04 Nisan 2013

Kadınlar Bu 8 Besini Mutlaka Tüketin

Kadınların metabolizmasının erkeklerin metabolizmasından farklı oluşu vücudun daha farklı besinlere gereksinim duymalarına neden oluyor. Bayanlar kendinizi daha güçlü, daha dinamik, daha genç ve sağlıklı hissetmek istiyorsanız aşağıda sayacağımız besinleri düzenli olarak tüketmeyi sakın ihmal etmeyin.

Pancar

Pancar antioksidan özelliğine sahip bir besindir. Vücudumuzun en önemli organlarından biri olan kalp sağlığınızı koruyan ve kanser ile mücadele eden besinlerden bir tanesidir ki mutlaka tüketmeniz gerekir.

Tere

Tere göğüs kanseri için mükemmel bir savaşçıdır. Yaprak sebzelerin pek çoğu kanser ile savaşmaktadır ancak bunların en başını tere çekmektedir sakın unutmayın ve mutlaka tüketin.

Kadınlar Bu 8 Besini Mutlaka Tüketin Kadınlar Bu 8 Besini Mutlaka Tüketin

Kırmızı Greyfurt

Kırmızı greyfurt turuncu greyfurta oranla çok daha faydalıdır. İçerisinde bulunan ‘phytonutrient’ ve ‘likopen’ kalp hastalıklarına ve kansere karşı koruyucudur.

Badem

İdrar yolları, böbrek ve cinsel organlardaki iltihapları iyileştirir. Göğüs hastalıklarına iyi gelir. Sinirleri güçlendirir. Anne sütünü artırır ve bebeklerin gelişimine yardımcı olur. Beden ve zihin yorgunluğunu hafifletir. Bu kadar faydalı bir besini düzenli olarak tüketmeyi sakın ertelemeyin.

Yoğurt

Yoğurt güçlü bir kalsiyum kaynağıdır. Günde bir kase yoğurt tükettiğinizde menopoz döneminizi rahat osteoporoz gibi tehlikeli bir hastalığa yakalanmadan geçirirsiniz. Yoğurt ayrıca hazımsızlık ve mide, bağırsak rahatsızlıklarını önler. Cildi pürüzsüz yapar. Saçlara canlılık ve parlaklık kazandırır.

Mercimek

İçerisinde yer alan çözünebilen lifler sayesinde vücutta var olan zararlı maddelerin hızlı bir şekilde dışarı atılmasına yardımcı olur. Çözünemeyen lifler ise hazımsızlık ve kabızlık gibi sorunların giderilmesini sağlar. Ayrıca mercimek kalp sağlığı için de güçlü bir besin kaynağıdır.

Zeytinyağı

Zeytinyağının bağırsak hareketlerini düzenleyici ve safra söktürücü etkisi vardır. Yaşlanmayı geciktirir. Zeytin ve zeytinyağı kemik gelişimi için çok yararlıdır.

Balık

Tansiyonu düşürür, kalp krizi ve felç riskini en aza indirir. Vücudun ihtiyaç duyduğu a, b1, b2 ve d vitaminleri balık tüketimi ile karşılanabilir. Bedene güç ve enerji verir. Çünkü bol miktarda fosfor, iyot, demir ve kalsiyum deposudur.

Bayanlara yönelik bir önceki Maydanozun Faydalarından Yararlanın ! başlıklı yazıda "maydanoz hangi hastalıklara iyi gelir, maydanoz neye iyi gelir ve maydanoz tansiyonu düşürür mü" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarevde tüketilen besinler,kortizonlu hangi besinler düşürür

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ