10 Ekim 2013

Göz Kanlanması’nın Nedenleri

Gözlerde kanlanma, gözün beyaz kısmının konjoktiva tabakasıyla örtülmesiyle meydana gelmektedir. genellikle yaz mevsiminde görülür. Ancak tüm mevsimlerde karşımıza çıkabilmektedir.

Gözümüzde büzülebilen ve genişleyebilen çok çeşitli kılcal damarlar bulunur. Bu kılcal damarlarda çeşitli nedenlerden dolayı çatlaklar oluşmakta bunun sonucunda ise gözlerde kanlanma ortaya çıkmaktadır.

Peki Göz Kanlanmasının Nedenleri Nelerdir?

goz kanlanması Göz Kanlanmasının Nedenleri  Gözün kanlanmasının pek çok nedeni vardır. Bu nedenler önemsiz ölçüde olabileceği gibi çok ciddi de olabilir. Gözün kanlanmasının önemsiz sayılabilecek olan nedenleri; tozlar ve güneş ışığına maruz kalmaktır. Gözümüz için sorun teşkil edebilecek bunun sonucunda da gözlerde kanlanma meydana gelebilecek nedenlerin başlıcaları ise travma ve alerjik nedenler, çeşitli göz hastalıkları olarak sayılabilir. Bu nedenler kesinlikle ciddiye alınarak gerekli önlemler alınmalıdır.

Gözün kanlanması, sürekli bilgisayar kullanan, sürekli ve yakından televizyon izleyen insanlarda sıklıkla görülmektedir. Göz kuruluğu, göz tansiyonu, göz iltihapları, göze yabancı cisimlerin kaçması ve çeşitli tiroid hastalıkları da gözün kanlanmasına sebebiyet veren etkenlerdir.

Gözün kanlanmasına sebep olan tozlar ve güneş ışıkları dışında, ciddi göz hastalıklarının da gözde kanlanmaya sebep olabileceğini belirttik. İşte gözün kanlanmasına neden olabilen bu gibi ciddi durumlarda doktora başvurmak en iyi yol olmaktadır.

Bayanlara yönelik bir önceki Sağlık İçin Bol Bol Tereyağı! başlıklı yazıda "sağlık için tereyağı, tereyağ ne kadar sağlıklı ve tereyağı aklandı" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlargöz kanlanması,gözün kanlanması

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ