27 Ağustos 2012

Gebelik Hesaplama

Değerli okurlar Hesaplama çok basit matematiksel bir işlemdir.Gelin bir kaç adımda ne kadarlık gebesiniz kolayca öğrenin.

Sizlerinde bildiği gibi ”Cennet anaların ayakları altınadır ” Bundan yola çıkacak olursak anneliğin ne kadar kutsal olduğunu ne kadar heyecan , mutluluk ve huzur verdiğini bütün anneler ve anne adayları bilir.

Öncelikle gebelik süresi 38. haftanın sonunda bebeğiniz gelişimini tamamlamış olduğu için erken doğum tehlikesini ortadan kaldırmış olur. Zaten normal zamanlı doğumlar  38-40 hafta sonunda gerçekleşir.Gebelik Hesaplama doğru yapılırsa bebeğiniz 40 haftayı tamamladığında yani tam olarak 280 gün sonunda  (  9 ay 10 günlük  ) oluyor.Nadiren de olsa günü geçen gebeliklerde 41. haftada doğum gerçekleşir.

gebelik hesaplama Gebelik HesaplamaDeğerli anne adayları kısacası  hangi ay bitti ne kadar zaman var diye dert edip kafanızı yormayın. Çünkü önemli olan ay değil hafta hesabıdır.Gebelik Hesaplama dendiğinde doktorunuz da ultrasonda hafta olarak hesaplar.

Şimdi sizlere annelik döneminizin ilk aylarından , yani gördüğünüz son adetinizin ilk gününden başlayarak yapacağınız Gebelik Hesaplama  hakkında bir kaç ip ucu vermek istiyorum.Hiç kafanız karışmasın bu hesaplamalarda tek sorun şu bir ayın 4 hafta olmamasıdır.Şöyle düşünün;

 • 1 hafta 7 gün
 • 4 hafta 28 gün olduğuna göre
 • 1 ay 30-31 çektiğinden
 • her ay diğer haftaya 2-3 gün geçiyor

Örneğin; diyelim ki son adetinizin ilk günü Ağustos ayının 8 ‘ i  ise bu gün 31 Ağustos olduğuna göre şu anda gebeliğinizin 3 hafta 2 günlük olduğunu söyleyebiliriz.Bu tarihi baz alırsak tahmini doğumunuz ise 15 mayıs 2013 olarak hesaplanır.

Şunu unutmayın hamile kaldıktan sonrası Gebelik Hesaplama  işi bir yana kendinize çok daha iyi bakmalı  iyi beslenmeli 40 hafta boyunca asla ağır kaldırmamalı sınız . Gebeliğiniz hayırlı olsun ve Yüce Rabbim bebeğinizi kucağınıza almayı nasip etsin inşallah.

Bayanlara yönelik bir önceki Doğum Sonrası Depresyon başlıklı yazıda "doğum sonrası depresyon belirtileri, doğum sonrası depresyon tedavisi ve doğum sonrası depresyona girenler" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlargebelik hesaplama cetveli,GEBELK HESAPLAMA,gebelik hesaplama,hamilelik hesaplamasi sisi,hamilelik hesaplama,gebemiyım,gebelik ne kadarlk srede anlalr,tiransferden 21gun sonra gebelik ne kadarlik,14 hafta hamilelik ultrason görüntüleri VE CİNSİYET TAHMİNİ,üç hafta beş günlük gebelik ne kadarlık oluyor

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. ergül akan diyor ki:

  slmlr ben agststa 15 adet oldm eylulde ise 18 de oldum ekımde ıse 19 oldm asla aksamzdı hep 15 de olrdm burdn hespladm 4 hafta 1 gn gebe snız dıyor gerçektn gebemıyım çok istiyoruzzzzz

 2. şeyda diyor ki:

  Sitenizi uzun süredir takip ediyorum, bayanların gerçekten aradıkları, ihtiyaç duyabilecekleri bütün konulara çok güzel değiniyorsunuz, emeğinize sağlık..

 3. Zeliha diyor ki:

  Gerçekten çok iyi bir konuya değinmişsiniz. İnternette yalan yanlış bilgiler kol geziyordu. Sitenizide zaten uzun süreden beri takip ediyorum, kullanıcılara çok değerli bilgiler veriyorsunuz.

YORUM YAZ