23 Mayıs 2012

Göbek Eriten Diyet

Yazın yaklaşmasıyla herkes arıyor. yöntemi olarak “göbek eriten diyet” olarak adlandırılan bu diyetin temelinde yağlı ürünleri tüketmekten kaçınmak ve düzenli bir egzersiz programı uygulamak yatmakta. Göbek eriten diyet sayesinde bel ve çevresinde olan yağlardan kurtularak yaza fit bir şekilde girebilirsiniz.

Göbek Eriten Diyet

gobek eritme diyeti Göbek Eriten DiyetAşırı kilosu olan kişilerin genelde görünümden rahatsız oldukları kısmın göbek ve çevresindeki bölgeler olduğu herkes tarafından kabul görmektedir. Çünkü bu bölgeler kişinin kilosunu en çok gösteren bölgelerdir.Göbek eriten diyette asıl ana amaca uygun olarak göbek, bel ve çevresindeki kasların sık sık çalıştırılması ile o bölgelerdeki yağların kaslara çevrilmesi sağlanmaktadır. Bunun için de göbek eriten diyeti uygulayan kişilerin biraz zorluk çekecekleri bilinmektedir. Her diyette muhakkak gereken yüksek irade, bu diyette biraz daha fazla olarak kendini göstermektedir. Çünkü aşırı kilolu olan kişiler, vücudun ağırlığı nedeniyle kasların da tembelleşmesi ile hantallaşmıştır. Hantallaşan vücut da spor yapmaya elverişli değildir. Ancak bu durum kalıcı değildir ve kuvvetli bir irade ve azimle bu durumun üstesinden gelinebilir.

Göbek ve basen eriten diyetin uygulanması için bazı yapılması gereken egzersizler vardır. Bunların başında göbek bölgesindeki yağların eritilmesi amacıyla mekik hareketi yapılır. Sırt üstü yapılıp, ellerin ensede birleştirilerek doğrulup tekrar uzanma şeklinde yapılan bu hareket sabah 50 akşam da 50 olmak üzere günde 100 kez tekrarlanmalıdır.

Sopa ile yapılan egzersiz hareketlerinde ise ayakta olan kişi sopayı sağ ve sol elleriyle sopanın uçlarından tutar. Sopanın ortası enseye gelecek şekilde düz bir şekilde durulur. Bütün vücut mümkün olduğu kadar sağa ve sonra mümkün olduğu kadar sola çevrilerek vücudun birçok farklı yerindeki yağların yakılması sağlanır.

Göbek Eriten Diyet

Mekiğin beldeki yağları eritmek için de kullanılmasına özen gösterilmelidir. Yan şekillerde kalkılarak yapılan mekik hareketi bel ve çevresinin erimesine kolaylık sağlayacaktır. Ender Saraç göbek eriten diyet programında tavsiye edildiği gibi bütün bunların sabah kahvaltısından önce ve gece yatmadan önce yapılması gerekir.Bu şekilde vüvut rahatlıkla forma girer.

İçin Bitkisel Formül:

Sabah uyandığınızda balla karıştırılmış ılık limonlu su için.Yarım saatlik yürüyüşün ardından duş alın.Duş esnasında göbeğinizi ipek kese yada kabak lifiyle melisa yağı, biberiye, kekik ve susamla ovun.Bu işlemi 5 dakika kadar uygulayın.Göbeğinizin bir süre sonra erimeye başladığını göreceksiniz.

Göbek eriten diyet yeterli değil çok daha fazla kilo vermek istiyorum diyorsanız buyrun İsveç Diyeti‘ne…

 

Bayanlara yönelik bir önceki İsveç Diyeti başlıklı yazıda "diyet, isveç diyet listesi ve isveç diyeti yapanlar" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarcanan karatay göbek eritme diyeti,ender saracoglu ev hanimlarina ozel yaz diyeti,evde göbek eritme yolları,evde göbek eritme diyeti,evde göbek eritmenin yolları,gobegini eriten bayanlar yazın,göbek eriten evde,göbek kilosu diyeti,yatmadan önce göbek eritme,yerli ev hanımı göbek 1karışaltı resimleri

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ