinde şişkinlik oluşması ve göğüs uçlarının siyahlaşması bir diğer gebelik belirtisidir. Herkes tarafından bilinen bir başka belirti de anne adayının belirli belirsiz zamanlarda baş dönmesi yaşamasıdır.

gebelik belirtileri Gebelik Belirtileri

Bu nin bir tanesi veya hepsi birden anne adayında görülebilmektedir. Bunların hepsinin farklı zamanları vardır ve zaman ilerledikçe basit olarak başlayan bu tür rahatsızlıklar anneyi daha çok etkisi altına almaya başlar. Aslında bu durumlardan rahatsızlık olarak bahsetmek de pek doğru olmayabilir. Çünkü sağlıklı bir gebelik gerçekleşirken anne adayının vücudundaki hormonal değişikliklerin bir sonucu olarak bu durumlar ile karşılaşılır. Görülen bu gebelik belirtileri kişinin rahatsızlığını değil sağlıklı bir doğum yapacağının habercisidir.

ile ilgili bilgi almak isteyen çok kişi ile karşılaşmaktayız. Bunlara verilecek ilk bilgi gebelik başlangıcı olarak alınan tarihinin ilişkiden yaklaşık olarak 14 gün öncesi olarak hesaplanması gerektiğidir. Çünkü en son adet kanamasının olduğu gün olarak hesaplanmalıdır. Bu durum birçok değişik faktöre göre değişiklik gösterebilmekle birlikte az da olsa bazen yanıltıcı sonuçlarla da karşılaşılmaktadır. Bu yüzden gebelik belirtileri ilk hafta ne ile kendini gösterir sorusuna düzgün bir cevap verilmesi mümkün değildir. Fakat genelde adet kanamalarındaki gecikmeler, mide bulantısı ve kusmalar görünen ilk belirtilerdir. Akabinde göğüslerde aşırı şişkinlik ve hassaslık oluşmuşsa bu durum hamileliğin belirtisi olarak kabul edilebilir. İkiz gebelik belirtilerine bakacak olursak normal gebelik belirtilerinin şiddetli olanları ile karşı karşıya kalmanız sizin için bir işaret olabilir.

Gebelik belirtileri genel olarak bu tanıları kapsamaktadır.Farklı bir durumda lütfen doktorunuza başvurunuz.

Arananlarerken gebelik belirtileri şişkinlik

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ