05 Nisan 2012

Karın Yağı Nasıl Yakılır Diyorsanız…

Kadını erkeği bir çok kişinin sorunu karın yağları.Peki diyorsanız makalemizi okumanız yeterli.Hayat şartlarının gerektirdiği gibi yaşama sonucunda bazen dengesiz ve sağlıksız beslenme söz konusu olabilmektedir. Düzensiz ve sağlıksız beslenmenin sonucu ise çoğu zaman ani kilo almalar, biriken karın yağları ve obezite. Ciddi sağlık problemlerine davetiye çıkaran bu sorunla baş etmek için kişi öncelikle yaşam şartlarını düzenlemeli ve ya düzensiz hayatına karşın spor yapmalıdır. Örneğin kişi günlük uykusunu düzene sokmazsa beslenmesinde sarkmalar meydana gelecek ve böylece öğün çoğalacak ya da atlanacaktır.

Karın yağı nasıl yakılır

Unutulmaması gereken bir şey karın yağının oluşumu kolay ancak yakılması çok zordur. Karın yağının hemen yakıldığını iddia eden türden ilaç satanlardan uzak durmalısınız. Çünkü bu tür ilaçlarda kesinlikle bir ticari amaç güdülmektedir.

karin yagi eritme1 Karın Yağı Nasıl Yakılır Diyorsanız...

Karın yağının eritilmesi için kendinize belli bir uyku düzeni yapmalısınız. Öneri olarak 23:00 – 7:00 arası 8 saatlik uyku size gün boyu dinç ve sağlam olmanızı sağlayacaktır. Kahvaltıda yağ ve kilo almamak için beyaz ekmekten uzak durmalısınız. Çok fazla yağlı yiyeceklerden ( cips , çekirdek , mayonez vb.) kesinlikle uzak durmalısınız. Yiyeceklerde vereceğiniz özen sizin aslında her şeyinizdir. Çünkü vücut kazandığı enerjiyi yakar. Çok yağlı yiyecekler size yeten enerjiden fazlasını katmaktadır. Bu tür yiyecekler dışında öğüne çok önem vermelisiniz. Acıkınca sadece sebze ve ya meyve yiyebilirsiniz. Onun dışında sabah , öğle ve akşam yemeklerinde normal yemeğinizi ekmeksiz ve aşırıya kaçmadan , çok çiğneyerek yiyebilirsiniz. Yemek faslını 19:00’dan sonra tamamen kesiniz.

Karın yağı nasıl yakılır

Karın yağı yakmanın kolay olmadığı bilinmelidir. Sadece bir diyetle yakılabilir. Ancak bu süreci hızlandırmak istiyorsanız , spor ve egzersizlerle desteklemeniz gerekmektedir. Örnek verilecek olursa , yavaş tempo uzun süreli koşular karın ve bacak kası yakmada çok etkilidir. Onun dışında sopa hareketi verilen hareket yapılmalıdır. Bu hareketin yapımında 1 ile 1.20 metre arasında bir sopa alınıp ense kökünü konur. Daha sonra oturduğunuz yerde kollar uzatılır ve sağ sola hızlıca dönülür. Mekik karın yağının yakılmasında ve karın kasının oluşmasında oldukça etkili bir egzersiz hareketidir. Kalkınca 20×2 , öğle arası yemekten sonra 20×2 ve akşam yatmadan önce 20×2 ile toplamda günlük 120 mekik çekmiş olursunuz.

Karın yağı nasıl yakılır

Yasaklı listesi : Gazlı ve çok şekerli içecekler , bitkisel yağlarda ve ya margarinde yapılmış kızartmalar , 1.5 küp şekerden fazla içecekler , çerezler , cipsler , alkollü içecekler vb. besin kaynaklarından uzak durunuz.
Günlük mutlak tüketilmeli : Salata , 2 ve üstü litrelerde su tüketimi , bir meyve ve karnı tok tutma amaçlı her öğün 1 avuç boyunda ekmeği .
Yasak olmayanlar listesi : Yağsız süt ve süt ürünleri grubu , sodalı içecekler , bitkisel ve hayvansal yağlar bulundurmadan yapılmış yağsız yiyecekler vb. yiyecekleri rahatlıkla yiyebilirsiniz.

Karın yağı nasıl yakılır

Unutmayınız ki karın yağı çok hızlı oluşur ancak verilmesi zordur. Beslenmenize dikkat etmenizin sağlığınıza yararı olacağını unutmayınız. Acil şifalar dileriz.

Buna da bakabilirsiniz: Emziren Anne Diyeti 

Bayanlara yönelik bir önceki Emziren Anne Diyeti ile Gebelik Sonrası Kilolara Son başlıklı yazıda "diyet, emzieren anneler için diyet listesi ve emziren anne diyet listesi" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarkarın yağı yakma,karın yağı nasıl eritilir,karın yağı,Karın yagları nasıl yakılır,uyurken yağ yakılır mı,karın yağı nasıl yapılır,Karin yagi nasil yakilir,yagı ne yakar,yağ nasıl yakılır,karın yağı nasıl

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Irmak Dağdelen diyor ki:

    diyetler kilo verdiriyor ama bölgesel yağlarda pek etkili olmuyorlar. ben diyetin yanında yeni nesil lpg yaptırdım. çok kısa sürede hem zayıfladım hem de fit oldum. benim gibi olan bayanlara tavsiye ederim :)

  2. Mehtap Beril diyor ki:

    ben karın yağlarımı yeni nesil LPG uygulaması ile yok ettim hanımlar size de öneririm.

YORUM YAZ