01 Mart 2014

Gül Suyu ile Cilt Bakımı

Gülsuyu, çoğunlukla doğal  cilt temizleme toniği olarak kullanılır . Hava kirliliği, toz gibi nedenlerle cildimizin gözeneklerinde kir ve yağ birikmesi olur ,bu ortamda bakteriler çoğalır ve sivilce oluşmaya başlar. O yüzden cilt temizliği çok önemlidir. Bir parça pamuğa birkaç damla gülsuyu damlatıp yüzünüzü silerseniz cildinizin temizlendiğini ve pamukta biriken kiri göreceksiniz, böylece gülsuyunun ne kadar etkili doğal bir temizleme ürünü olduğunuzu gözlerinizle görmüş olacaksınız. Sivilce bulunan bölgelere gül suyu sürdüğünüzde sivilcelerin kısa sürede geçtiğini göreceksiniz. Ancak  kullandığınız gülsuyu %100 doğal olmalıdır. Cilt kızarıklığı gibi sorunlara karşı, iltihap önleyici ve kızarıklığı önleyici bir özelliği olan gül suyu bu yönleriyle de ilaç gibidir.

Gülsuyu saç bakımında da kullanılan bir üründür. Hem cilt için hem de kuru ve yıpranmış saçlar için doğal bir nemlendirici olarak kullanılabilir. Banyodan sonra saçlarınıza gülsuyu sürebilirsiniz saçlarınız mis gibi kokar, ya da gülsuyunun içine badem yağı ve E vitamini katarak bir saç bakım maskesi şeklinde de uygulayabilirsiniz.

gülsuyu 300x200 Gül Suyu ile Cilt Bakımı

Bayanlara yönelik bir önceki Doğal ve Kolay Cilt Maskeleri başlıklı yazıda "cilt bakımı, Doğal cilt maskesi ve güzel yüzler" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlariğne oyasi ğonul yazmasi,deryalı gunler,bebek battaniye modelleri şişle,guzel kiza yazma oyasi,gozde tig ve sis orgu modelleri,igne oyasi namaz tesbih,balkon dekorasyonu yaparken önerilenler,guzel kiza yazma modeli,ada mutfak modelleri,en beğenilen iğne oyaları

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ