28 Mayıs 2012

Göz Makyajı

Gözler vücut dilinde en etkili iletişimi sağlar hiç şüphesiz. Güzel bir göz makyajı uygulamak ise bu etkiyi maksimum düzeye ulaştırır.İşte göz makyajının sırları..
Göz makyajında dikkat edilmesi gereken en önemli unsur renktir. Ten renginiz ile göz makyajında kullanacağınız renklerin uyuşması gerekir. Eğer açık tenli veya sarışınsanız hemen hemen her rengi kullanarak göz makyajı yapabilirsiniz. Ten renginize yakışacak en güzel renkler ise karamel, kahverengi, krem ve gridir. Esmer tenliler ise yakışacak olan en güzel renkler koyu tonlar olacaktır.

Peki göz makyajı nasıl yapılır ?

goz makyaji Göz MakyajıGöz makyajı teknikleri konusunda bir kaç ipucu verelim sizlere.

  • Eyeliner veya göz kalemini sadece üste sürebileceğiniz gibi alta ve üstede sürebilirsiniz. Ancak burda dikkat etmeniz bir konu var eyelinerı sürdükten sonra mutlaka yumuşatmalısınız. Bunu ıslatılmış bir pamuk veya neredeyse herkeste bulunan pamuklu çubukla yapabilirsiniz
  • Far tercihinizi açık bir renkten yana kullandıysanız göz kalemini ince sürmek sizi daha çekici gösterecektir. Bunu hafif bir istediğiniz zamanda uygulayabilirsiniz. Unutmadan söylemeliyim ki kahverengi bir göz kalemi kullanmak size ayrı bir doğallık katacaktır.
  • Çoğu bayanın yaptığı gibi gözün altına da far çekmek gereksiz gelir bana. Bunun yerine azıcık koyu renk far ile kirpik diplerinize yoğunlaşabilirsiniz.
  • Göz makyajına değinilir de rimele değinilmez mi hiç ? Rimel kullanmanın da incelikleri vardır elbet. İlk kural 3 ayı geçik bir rimel kurumuştur ve pek etkili olacağı söylenemez.
  • Rimel sürmeden önce kirpiklerinizin karışmasını veya birbirine yapışmasını önlemek için kirpik kıvırıcısını kullanmak akıllıca bir hamle olabilir.
  • Farklı görünmek isteyenlere bir öneri verelim rimel tercihinizi siyah veya kahverengiden yana kullandıysanız rimelin sadece uçlarına mor yada lacivert çok güzel olacaktır. Şayet gayet dikkat çekici buluyorum.
  • Kirpiklerinizin biraz daha uzun görünmesini sağlayabilir miyiz ? Evet bunu yapmamız mümkün. Rimelden önce süreceğiniz bir pudra ve kuruduktan sonra süreceğiniz ikinci kat bir rimel kirpiklerinizin uzun görünmesini sağlayacaktır.

Göz makyajı teknikleri ile güzel bakan gözlere sahip olmak çok kolay.Göz makyajı tamam diyorsanız makyaj yapmanın püf noktalarının anlatıldığı yazımızı da göz atabilirsiniz.Makyaj Nasıl Yapılır?

Bayanlara yönelik bir önceki Makyaj Nasıl Yapılır ? başlıklı yazıda "günlük makyaj nasıl yapılır, ve makyaj" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarevde göz makyajı,bendeniz göz makyajı,kahverengi gözler için göz makyajı nasıl yapılır

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. eda diyor ki:

    Göz makyajını bende çok severim ve çok güzel yaparım, arkadaşlarım da bana yaptırır bazen..

YORUM YAZ