26 Aralık 2012

Gece Atıştırmalarından Vazgeçin

Akşam olunca sizde televizyon karşısında atıştırmaktan kendini alamayanlardan mısınız? O halde bu yazımızı dikkatlice okuyarak uygulamanızı öneririm.
Gece Atıştırmalarından Vazgeçin Gece Atıştırmalarından Vazgeçin
Gece olduğunda insan metabolizması yavaşlıyor, uyku halinde ise çalışmıyor denecek kadar az çalışıyor. Bu da demek oluyor ki gece yatmadan yediğimiz her lokma kiloya dönüşüp vücudumuza yağ olarak geri dönmektedir.
Sabah kahvaltısı metabolizmanın normal çalışmasına dönmesi için oldukça önemlidir.
Sabah uyandığınızda içeceğiniz bir bardak ılık su kilo almamak için önemli bir etkendir.Onun için en önemli öğünlerden biri olan sabah kahvaltısında tek yönlü beslenmeden uzak durmak gerekir. Protein, karbonhidrat ve yağ açısından dengeli beslenmektir.
Gün içinde 3 ana öğün yapılması gerekir. Ve ana öğünlerde mutlaka et, süt, ekmek, yoğurt ve mutlaka bir sebze ve salata mutlaka olmalıdır. Ana öğünlerin dışındaki ara öğünlerde ise badem, fındık ve süt gibi atıştırma besin gruplarını tüketebilirsiniz. Bu besinler iştahınızı azaltacaktır.
Akşamları ise bol bol su içmek televizyon karşısında atıştırmadan yatağa tok bir şekilde girmenizi sağlayacaktır.

Bayanlara yönelik bir önceki Kilo Aldırmayan Tatlı Tarifi başlıklı yazıda "diyet, kilo aldırmayan tatlı için malzemeler ve kilo aldırmayan tatlı nasıl yapılır" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlargece atıştırmalarından nasıl vazgeçilir

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ