04 Kasım 2012

Göğüs Kanserinden Korunmak İçin

Son yıllarda bütün kadınların korkulu rüyası haline gelen , akciğer kanserinden sonra en çok rastlanan kanser türlerinden bir tanesi. Erken teşhis edildiği takdirde uygun tedavi yöntemleriyle başarı sağlanabilmektedir. Ancak erken teşhis ve tedaviden daha önemli olan ise tabi ki korunmadır.

Göğüs Kanserinden Korunmak İçin Göğüs Kanserinden Korunmak İçin

Yapılan araştırmalar sonucunda göğüs kanserinden korunmak için öncelikle hayata karşı bakış açısını pozitif yönde geliştirmek, yürüyüş yapmak ve sağlıklı ve dengeli beslenmeye özen göstermek gerekiyor. Özellikle sebze ve meyve ağırlıklı beslenmek göğüs kanserinden korunmak için en büyük yardımcı kaynak gibidir.

Meme kanserinden korunmak için, meyvelerden siyah üzüm, portakal, çilek ve yaban mersini tüketmek gerekir. Zengin antioksidan kaynağı oldukları için ile mücadelede önemli bir yere sahiptir.

Karnabahar, lahana ve brokoli gibi sebzelerde meme kanserinden korunmada yardımcı olmaktadır.

Yeşil çay en önemli antioksidanlardan bir tanesidir. Günde 3 ya da 4 tane yeşil çay içerek meme kanseri riskini azaltabilirsiniz.

Yulaf, bağışıklık sistemini güçlendiren, kolesterolü düşüren bir besindir. da da etkilidir.

Günde yiyeceğiniz üç tane ceviz de meme kanserinden korunmada yardımcıdır. Ayrıca cevizi salatalarınıza da ekleyerek tüketebilirsiniz.

Meme kanserinden korunmak için D vitamini ve omega 3 açısından zengin somon ve ton balığı da en önemli besinlerin başında gelmektedir.

Son olarak yine lif ve antioksidan bakımından zengin mercimek ve yeşil fasülye de meme kanserinden korunmada yardımcı besinlerdendir.

 

Bayanlara yönelik bir önceki Ağız Kokusu Nasıl Giderilir başlıklı yazıda "ağız kokusu giderme, ağız kokusu için gargara ve ağız kokusu neden olur" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarev hanımlarının memeleri,göğüs kanserinden korunmak ıçın nasıl beslenmek gerekıyor,ev hanimlari gogus videolari,gögüs kanserinden korunmak için,meme kanseri platformu,vebcamda meme açan ev hanımları

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ