29 Nisan 2014

Kalıcı Kilo Vermek İçin Sihirli İpuçları

Kalıcı Kilo Vermek İçin Sihirli İpuçları

Neredeyse bütün kadınların ortak problemidir kilo. Türk milleti olarak yeme alışkanlıklarımızdan ve genel vücut yapımızdan dolayı, maalesef kilo almaya çok yatkınız. Oysa ki hayatımız da ve yemek yeme alışkanlıklarımız da  küçük değişiklerle hayat boyu sağlıklı ve zinde bir yaşam sürebiliriz. İşte araştırmalarımdan ve kendi tecrübelerimden yola çıkarak sağlıklı kilo vermeyle alakalı sihirli ipuçları.

 • Mutfağınızdan yulaf kepeğini eksik etmeyin. Süte veya yoğurda karıştırarak kullanabileceğiniz günlük 3 ya da 4 yemek  kaşığı yulaf kepeğinin sizi ne kadar tok tuttuğuna inanamayacaksınız. Eğer bu şekilde kullanmak istemezseniz sabahları yulaf kepeğinden yapılmış bir krep size hem doyurucu bir kahvaltı yapma şansı verir, hem de kilo kaybetmenize yardımcı olur.
 • Siyah çay yerine yeşil çay ya da bitki çayları tüketmeye çalışın. Siyah çay metabolizmanızı yavaşlatır. Bitki çayları ise metabolizmanızın çalışma hızını arttırır ve hazmı kolaylaştırır. Eğer çaya çok düşkünseniz ve vazgeçemiyorsanız, açık ve şekersiz içmeye çalışın. Bu şekilde çayın etkisini azaltmış olursunuz.
 • Sabahları kahvaltınız da mutlaka haşlanmış bir yumurta tüketin. En saf protein olan yumurta sizi hem uzun süre tok tutacak, hem de sindirimi karbonhidrat ve yağlara göre daha uzun olduğu için vücudunuzun sindirim sırasın da daha fazla kalori harcamasını sağlayacaktır.
 • Yürüyüş yapın. Her gün en az yarım saat yürümeye gayret gösterin. Kilo verirken vücudunuzun sarkmaması için yürüyüş yapmak zorundasınız.
 • Hayatınızdan yürüyen merdivenleri ve asansörleri çıkartın. Bu kuralı eğer günlük yaşantınız da uygularsanız hareketinizi arttırmış olacaksınız.
 • Gün de  mutlaka üç litre sıvı tüketin. Su, çay, bitki çayları ve gazsız meyve suları içerek bu sıvı miktarını tamamlayabilirsiniz. Günde üç litre sıvı tüketmek hem hazmı kolaylaştırır, hem de yemek yeme isteğinizi azaltır. Unutmayın vücudunuz susuz kalınca da alarm verir ve bu çoğu zaman açlık hissiyle aynıdır. Susamadan su içmeyi öğrenin.
 • Yemeklerinizi az yağlı yapmaya çalışın. Normal de kullandığınızdan daha az yağ kullanmanız yemeklerden alacağınız kaloriyi düşürecektir.
 • Her diyette un, tuz ve yağ yasaktır. Bu yüzden diyetler çoğu zaman  her pazartesi başlar ve salı biter. Bu durumdan kurtulmak için daha dikkatli ve tatminkar olmanız yeterlidir. Canınızın isteği bir pastadan normal de bir dilim tüketiyorsanız sadece  bir çatal ya da yarım dilim yiyerek nefsinizi bastırın. Bu şekilde hem diyetin sizin için çekilmez olmasından kurtulmuş olursunuz, hemde isteğiniz pastanın tadına bakmış olmaktan mutlu olursunuz.
 • Porsiyonları küçültün. Küçük ve koyu renkli tabaklar da yemek yemek  sizi yemeğinizin ne kadar az duygusundan kurtaracaktır.
 • Yemeklerinizin yanında mutlaka büyük bir kase salata bulundurun, ve önceliği salataya verin. Sebze ve meyvelerin kalorisi yağ ve karbonhidratlara göre çok düşüktür.
 • Yemek saatlerinizi öne alın. Akşam saat yediden sonra bir şey yememeye çalışın. Bir şey olmaz sadece meyve diyerek yediğiniz bir elma da altı tane kesme şekere denk şeker var.
 • Akşam çaylarınızı yanın da atıştırmalık bir şeyler olmadan da içebilirsiniz. Bu alışkanlıktan kurtulun ve boş mideyle yatağa girmeye çalışın. Uyurken hazmedilen yiyecekler enerji harcaması olmadığı için direk depo edilir, ve bize kilo olarak geri döner.
 • Kilo vermeyi başarmak için en önemli şey kararlı olmaktır. Kendiniz için iki beden küçük bir kıyafet alın. Hafta da bir gün bu kıyafeti deneyerek motive olun. Çünkü eğer isterseniz sabrederek başarabilirsiniz. 2 ayda 10 kilo vermiş biri olarak buna yürekten inanıyorum. Sadece isteyin ve hedefinize ulaşmak için sabredin.

Bayanlara yönelik bir önceki 2014 YAZINDA MAKYAJ TRENDLERİ başlıklı yazıda "2014 makyaj trendleri, 2014 yazında makyaj trendleri ve makyaj" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarev ķilo vermek,kalıcı kilo vermenin sırları,kılo vermenın sırları

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ