02 Eylül 2012

Güneş Yanıkları Nasıl Geçer?

Güneş Yanıkları Nasıl Geçer?

Bronz bir ten herkesin yaz aylarında sahip olmak istediği bir görüntüdür. Ama güneş, yanıklarının en büyük sebebidir. Daha sonra bronzluğu unutup, yanıklarımızı nasıl geçireceğimi düşünür dururuz. Güneş yanıklarının nasıl geçirileceğini iyi bilmeliyiz ki, doğru tedavi uygulayalım. Özellikle açık tenli kimselerin korkulu rüyasıdır güneş yanığı. Tatile çıktığınız ilk gün asla güneşin dik açılarla vurduğu zaman da güneşlenmemelisiniz. Sadece kumda değil, denizde de güneş yanığı oluşumu çok sık görülür. İlk iki gün çok dikkat etmelisiniz. Hem farklı bir hava hem de yoğun ışık, cildini hem yakar hem de leke ve çil oluşumuna sebep olur. Ve tatiliniz bir kabusa dönüşebilir. Güneşin yaydığı ışıkların çoğu zararlıdır, tehlikeli hastalıkların davetiyesini hazırlar. Bunların başında en ürkütücü olanı cilt kanseridir. Bunlara maruz kalmamak için önlemlerini almalıyız.

images1 Güneş Yanıkları Nasıl Geçer? öncelikle en az 30 Faktör Güneş Kremi kullanmalısınız. Ama açık tenli iseniz ideali 50 faktördür.

Denize girdiğinizde 1 saatlik aralıklarla denizden çıkıp, tekrar kremlenmeniz cildiniz açısında önemlidir.

Kendini korurken çocuklarınızı da unutmamanız hatta daha çok dikkat etmelisiniz. Kesinlikle saat 4 den sonra, ya da 11 den önce güneşlenmeye çıkmalıdırlar. Bebek ve çocuklara özel güneş kremi kullanılmalıdır.

Eğer güneş ışınlarının yoğun olduğu saatlerde dışarıda olacaklarsa gölgede durmalıdırlar. Bu şekilde kendinizi ve çevrenizi koruduğunuz zaman en az hasarla tatilinizi geçirmiş olacaksınız.

Güneş Yanıklar Nasıl Geçer?

Kendinizi yeterince korumadınız ve güneş yanığı oldunuz, işte şimdi, güneş yanıklarınızı nasıl geçer düşünme zamanı. Güneş Yanığı tedavisinde, öncelikle en doğru teşhis için yanığın durumuna göre Acile veya bir cilt uzmanına gitmeniz  gerekir. Yanığın kaçıncı dereceden olduğu, nasıl bir müdahale gerektiği ancak bir doktor tarafından teşhis edilebilir.

Güneş yanığınız çok ciddi değilse, çeşitli yanık iyileştirici kremler pomatlar ve losyonlar kullanılabilir. Bu kremler günde 2 kere uygulanabiliyor. Kesinlikle su kabarcıklarını patlatmayın, kese yapmayın durumu vahim bir hale getirebilirsiniz.
Kulaktan dolma bilgilerle hareket etmeyin. Yoğurt sürmek, diş macunu, elma, sirke gibi sürülmesi tavsiye edilen şeylere çok fazla itimat etmeyin. Neticesinde bu teşhis ve tedavileri uygulayabilmek için doktorlar bir ömür okuyorlar. İşi uzmanına bırakmak en doğru olanıdır.

Bayanlara yönelik bir önceki Kırışıklık Maskesi başlıklı yazıda "bitkisel kırışıklık maskeleri, ve cilt tipine göre kırışıklık maskesi" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlargüneş yanıkları nasıl geçer,bronzluk nasıl geçer,güneş bronzluğu nasıl geçer,bronzluk kaç günde geçer,bronzluk ne zaman geçer,güneş yanığı nasıl geçer evde,bronzluk ne kadar sürede geçer,deniz bronzluğu nasıl geçer,deniz yanıkları nasıl geçer,bronzlasma nasil gecer

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. hediye diyor ki:

    Güneş yanığı gerçekten çok kötü oluyor, kaliteli ve faktörü yüksek kremler kullanmak gerekli..

  2. Abdullah soylu diyor ki:

    Güneş yanıklarına dikkat etmek gerekiyor. Allah korusun kansere kadar yolu var bunun zaten ozonu delik değik ettiler. Sonumuz hayırlı değil gibi. Allah muhafaza…

  3. Meltem diyor ki:

    Vücudumdaki yanıklar baya fazla. 2 gündür nasıl düzelticeğimi ve düzeltemezsem doktora gidiceğimi biliyorum ama iğneden korktuğum için gitmiyorum. Verdiğiniz değerli bilgileri deneyeceğim.

YORUM YAZ