01 Mart 2014

Girişimci Ev Hanımlarına Devlet Desteği

Girişimci Ev Hanımlarına Devlet Desteği

Hayat şartları zorlaştı ve artık tek maaşla ev idare etmek geçindirmek çok zor bir hale geldi. Faturalar ardı arkasına gelip dururken, ev giderleri, çoluk çocuğun ihtiyaçları ve bunun gibi bir sürü ihtiyaç artık aileleri zorlamakta. Ev kadınları da sosyal hayatta daha aktif olabilmek ve ekonomik sisteme dahil olabilmek için evde yaptıkları ürünleri satarak aile bütçesine katkı sağlamaktadırlar.

Halk eğitim merkezlerinde kadınlara yönelik bir çok meslek edindirme kursları bulunmakta ve girişimcilik dersleri bulunmaktadır. Kuaförlük, cilt bakımı, aşçılık, dikiş, nakış ve daha bir çok kurs bulunmaktadır.

ev hanimlarina mujdeli haber emeklilik yolu acildi h2699 300x168 Girişimci Ev Hanımlarına Devlet Desteği

Devlet desteği de tam bu noktada devreye girmektedir. KOSGEB gibi devlet kurumları aracılığı ile devlet desteği sağlanmaktadır.

Bu kursları takip ederek kendinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca devletimiz ev hanımlarına iş kurabilmeleri için teşvik kredisi imkanı da sunmaktadır.

Teşvik kredilerinin bir kısmı geri ödemesiz hibe olarak verilmekte, bir kısmı da geri ödemeli kredi olarak verilmektedir. Girişimci ruha sahip kadınlar, devletin vereceği bu mikro kredilerle küçük çaplı işlerle, ev bütçesine katkının dışında kendi işlerinin patronu haline de gelmekte ve hayata daha özgüvenli, ayakları yere sağlam basan kadınlar olmaktadırlar.

Arananlarev hanımlarına devlet teşvik kredisi,kadın girişimcilere devlet desteği,ev hanımlarına destek kredisi,ev hanımlarına devlet desteği,girişimci kadınlara devlet destek kredisi,ev kadınlarına teşvik kredisi,kadınlara devlet destek kredisi,iş kuran kadınlara devlet desteği,ev hanımlarına teşvik kredisi,ev hanımlarına girişimcilik kredisi

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. jale diyor ki:

    Merhaba ben jale 2dikiş makinam ve 1 overlok makinam var 5 yıllık dikiş deneyimim var 1yıldırda özel bir mağaza da çalışıyorum ama artık kendi işimi yapmak istiyorum bana yardımcı olur musunuz teşekkürler

  2. NEZAHAT diyor ki:

    Kendi işimi kurmak istiyorum, bu destekden nasıl faydalanabilirim? Bilgilendirirseniz sevinirim, teşekkürler..

YORUM YAZ