26 Ekim 2013

Güçlü ve Bakımlı Tırnakların Sırrı

Gelen bir soru üzerine araştırma yaparken, bir gazetenin güçlü ve bakımlı tırnaklar için hazırladığı makale dikkatimi çekti ve bu bilgileri ve fazlasını sizlerede aktarmak isterim

tirnak bakimi Güçlü ve Bakımlı Tırnakların Sırrı   Hepimiz, ellerin sadece pürüzsüz, lekesiz bir cilt ile değil aynı zamanda bakımlı tırnaklarla güzel göründüğünü biliriz. Tırnaklar kötü göründüğünde kendimizi rahatsız eder. Tırnakları bazen zaman ayıramadığımız için, iş yada yaşam koşulları vb. nedenlerle ihmal edibiliyoruz halbuki tırnaklarımız hayatımızın her noktasını kendisini gösterir ve kadınların simgesi haline gelir.

   Tırnak bakımına değindiğmizde;
Uzun ve kısa tırnakların bakımı aynıdır; ancak uzun tırnaklar, her iki taraftan dış etkenlere (nem, kuruluk, kimyasalllar) maruz kaldıklarından kısa olanlara kıyasla daha çabuk zedelenebilirler.

Uygun bir bakım içni öncelikle ellerinizi ve tırnakları iyice nemlendirmekle başlamalısınız. Tırnaklar törpülenerek kısaltılacaksa ince bir törpü kullanmak ve metal olanlardan kaçınmak gerekir. Yıllardır kadınlarımız metal törpü kullanıyor ancak metal törpüden kaçının. Törpü işlemini tırnak kuru iken yapmak doğru olacaktır. Törpüyü hep aynı yönde, dışarıdan ortaya doğru yönlendirerek uygulamak, uçların tırtıklanmasını ve zedelenmesini önleyecektir.  Daha sonra tırnakları, kısa bir süre ılık suda bekletip, durulayıp iyice kurulamak gerekir. Kütikül denen tırnak plağının deriyle arasındaki ince zarı kesmeden onu uygun bir şekilde nemlendirip ince bir tahta çubukla geriye itmek doğru olur. Fakat ülkemizde genellikle bu zarı kesme alışkanlığı yerleşmiştir. Bu durumda ayrışmış ve kalkmış deri parçacıklarını daha fazla zedelemeden kesmek gerekir.

Bakım çare etmiyorsa;

Kırılgan tırnaklar çoğu zaman vitamin eksikliği nedeniyle oluşur buda  yetersiz beslenme yüzünden oluyor. Beslenme uzmanları derki; tırnaklar için A, E, C ve B kompleks vitaminleri, çinko ve kalsiyum minerallerini gerekli ve besleyicidir. Beslenmemizi düzene soktuğumuzda vücudumuzda bir çok şeyin düzene girdiği gibi tırnaklarımızında güzelleşip uzayabileceğini unutmayalım. Fakat genede olmuyorsa bazı insanlar için kırılgan ve sağlıksız tırnaklar maalesef kronik bir sorundur. Bunun nedeni kalıtsal olabilir.

Bayanlara yönelik bir önceki Kırmızı Ruj Kadını Genç Gösteriyor başlıklı yazıda "kırmızı ruj kadını genç yapar, kırmızı ruj ve kadın ve kırmızı rujun sırrı" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlargzel trnaklarn srr,uzun tirnaklara sahib olmanin yollari,en guzel tırnaklar,güçlü tırnakların sırrı,güzel tırnaklara sahip olmanın yolları

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ