12 Ekim 2013

İtalya Sokak Modası

İtalya Sokak Modası

ism1 İtalya Sokak ModasıSokak modasının karşısına iki nokta üst üste işareti koyulup da yapılacak bir tanımı yok aslında. Dünyanın çeşitli ülkelerinde ve yavaş da olsa ülkemizde de bazı kişiler modacıların ‘falan sezonun konseptleri, renk trendleri, saç modelleri, uzun etekleri’ gibi talimatlarının dışında tamamen kendi zevkleri ve kişilikleri çerçevesinde giyinmeyi tercih ediyorlar ve bu tavır da sokak modasının ruhunu oluşturuyor.

İtalya sokak modası görsellerine baktığınızda insanların üzerinde hiçbir yerde görmediğiniz kıyafetler ve kombinler olduğunu görebilirsiniz. Örneğin uzun, yırtmaçlı bir beyaz tunik, bir çift diz üstü kahverengi çizme ve uzun bir mavi fular. Veya uzun, salaş bir elbise ve üzerinde erkek takım elbiselerinin yelekleri tarzında kısa bir kumaş yelek. Ya da parlak sarı renkte kısa bir elbise, mavi bir çanta ve morlu sarılı kırmızılı ayakkabılar. Bu kıyafetlerin özelliği demode sayılan, pek kimsenin giymediği parçaları da içermeleri ve çok zaman bildiğimiz biçim ve renk uyumu kurallarına uymamaları. Ucuz parçalarla marka parçalar bir arada olabilir, spor üstler abiye ayakkabılarla tamamlanabilir, o sezon moda olmayan renkler veya 100 sene önce moda olan giyim eşyaları kullanılabilir, günümüzün modasına uygun bir jean pantolon yıllardır kimsenin giymediği tarzda bir üstle tamamlanabilir vs.

İtalya sokak modası resimlerinde fark edeceğiniz bir başka detay da çizgili ve ekose parçaların, puanlılarla çiçeklilerin, spor eteklerle dantelli abiye çorapların bir arada giyilebilmesi. Kural tanımayan bir moda stili olan sokak modası moda tasarımcılarına da ilham veriyor, çünkü insanlar hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını kullanarak gerçekten değişik ve çarpıcı kombinler ortaya çıkarabiliyorlar. Esas olansa kişinin moda trendlerinden bağımsız olarak ne istiyorsa, kendini ne şekilde iyi ve rahat hissediyorsa o şekilde giyinmesi.

Bayanlara yönelik bir önceki 2013 İlkbahar ve Yaz Oje Renkleri başlıklı yazıda "2013 oje renkleri, 2013 yazı oje renkleri ve bu yaz hangi oje renkleri moda" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlaritalya modası,aybike stil sokak modası,italya sokak modası,italyan sokak modası,italiya moda platiev bolşih razmerov,ıtaly moda,italya sokaklarında moda,italyan modası erkek,italyan sokak modası erkek,itaşya yaz modası

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ