03 Nisan 2013

İdeal Eş Nasıl Olmalı?

Her genç kız ya da erkek şüphesiz, evlenmeden önce çeşitli hayaller ve beklentiler içinde ideal bir eş adayı ile hayatını birleştirmek ister.

İdeal eş bulmanın yolu ise önce kendimizden başlar. Ne kadar ideal bir eş olabilirim sorusunun cevabını verebiliyorsanız ilk adımı başarıyla atlattınız demektir. Peki olma konusunda uzmanlar ne diyor?

Buyrun uzman gözüyle ideal eş olma klavuzu:

İdeal Eş Nasıl Olmalı İdeal Eş Nasıl Olmalı?

1. Öncelikle ideal eş, iyi bir dost ve arkadaştır. Eşiyle güzel sohbetler edip hoş vakit geçirir. Şımarık çocuk gibi her şeyden küsüp surat asmaz.

2. Nazik, kibar ve saygılıdır. Olayları pozitif gözle değerlendirip, güler yüzü ve sözüyle eşine yaşama sevinci ve gücü verir.

3. Sevgisini ve ilgisini belli edip, eşinin gönlünü hoş tutar.

4. Eşini başkalarıyla karşılaştırıp asla değiştirmeye çalışmaz ve özgüvenini sarsıcı sözlerden uzak durur.

5. Her işini eleştirip, her söz ve davranışına karışarak onu kırmak yerine onure etmelidir.      Yapacağı herhangi bir işte eşinin fikrini alır.

6. İyi huylu, hoşgörülü, anlayışlı ve sabırlı olmalıdır. Eşinin kendisini mutlu etmesini bekleyerek  bütün hayatını ilgi ve beklentiyle bitirmez.

7. Eşinin anne babasına ve akrabalarına karşı saygılı olmalıdır..

8. Kavgacı, sinirli ve öfkeli olmaktan kaçınıp, her şeyden çabuk bıkmamalıdır ve geçimli olmalıdır. Ufak tefek şeylerle eşini incitmemelidir. Evliliğin fedakârlık gerektirdiğinin farkında olup bazı şeylerden feragat eder. Evini mutluluk yuvasına çevirmenin yollarını arar. Batağa dönmesine izin vermez.

9. Eşine karşı dürüst olmalı ve yalan söylememelidir. Verdiği sözü yerine getirmeli, boş vaatlerden kaçınmalıdır. Yerinde konuşup, yerinde susmasını bilir. Eşinin ilgisini çekmek için çenesini değil aklını kullanır.

10. Eşinin de bir insan olarak kusur ve hatalarının olabileceğini bilmelidir.

Evlilik fedakarlıktır. Ebedi hayat arkadaşınızı kaybetmek için değil kazanmak için gayret sarf edin. 

Bayanlara yönelik bir önceki Ebeveyn Testi başlıklı yazıda "aile ve çocuk, anne babalık testi ve anne ve bebek" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarideal es nasil olmali,ideal eş nasıl olur,idial bir es nasil olmali,ideal ev hanımı nasıl olmalı,ideal es nasıl olmalıdır,ideal eş nasılolur,islamda ideal hanım adayı nasıldır,ideal doğru bir eş nasıl olmalı tarif ediniz,eşle iletişim nasıl olur,ideal eş erkek nasıl olmalı

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ