03 Kasım 2012

Kan Grubu Diyeti

Değerli okurlarımız  hakkında neler biliyorsunuz ? Biz hanımlar her zaman kilo sorunu yaşarız ve bunun için çeşitli diyetler yaparız en kolay en hızlı kilo verdirebilecek olan diyetleri seçeriz. Oysa bu apayrı bir diyettir.

Sizlere bu hakkında araştırmalarımdan edindiğim bazı bilgileri aktarmak istiyorum. Taşıdığınız Kan Grubuna göre ne yemeli ne yememeli ve hangi sporları yapmalısınız ? Size ilk olarak kendi kan grubum olan 0 grubunu anlatmaya başlıyorum.

kan grubu diyeti1 Kan Grubu Diyeti

0 Grubu

0 kan grubunun sindirim sistemi hassastır.Stresten kurtulmak için fiziksel faaliyetlere ağırlık vermelidir. Bağışıklık sistemi fazla değişkendir bazen çok güçlü bazense zayıftır. 0 kan grubunu taşıyanlarda vejetaryen pek görülmemiştir bu grup genellikle kırmızı et, beyaz et, deniz ürünleri ve karaciğer yemeyi sever sebze yemeyi de sever ama et ürünleri kadar değil zaten taşıdığı kan grubundan dolayı et ürünlerini tüketmesi de gerekli.

0  Kan Grubu Diyeti için uzak durması gereken yiyecekler; sindirim sistemi zayıf olduğu için buğdaydan üretilmiş yiyeceklerden başta ekmek olmak üzere, taneli sebzelerden, zeytin yağı ve yumurtadan da uzak durmalı. Bu grubun yapabileceği sporlar; yürüyüş, yüzme, aerobik ve bisiklete binmek.

A Grubu

    A grubunun sindirim sistemi çok duyarlıdır. Hatta ilk vejetaryenler A grubundan çıkmıştır. Bağışıklık sistemi çok güçlüdür psikolojik olarak ta güçlü oldukları için stresin üstesinden gelebilirler. Vücudun direnci kırılmaması için tahıl ürünleri, sebze, balık, tavuk ve meyve tüketmelidir.

A Kan Grubu Diyeti için kırmızı et önermiyoruz çünkü enerji kaybı demektir. Sütlü besinler ise metabolizmayı yavaşlatır. Ayrıca salam, sosis, patates, biber, domates, lahana ve tropikal olan meyveleri yememelidir. Spor olarak bu grupta yüzme, yoga, yürüyüş ve dans edebilirler.

 B Grubu 

B grubunun sindirim sistemi dayanıklıdır. Beslenme konusunda katı kuralları yoktur. Yaratıcılığı sayesinde strese girmez. Bu dengenin bozulmaması için sütlü besinler yemeli dana, hindi eti, balık, zeytin yağı ayrıca bolca yeşil yapraklı sebze tüketmeli mantar, lahana, patates gibi ürünleride ihmal etmemelidir.

     B Kan Grubu Diyeti için ayçiçek yağı, mısır özü yağı, kuzu eti, tavuk eti, tavşan eti yememeli mercimek, susam, buğday ve fındıktan da uzak durmalıdır. Bu kan grubunu taşıyanlar spor olarak yüzme, bisiklet ve aerobik yapabilirler.

AB Grubu

AB grubu çok özeldir çokta ender olarak görülür. A ile B ‘ nin karışımıdır. Sindirim sistemi çok duyarlıdır, bağışıklık sistemi ise çok güçlüdür. Zihinsel faaliyetleri sayesinde stresi yenebilir. Bu grup gıda olarak ise deniz ürünleri, süt ürünleri, sebze, domates, koyun eti, tavşan, hindi ve yumurta tüketmelidir.

AB Kan Grubu Diyeti içinse kırmızı dana eti yağı vücutta depolanır. Tavuk – piliç eti, sarımsak, sirke, biber ve hayvansal yağlardan uzak durmalıdır. Bu grubun yapabileceği sporlar ise bisiklet, yüzme, yürüyüş, dans ve aerobik olabilir.

Bayanlara yönelik bir önceki Detoks Diyeti başlıklı yazıda "detoks diyeti menüsü, detoks diyeti yapanlar ve diyet" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlar0 grubu ne yememeli,a grubu neler yemeli,0 kan gurubu neler yemeli neler yememeli,0 grubu ne yemeli,b grubu diyeti,0 kan gurubu zayflatan gdalar neler,0 kan gurubunun dıyetı,0 gurubunun diyeti,0 gurubu kan taşıyanlar ne meyveleri yemeli,o grup diyet listeleri

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ