09 Nisan 2014

İnsan Beynine Zarar Veren Gıdalar

İnsan Beynine Zarar Veren Gıdalar

 İnsan beynini olumsuz etkileyen genç yaşla unutkanlığa sebep olan bir kaç besini paylaşmak istiyorum.

Fazla şeker ağırlaştırıp ve beyin fonksiyonlarını kilitler. Araştırmalar sonucu beyni yavaşlattığı, hafızayı zayıflattığı araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır.

Yapılan araştırmalara göre yine doymuş yağ ile beslenen insanlarda, hafızalarda zayıflama, zeytin yağı gibi sağlıklı yağlarla beslenenlerin hafızalarında ise kuvvetlenme görülmüştür.

fast foof İnsan Beynine Zarar Veren Gıdalar

Cips, pizza ve diğer hamur işleri

Fast food ‘un çocukların beyinlerine çok fazla zarar verdiği, zeka geriliğine sebep olduğu ispatlanmıştır. Uzak durulması çok iyi olur.

Düşük karbonhidratlı diyenler

Yapılan araştırmalara göre 22- 55 yaşları arasındaki düşük karbonhidratlı diyet yapan bayanların kavrama becerilerinde düşüş olduğu gözlemlenmiş.

Kalbe zararı olduğu bilinen tuzlu yiyecekler, beyine de zararlı olduğu sodyum alımının algıya zarar verdiği tespit edilmiş.

sebze1 İnsan Beynine Zarar Veren Gıdalar

Sebze tüketimini artırın.

Kızarmış yiyeceklerin alzheimer, parkinson gibi nörolojik hastalıkları tetiklediği belirlenmiş. 

Hem beyine ve kalbe büyük zararı olan besinleri sizinle paylaştım. Uzmanlarında dediği gibi mümkün olduğunca sebze tüketin

Sağlıklı günler !

Bayanlara yönelik bir önceki Sivilce ve Siyah Noktalardan Korunma Yolları başlıklı yazıda "cilt, güzel bir cilt için gerekli olanlar ve güzellik" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlartuzlu yiyecekler tarifleri,TUZLU yiyecekler,tuzlu yiyecek tarifleri,siyah beynir,örgülü tuzlu yiyecek,insan beynine şekerin verdiği zararlar,evde tuzlu yiyecekler,evde makyaj yapımı,doymuş yağ beyin,bebek ve anne resimleri aile

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ